2019 m. kovo 21 d. 21:39 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Krantotvarka šaukiasi tvarkos

(2)

Krantotvarka šaukiasi tvarkos nuotrauka, foto

PROCESAS. 1,5 km ruože nuo šiaurinio molo stebimas labai intensyvus kranto linijos ir net kopagūbrio atsitraukimas - vietomis netgi keliasdešimt metrų. Toje vietoje, kur ant kranto buvo išmestas laivas, smėlio atsargų net povandeniniame šlaite nebėra.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Išklausęs studijos apie Baltijos jūros krantų erozijos problemas pristatymą, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pareiškė, kad turi būti skubiai imamasi priemonių. Labiausiai erozijos paliesta vieta - ruožas ties šiauriniu molu ir Melnrage.

Tai, kad Melnragės pakrantė po truputį vis nuplaunama, kad nekokia situacija prie Olando Kepurės bei kitose pajūrio vietose, žmonės pastebi ir plika akimi. Tačiau mokslinės krantų erozijos analizės, pasak V. Grubliausko, iki šiol pasigesdavome, todėl Savivaldybė ir užsakė tokią studiją.

Tačiau kad ir kiek jau prikalbėta, pridiskutuota apie krantotvarkos planus ir priemones, kiek prisiginčyta apie paplūdimių "maitinimo" smėliu naudą, kiek visokių tyrimų atlikta - vis negana. Tad ir vėl rengiamasi atlikti įvairius tyrimus, kuriuos planuoja daryti tiek Aplinkos ministerija, tiek Savivaldybė, tiek Uosto direkcija. Visa bėda, kad krantotvarkos klausimai nederinami.

Tiria nuo 1992-ųjų

Krantų erozija pastebima visoje pietinėje Baltijos jūros juostoje. XX a. pabaigoje itin išryškėjo kai kurių atkarpų erozija. Ši problema yra be galo aktuali ir Klaipėdai.

Pasak Minėtos studijos darbo vadovo profesoriaus Algimanto Grigelio, šiame darbe pirmą kartą surinkti mokslininkų duomenys įvairiais aspektais.

Krantų erozijos tyrimai pradėti dar 1992 m. Anot profesoriaus, norint išryškinti Klaipėdos problemas, teko analizuoti visą Lietuvos pajūrį. Mokslininkai sako, kad įtakos krantų erozijai turi ir gamtinės sąlygos - padažnėję štormai, vėjas, bangos, sumažėję nešmenų srautai ir bet koks kišimasis į gamtą, kaip kad uosto gilinimas.

Visą straipsnį skaitykite dienraščio "Vakarų ekspresas" penktadienio numeryje

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Reikia ir degradus sterilizuoti, kastruoti

2014-12-07   19:04

IP: 46.249.187.123

Per daug išsigimėlių, oi per daug. Bet nesikaria nepilnaverčiai, kariasi tie, kurie dar suvokia, kad metas atsisveikinti, kad nusiklato ir an. Štai: Būtina instruktuoti, nes veisiasi, kergiasi visokie Kupliau.kai, katrų pačių apsigimimai totalūs, o dar kergiasi su defektyviom neūžaugom ir iki 12-14 metų nuabortuotom pigiom šliundrom, katrom vystymasis dėl degradacijos sustojęs nuo 12 metų amžiaus kaip antai degradė Daunės sindromo galva Kon.iūtė...kur žiūri medicina? Degradai veisia kitus degradus apsigimusius, juk yra sąrašai ligų, patalogijų, kada degradams ir nepilnaverčiams kaip Kup.iauskas daugintis NEGALIMA - taikomas LR BK. Juk veisiasi ir išsigimusios nepilnavertės Kup.iauskaites... joks miestas, jokia valstybė NEGALI išlaikyti tiek nepilnaverčių degradų, katrie veisia dar kitus nepilnaverčius degradus.- Čia apie Klaipėdos degradų populiaciją.

Gal matėt

2014-12-05   14:07

IP: 78.61.141.75

kas, kur ir kaip matavo sroves uoste? Ne veltui sako: devynis kartus atmatuok prieš kirpdamas (įsisavindamas milijonus).

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Į redakciją skambinęs vyras piktinosi, kad keltų operatorius "TT-Line", kurio ro-pax laivai...

"TT-Line" keltai: pasigendama informacijos lietuvių kalba nuotrauka, foto

UAB "Banginis" ir Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacijos vadovas Algirdas...

Kas laimės menkių ir ruonių karą? nuotrauka, foto

Apie neseniai Švedijoje, Stokholmo priemiestyje, vykusią didžiulę kasmetinę pramoginių laivų parodą pasakojo...

Švedijoje - medinių laivų renesansas nuotrauka, foto

Apie pavojingus objektus Lietuvos uoste kalbamės su Egidijumi Kuzmarskiu, Klaipėdos valstybinio jūrų...

Uoste pavojingos keturios įmonės nuotrauka, foto

Dauno sindromo dieną paminėjo su vaikais nuotrauka, foto

Sportas, Kovo 21-oji – pasaulinė Dauno sindromo diena, kurią Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai bei...

Prie koalicijos jungiasi ir Laima Juknienė nuotrauka, foto

Klaipėda, Valdančiosios daugumos gretos didėja. Prie koalicijos naujai išrinktoje Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje...

Direktoriaus ataskaitai pritrūko palaikymo nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienį posėdžiavusi kadenciją baigianti miesto Taryba įteikė Savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui...

Artėja padangų keitimo bumas nuotrauka, foto

Automobiliai, Servisai pradeda pasiruošimą artėjančiam padangų keitimo bumui, kai daugelis vairuotojų žiemines padangas...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...