2019 m. vasario 16 d. 22:06 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

"Kapitono Kaminsko" antspaudas - brolio rankose

2007-08-30, 12:00

Vidmantas MAŽIOKAS

"Kapitono Kaminsko" antspaudas - brolio rankose  nuotrauka, foto

Laivai ir žmonės

Antradienį AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" (LJL) vadovai sulaukė įdomaus svečio - kapitono, kurio vardu buvo pavadintas vienas iš bendrovės laivų, brolio.

Rugpjūčio 1 d. LJL pardavė seną laivą "Kapitonas Kaminskas", kuris buvo pastatytas 1978 m. Hersonoje. Praėjusį penktadienį šis laivas buvo perduotas ukrainiečiams.

Antradienį LJL generalinis direktorius Vytautas Vismantas, technikos direktorius Viktoras Čepys susitiko su kapitono Juozo Kaminsko, su kurio vardu LJL laivas plaukiojo 10 metų, broliu Leopoldu Kaminsku. Jam bendrovės vadovai perdavė laivo dokumentų - leidimo plaukioti su Lietuvos vėliava, laivo "Kapitonas Kaminskas" įregistravimo Lietuvos jūrų registre - kopijas bei laivo antspaudą ir seną šiame laive buvusį sekstantą.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę buvo keičiami laivų pavadinimai. Lietuvos jūrų muziejus pasiūlė kandidatūras kapitonų, kurių vardais galėtų būti pavadinti nepriklausomos Lietuvos laivai. Tarp jų buvo ir 1906 m. gimęs ir gana jaunas dėl ligos eidamas 34 metus 1940 metais miręs kapitonas Juozas Kaminskas.

83 metų Leopoldas Kaminskas, buvęs bendrovės "Achema" generalinis direktorius, dabar gyvenantis Kaune pasakojo, jog Juozas buvo vyriausias šeimoje, kurioje augo 6 vaikai. Leopoldą, jauniausiąjį brolį, jis buvo pasiimdavęs paplaukioti. Knygoje "Lietuvos jūrų kapitonai" rašoma, jog J. Kaminskas 1923-1925 mokėsi Kauno aukštesniosios technikos mokyklos Jūrininkų skyriuje. 1925-1929 m. jis plaukiojo jūreiviu vokiečių laivuose. 1932 m. baigė jūrų mokyklą Genujoje, Italijoje. Nuo 1937 iki 1940 m. buvo garlaivių "Maistas", "Šiauliai", "Marijampolė" kapitonas.

Leopoldas Kaminskas prisiminė, kaip brolis gavęs iš tėvo 100 litų išvyko mokytis į Italiją, kaip netikėtai persišaldęs mirė Liepojos ligoninėje. Apie tai, kad Lietuvoje yra laivas "Kapitonas Kaminskas" jis sako žinojęs seniai, tačiau ar jis pavadintas būtent jo brolio garbei, išsiaiškinęs tik prieš kelerius metus.

Užmegzti ryšius su laivo savininku jam padėjo žentas Feliksas Zinevičius, atlydėjęs uošvį ir į Klaipėdą. Juozas vaikų neturėjo, o Leopoldas Kaminskas turi du vaikus ir 4 proanūkius. Beje, V. Čepiui tuometiniame Leningrade teko kartu mokytis su L. Kaminsko sūnumi Regimantu Kaminsku. Tačiau pastarasis po pirmo kurso mokslų nebetęsė ir jūrininku netapo. Iš LJL gautas vertingas dovanas ponas Leopoldas turi kam palikti.

Vidmantas MAŽIOKAS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Jūrinės kultūros koordinacinė taryba iki vasario 22 d. laukia pasiūlymų "Albatroso" apdovanojimams.

Prašoma siūlyti kandidatus "Albatroso" apdovanojimams nuotrauka, foto

Šiemet kovą ant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pastato sienos J. Janonio...

Atminimo lentelė buvusiam "Laivininkystės" vadovui nuotrauka, foto

Tenkindami skaitytojų pageidavimą, retkarčiais pasižvalgome, kas vyksta už uosto tvoros. Šį kartą...

Uoste - krovos terminalas, neturintis geležinkelio nuotrauka, foto

Netrukus prasidės UAB Klaipėdos konteinerių terminalo (KKT) naudojamų 143-143A krantinių rekonstrukcija. Terminalo...

KKT: 2019-ieji iššūkių metai nuotrauka, foto

Pralaimėjęs „Neptūnas“ kausis dėl KMT bronzos nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ neatsigavo nuo ankstyvų tolimų Vilniaus „Ryto“ dūrių ir „Kidy Tour“...

Sankt Peterburge sugriuvo pastatas - viduje yra žmonių nuotrauka, foto

Pasaulis, Sankt Peterburge, Lomonosovo gatvėje esančiame penkiaaukštyje sugriuvo namo pertvaros, pranešė „RIA Novosti“, nurodydama skubios...

Alytuje „Dragūnas“ nukovė „Varsą-Stronglasą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį Alytuje įsirašė dar vieną pergalę Lietuvos rankinio lygoje....

Šventinė mero kalba - su netikėtomis įžvalgomis nuotrauka, foto

Klaipėda, "Žmonės kartu gali padaryti tai, ko nepajėgtų padaryti pavieniui. Kiekvieno žmogaus...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...