2019 m. sausio 21 d. 00:58 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Kitąmet uostas ruošiasi dideliam šuoliui

(3)

Kitąmet uostas ruošiasi dideliam šuoliui nuotrauka, foto

Naujas pirsas "Begos" nuomojamoje teritorijoje pasitarnaus žemės ūkio produktų paskirstymo centrui.

© Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, jeigu jūrų krovinių kompanijos "Bega" pirsas bus panaudotas taip, kaip planuojama, jeigu uoste pradės veikti ir konteinerių paskirstymo centas, uostas padarys rimtą šuolį į viršų.

Uosto direkcijos Infrastruktūros departamento vadovo Vidmanto Paukštės teigimu, antras pagal svarbą, be suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos, yra Klaipėdos uoste įgyvendinamas konteinerių paskirstymo centro įkūrimo projektas.

Jau paskelbtas konkursas atlikti gilinimo darbus prie 82-96 krantinių, kuriomis naudojasi LKAB "Klaipėdos Smeltė", kurianti minėtą centrą. Prie šių krantinių numatoma iškasti apie 65 tūkst. kub. m grunto, kad būtų pasiektas projektinis gylis. Vokai su pasiūlymais turėjo būti atplėšti rugpjūčio 16 d.

Jau įvyko konkursas dėl geležinkelių tiesimo "Klaipėdos Smeltės" nuomojamoje teritorijoje. Šis projektas reikalingas tam, kad būtų galima perkelti iš UAB Birių krovinių terminalo krovinių srautus, dabar einančius geležinkeliais, į kitą vietą ir atlaisvinti teritoriją konteinerių terminalo projektui įgyvendinti, t. y. įrengti konteinerių aikšteles. Gauti keli pasiūlymai, netrukus bus skelbiamas nugalėtojas.

Liepos 17 d. buvo pasirašyta sutartis su UAB "Hidrostatyba" dėl 90-96 krantinių statybos. Šiuo metu vyksta paruošiamieji darbai. Netrukus turi prasidėti betonavimo darbai.

Dar būtina įrengti pokraninį kelią, reikalingą "Klaipėdos Smeltei" tam, kad ji galėtų statyti savo kranus. Šie darbai jau eina į pabaigą. Kranas į bendrovę turėtų atkeliauti rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje.

A. Vaitkaus manymu, jeigu "Begos" pirsas bus panaudotas taip, kaip planuojama, t. y. šioje krovos kompanijoje veiks žemės ūkio produktų paskirstymo centras, naudos turės ir Uosto direkcija, ir valstybė. Atplukdytas krovinys centre bus perkraunamas į mažesnius laivus. Kuo daugiau laivų įplaukia, tuo daugiau pajamų gaunama. Tačiau "Begos" nuomojamoje teritorijoje dar reikia baigti tvarkyti infrastruktūrą - pabaigti dugno tvarkymo darbus, išspręsti atsiradusias problemas. Visus darbus čia stengiamasi padaryti dar šiemet.

Beje, Klaipėdos uoste jau įgyvendinamas netipinis unikalus projektas, leisiantis uostui padaryti rimtą šuolį ir ekologijos požiūriu. Iš plaukiojančiųjų dokų duobių siurbiamas užterštas gruntas. Jo jau išsiurbta daugiau kaip 1000 kub. m. Šiuo metu bandoma nustatyti, kiek reikia cheminių medžiagų gruntui "surišti", kad į aplinką nepatektų jokių teršiančių medžiagų.

Labai greitai, per 7 valandas, Malkų įlankoje per akvatoriją buvo nutiestas vamzdis, kuriuo iš dokų duobių pumpuojamas užterštas gruntas į specialiai tam įrengtą aikštelę. Uosto kapitonas Adomas Alekna džiaugiasi, kad viskas buvo gerai organizuota, Uosto kapitono tarnybų ir rangovo veiksmai buvo suderinti, ir viskas vyko gana greitai ir sėkmingai - laivai nebuvo sulaikyti.

Uosto direkcijos specialistai bendradarbiauja su Klaipėdos regiono aplinkosaugos departamentu. Pasak V. Paukštės, aplinkosaugininkai labai geranoriškai nusiteikę ir esant reikalui atvyksta netgi šeštadienį ir paima mėginius. "Tiek metų kalbėta apie užteršto grunto aikštelės būtinumą ir dokų duobių išvalymą. Šiandien džiugu pasakyti faktą, kad teršalų išsiurbimas jau prasidėjo ", - sakė A. Vaitkus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

paaiškinkite

2013-08-21   16:54

IP: 88.119.253.155

Taigi jau rašėte, kad planuojama 15 procentų krovinių sumažėjimas, nes Rusija krovinius kitąmet nukreipia per savo uostus. Tai kaip čia išeina?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Alvydas Butkus šiuo metu vadovauja net trims atskiroms įmonėms: UAB "Klaipėdos laivų...

KLR dokai dar kurį laiką liks miesto centre nuotrauka, foto

Greitai švęsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Tačiau per visą tą laikotarpį mūsų...

Lietuvos jūrininkai toliau diskriminuojami nuotrauka, foto

Vakar į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą stažuotis atvyko 32 Ukrainos jūrų akademijų...

Lietuvoje stažuojasi Ukrainos dėstytojai nuotrauka, foto

Vakar įvyko pirmas Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir labai pesimistiškai nusiteikusių žvejų...

Priekrantės žvejai atsisakytų verslo gavę kompensaciją nuotrauka, foto

„Dragūnas“ nugalėjo principinius varžovus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai Baltijos rankinio lygos rungtynėse namuose sekmadienį 28:26 (13:17) įveikė...

Šiąnakt Mėnulis turėtų nusidažyti raudona spalva nuotrauka, foto

Įvairybės, Naktį iš sekmadienio į pirmadienį bus galima stebėti visišką mėnulio užtemimą, kuris...

Klaipėdos krašto justicijos problemos nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, 1933 m. liepos 11 d. Lietuvoje buvo paskelbtas Teismų santvarkos įstatymas, apvainikavęs...

Tėvai sukilo prieš nesitvardančią mokytoją, ministras žada aiškintis situaciją nuotrauka, foto

Lietuva, Žiežmarių gimnazijos tėvai neapsikentę socialiniame tinkle paviešino įrašą, kaip nesitvardanti lietuvių...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 6 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...