2019 m. vasario 20 d. 13:40 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Kapitono H. Žalandausko svajonė - dar didesnis laivas

(4)

Kapitono H. Žalandausko svajonė - dar didesnis laivas nuotrauka, foto

JUBILIATAS. Kapitonas Henrikas Žalandauskas savo šešiasdešimtmetį pasitiks dirbdamas laive. Jam likime septynių pėdų po kiliu.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Rytoj AB "DFDS Seaways" kelto "Victoria Seaways", kursuojančio maršrutu Klaipėda-Kylis (Vokietija) kapitonui Henrikui Žalandauskui sukanka 60 metų. Jubiliejų jis sutiks laive, t. y. darbe ir, pasak jo paties, taip ir geriausia.

"Kapitono Henriko Žalandausko profesionalumas, vidinė inteligencija ir ori laikysena daro įspūdį. Henrikas laikosi aukštų darbo, bendravimo ir bendradarbiavimo standartų, kurie atitinka DFDS puoselėjamą organizacinę kultūrą", - teigė bendrovės "DFDS Seaways" vykdomasis direktorius Jonas Nazarovas.

"Palankaus vėjo ir septynių pėdų po kiliu jam. Manau, kad toje laivybos kompanijoje jis yra kapitonas Nr.1. Tai ne tik puikus kapitonas, bet ir aukštos kultūros žmogus, turintis teigiamą požiūrį į gyvenimą, visuose žmonėse įžvelgiantis kažką gero. Būdamas tokio amžiaus jis nė kiek neatsilieka nuo naujovių, viską vertina į priekį", - sakė Jūrų kapitonų asociacijos, kurios tarybos aktyvus narys yra H. Žalandauskas, pirmininkas Juozas Liepuonius.

H. Žalandauskas turi teisę plaukti be locmano tiek į Klaipėdos, tiek į Kylio uostą. "Lapkričio 11 d. 16 val. mes atplauksime į Kylį ir 20 val. vietos laiku išplauksime į Klaipėdą", - sakė jis.

Taigi galima sakyti, kad didžiąją savo gimtadienio dalį kapitonas praleis Baltijos jūroje. Ir jubiliejų su giminėmis galės atšvęsti tik mėnesio pabaigoje. "Kai tau jau 60 metų, švęsti nelabai ir norisi. Mano dėdei jau daugiau kaip 80 metų, tai jis man sako: "Aš - jau senis, tu - dar "pacanas", - sakė H. Žalandauskas.

Toks kapitono darbo grafikas - 4 savaites dirba, 4 būna krante. "Gerai, kad kasmet situacija keičiasi. Vienais metais aš darbe sutinku Kalėdas, kitais metais - mano kolega. Šiemet mano Kalėdos ir Naujieji metai bus laive. Bet nieko tokio. Paprastai laivas stovi ir į reisą tomis dienomis neplaukia. Preliminariomis žiniomis, mes gruodžio 24 d. grįšime iš Kylio ir Klaipėdoje stovėsime iki gruodžio 27 d., paskui 29 d. grįšime iš Kylio į Klaipėdą ir stovėsime iki sausio 1 d. Tačiau viskas dar gali pasikeisti, tai priklauso nuo mūsų klientų. Jeigu bus daug krovinių, tai teks plaukti, kaip buvo pernai", - aiškino kapitonas.

Ištikimas "Laivininkystei"

Baigęs Leningrado (dabar Sankt Peterburgas) aukštąją inžinerinę jūreivystės mokyklą (dabar akademija) į Klaipėdą atvyko 1980-aisiais ir pradėjo dirbti tuometinėje bendrovėje "Lietuvos jūrų laivininkystė", kurios dalis po privatizacijos ir reorganizacijos tapo dabartine "DFDS Seaways". Dar prieš pradėdamas dirbti Lietuvos kompanijoje, vasarą būdamas kursantas atliko joje praktiką, dirbo jūreiviu.

Pirmas jo laivas "Laivininkystėje" - tikras garlaivis "Jelec". Jis pastatytas Amerikoje, su tokio tipo laivais buvo gabenama amunicija iš Amerikos į Italiją. Po Antrojo pasaulinio karo kaip trofėjus jis atiteko Sovietų Sąjungai. Buvo šiek tiek perdarytas ir juo daugiausia buvo gabenamos anglys iš Klaipėdos, iš Rygos į Ispaniją.

H. Žalandauskas dirbo įvairių tipų laivuose, pavyzdžiui, miškovežyje "Pravda". Gana ilgai dirbo "Kapitan Panfilov" tipo balkeriuose, juose 1991 metais tapo kapitonu. Nuo 1994 metų pradėjo dirbti keltuose. 1995 metais buvo paskirtas kelto "Kaunas" kapitonu. Ir iki šiol dirba linijoje Klaipėda-Kylis.

Įdomiausias darbo laikotarpis, kai 1992 metais pradėjo laivai plaukioti į didžiuosius Amerikos, Kanados ežerus. "Norint į juos patekti reikėjo plaukti Šv. Lauryno upe, o paskui buvo plaukiama iki pat Čikagos. Darbas sunkus, plauki 16 šliuzų, 16 locmanų, atgal tas pats, bet buvo labai įdomu. Be to, tai buvo pati nepriklausomybės pradžia, tautiečiai atvažiuodavo prie tų šliuzų pasikalbėti. Buvo labai įdomus laikotarpis", - pasakojo H. Žalandauskas.

Paklaustas, kokia jo darbinė svajonė, atsakė:"Visada svajoju turėti didesnį ir geresnį laivą. Kompanijoje labai gera tradicija koja kojon žengti su progresu. Kas 4-6 metai keltai yra didinami. Iš pradžių į Kylį plaukiojo "Panevežys", "Šiauliai", "Vilnius", "Kaunas", "Palanga", paskui "Lisco Gloria", "Optima", o dabar "Vitoria Seaways", "Regina Seawys". Dabar aiškėja tendencija, kad jau ir tie keltai nebepaima tiek krovinių, kiek jų yra. Reikia dar didesnių. Vasarą netelpa keleiviai, o kai būna krovinių bumas - jie netelpa. Tikimės, kad 2020 metais ar dar anksčiau linijoje atsiras dar didesnių keltų, galinčių paimti daugiau keleivių ir krovinių", - sakė H. Žalandauskas.

Klausiamas, kokia jo svajonė kaip klaipėdiečio, kaip žmogaus, juokavo: "Kad Klaipėda būtų Lietuvos sostinė ar bent jau kad "valstiečiai" į Klaipėdą permestų Susisiekimo ministeriją. Į Kauną dvi permeta, tai vieną galėtų į uostamiestį."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

3KP

2016-11-11   12:25

IP: 86.100.128.179

Vakarietisko mastymo ir vadovavimo stiliaus vadovas! Labai zmogiskas bei nuosirdus! Pagarba!

sveikinam

2016-11-11   11:38

IP: 78.61.129.81

Nuostabūs visi broliai Žalandauskai! Pagarba šiam puikiam Kapitonui

2016-11-10   18:32

IP: 78.56.69.18

"tikras garlaivis "Jelec". Jis pastatytas Amerikoje, su tokio tipo laivais buvo gabenama amunicija iš Amerikos į Italiją. Po Antrojo pasaulinio karo kaip trofėjus jis atiteko Sovietų Sąjungai." ????????????????????????????????????????????

Kieno cia fantazija prasiverze ne vietoj? Laivas statytas Gdanske 1960m.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Jūrinės kultūros koordinacinė taryba iki vasario 22 d. laukia pasiūlymų "Albatroso" apdovanojimams.

Prašoma siūlyti kandidatus "Albatroso" apdovanojimams nuotrauka, foto

Šiemet kovą ant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pastato sienos J. Janonio...

Atminimo lentelė buvusiam "Laivininkystės" vadovui nuotrauka, foto

Tenkindami skaitytojų pageidavimą, retkarčiais pasižvalgome, kas vyksta už uosto tvoros. Šį kartą...

Uoste - krovos terminalas, neturintis geležinkelio nuotrauka, foto

Netrukus prasidės UAB Klaipėdos konteinerių terminalo (KKT) naudojamų 143-143A krantinių rekonstrukcija. Terminalo...

KKT: 2019-ieji iššūkių metai nuotrauka, foto

Teisutis Matulevičius: aš žinau, kaip išgelbėti mūsų jaunimą nuotrauka, foto

Savivaldybių tarybų rinkimai, Aš žinau, kodėl jaunoji klaipėdiečių karta dramatiškai bėga iš politikų abejingai valdomo,...

Kada Lietuva taps svajonių šalimi? nuotrauka, foto

Euras, Nesibaigianti emigracija, maži atlyginimai, didelės kainos. Ir tai tik dalis problemų, su...

Indrė Šidlauskienė iš ŽŪM prisiteisė per 30 tūkst. eurų nuotrauka, foto

Euras, Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) antradienį iš dalies patenkino pernai sausį iš...

Policija prašo pagalbos. Gal atpažįstate šiuos asmenis? nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-02-11, apie 23 val., Klaipėdoje, Laukininkų g., buvo sugadinta kavinės lauko terasa.

Savivaldybių tarybų rinkimai, Paskelbta prieš 1 val.

Euras, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...