2018 m. rugsėjo 23 d. 09:10 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Kitąmet uostas ruošiasi dideliam šuoliui

(3)

Kitąmet uostas ruošiasi dideliam šuoliui nuotrauka, foto

Naujas pirsas "Begos" nuomojamoje teritorijoje pasitarnaus žemės ūkio produktų paskirstymo centrui.

© Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus Arvydo Vaitkaus, jeigu jūrų krovinių kompanijos "Bega" pirsas bus panaudotas taip, kaip planuojama, jeigu uoste pradės veikti ir konteinerių paskirstymo centas, uostas padarys rimtą šuolį į viršų.

Uosto direkcijos Infrastruktūros departamento vadovo Vidmanto Paukštės teigimu, antras pagal svarbą, be suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybos, yra Klaipėdos uoste įgyvendinamas konteinerių paskirstymo centro įkūrimo projektas.

Jau paskelbtas konkursas atlikti gilinimo darbus prie 82-96 krantinių, kuriomis naudojasi LKAB "Klaipėdos Smeltė", kurianti minėtą centrą. Prie šių krantinių numatoma iškasti apie 65 tūkst. kub. m grunto, kad būtų pasiektas projektinis gylis. Vokai su pasiūlymais turėjo būti atplėšti rugpjūčio 16 d.

Jau įvyko konkursas dėl geležinkelių tiesimo "Klaipėdos Smeltės" nuomojamoje teritorijoje. Šis projektas reikalingas tam, kad būtų galima perkelti iš UAB Birių krovinių terminalo krovinių srautus, dabar einančius geležinkeliais, į kitą vietą ir atlaisvinti teritoriją konteinerių terminalo projektui įgyvendinti, t. y. įrengti konteinerių aikšteles. Gauti keli pasiūlymai, netrukus bus skelbiamas nugalėtojas.

Liepos 17 d. buvo pasirašyta sutartis su UAB "Hidrostatyba" dėl 90-96 krantinių statybos. Šiuo metu vyksta paruošiamieji darbai. Netrukus turi prasidėti betonavimo darbai.

Dar būtina įrengti pokraninį kelią, reikalingą "Klaipėdos Smeltei" tam, kad ji galėtų statyti savo kranus. Šie darbai jau eina į pabaigą. Kranas į bendrovę turėtų atkeliauti rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje.

A. Vaitkaus manymu, jeigu "Begos" pirsas bus panaudotas taip, kaip planuojama, t. y. šioje krovos kompanijoje veiks žemės ūkio produktų paskirstymo centras, naudos turės ir Uosto direkcija, ir valstybė. Atplukdytas krovinys centre bus perkraunamas į mažesnius laivus. Kuo daugiau laivų įplaukia, tuo daugiau pajamų gaunama. Tačiau "Begos" nuomojamoje teritorijoje dar reikia baigti tvarkyti infrastruktūrą - pabaigti dugno tvarkymo darbus, išspręsti atsiradusias problemas. Visus darbus čia stengiamasi padaryti dar šiemet.

Beje, Klaipėdos uoste jau įgyvendinamas netipinis unikalus projektas, leisiantis uostui padaryti rimtą šuolį ir ekologijos požiūriu. Iš plaukiojančiųjų dokų duobių siurbiamas užterštas gruntas. Jo jau išsiurbta daugiau kaip 1000 kub. m. Šiuo metu bandoma nustatyti, kiek reikia cheminių medžiagų gruntui "surišti", kad į aplinką nepatektų jokių teršiančių medžiagų.

Labai greitai, per 7 valandas, Malkų įlankoje per akvatoriją buvo nutiestas vamzdis, kuriuo iš dokų duobių pumpuojamas užterštas gruntas į specialiai tam įrengtą aikštelę. Uosto kapitonas Adomas Alekna džiaugiasi, kad viskas buvo gerai organizuota, Uosto kapitono tarnybų ir rangovo veiksmai buvo suderinti, ir viskas vyko gana greitai ir sėkmingai - laivai nebuvo sulaikyti.

Uosto direkcijos specialistai bendradarbiauja su Klaipėdos regiono aplinkosaugos departamentu. Pasak V. Paukštės, aplinkosaugininkai labai geranoriškai nusiteikę ir esant reikalui atvyksta netgi šeštadienį ir paima mėginius. "Tiek metų kalbėta apie užteršto grunto aikštelės būtinumą ir dokų duobių išvalymą. Šiandien džiugu pasakyti faktą, kad teršalų išsiurbimas jau prasidėjo ", - sakė A. Vaitkus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

paaiškinkite

2013-08-21   16:54

IP: 88.119.253.155

Taigi jau rašėte, kad planuojama 15 procentų krovinių sumažėjimas, nes Rusija krovinius kitąmet nukreipia per savo uostus. Tai kaip čia išeina?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Danų kompanijos "DFDS Seaways" keleivinis laivas "Princess Seaways", plaukiojantis su Danijos vėliava,...

„Princess Seaways" - kruizinis keltas nuotrauka, foto

Iš Olandijos Roterdamo uosto Vlaardingeno terminalo į Imingemą (Anglija) su Lietuvos vėliava...

Danų terminalas Roterdame ruošiasi "Brexitui" nuotrauka, foto

Daugelis žmonių net neįsivaizduoja, koks gražus yra povandeninis pasaulis Baltijos jūroje dideliame...

Narai nori atkreipti dėmesį į problemas po vandeniu nuotrauka, foto

Gilinimo darbai Malkų įlankoje vis buvo atidedami. Jų negalima buvo pradėti tol,...

Gilinimo darbai Malkų įlankoje - jau lapkritį nuotrauka, foto

Mažosios Lietuvos kostiumo atgimimas nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Tęsiame pasakojimą apie Mažosios Lietuvos kostiumą, su kuriuo galima tiesiogiai susipažinti Klaipėdos...

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė rugsėjo 23-iajai, sekmadieniui: AVINAS. Galite jaustis nusivylęs savimi ar...

100–mečio „Švyturių ralio“ dalyviai tyrinėjo Neringą (papildyta galerija) nuotrauka, foto

Automobiliai, Startavo 6-asis „Švyturių ralis“, kuriame dalyvaus 80-imt iš anksto užsiregistravusių automobilių ekipažų...

Antano Smetonos pėdsakas Klaipėdoje nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Antanas Smetona neabejotinai yra viena iškiliausių Lietuvos valstybės asmenybių. Jis itin reikšmingas...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...