2020 m. rugpjūčio 4 d. 05:20 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Jūros šturmuotojams - orų išbandymas

Orai gali pakoreguoti baidarėmis Baltijos jūrą bandančių perplaukti vyrų planus. Kadangi jiems, kaip planuota, nepavyko iki vakar popietės įveikti pirmojo etapo, sinoptikai palankias plaukimui sąlygas žadėjo jau tik šiandien popiet.

"Naktį iš pirmadienio į antradienį virš Gotlando salos praeis ciklonas ir prasidės audra. Vėjas gali siekti iki 15 metrų per sekundę, o bangos - iki 3 metrų aukščio. Tad plaukimą tikrai reikės nutraukti, o atnaujinti jį, ko gero, bus galima tik antradienį popiet, kai vėjas aprims", - vakar pasakojo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klaipėdos skyriaus vedėjas Lionginas Pakštys.

Jis buvo prognozavęs, kad iki pirmadienio popietės oro sąlygos bus tinkamos plaukti. Buvo tikėtasi, kad vyrai per tą laiką įveiks pirmąjį etapą ir pasieks Gotlando salą. Tačiau vakar apie pietus žygio "Dėl Tavęs aš perplauksiu jūrą" dalyviai Paulius Paulionis, Marius Norvaišas ir Domantas Laukevičius buvo tik pusiaukelėje iki Gotlando salos.

"Matyt nepakankamai buvo įvertintos jėgos, o ir orų prognozės iš dalies nepasitvirtino. Apie galimą audrą jie buvo informuoti, tačiau buvo tikėtasi, kad tuo metu jie jau bus krante", - kalbėjo L. Pakštys.

Beje, panaši istorija nutiko ir prieš dešimt metų, kai per Baltiją kanoja plaukė Vytautas Germanavičius, Audrius Skurvydas ir Vytautas Žalys.

"15 valandų teko atlaikyti galingą 7 balų štormą. Prieš audrai prasidedant jau matėme Gotlando švyturį. Buvo likę 17 jūrmylių iki pirmo kranto. Per raciją iš jachtos išgirdome - ateina škvalas. Tada pamačiau, kaip greitai link mūsų atūžia vanduo. Viskas pasikeitė per 3 minutes. Mums pasiūlė kraustytis į jachtą. Atsisakėme. Paskui iš jachtos "Ragainė II" kapitono gavome žinią, kad jie jau nebegalėtų mums padėti net jei ir norėtų...", - dešimties metų senumo įvykius prisiminė V. Žalys.

Anuomet trims vyrams su kanoja Gotlandą pavyko pasiekti per 5 paras.

Žygio "Dėl tavęs aš perplauksiu jūrą" dalyvius jachtoje "Lietuva" lydinti "Vakarų ekspreso" korespondentė vakar informavo, jog dėl nenumatytų oro sąlygų pailgėjus plaukimo laikui išseko irkluotojų maisto atsargos. Dėl to trijulė buvo priversta trumpam įlipti į jachtą.

Trumpo poilsio laikas buvo panaudotas įrangos remontui, vėliau vyrai tęsė žygį nuo tos pačios vietos, iš kurios įlipo į jachtą.

Krante likusi laukti palaikymo komanda pasakojo, kad informacija apie įveiktus etapus juos pasiekia labai pavėluotai, nes žinios siunčiamos per palydovą.

P. Paulionio podukra Enrika Liutikaitė apgailestavo, kad niekaip negali susisiekti su jachtoje "Lietuva" esančia motina.

"Paskutinį kartą su ja kalbėjau šeštadienį, kai tik prasidėjo žygis. Tuomet ji perspėjo, kad telefonas baigia išsikrauti, bet žadėjo vėliau parašyti žinutę. Tačiau po to jokių kontaktų nebuvo. Nepavyksta telefonais prisiskambinti nė vienam jachtoje esančiam žmogui, nes nėra ryšio. Tad tenkinamės ta informacija, kurią jie mums atsiunčia. Stengiamės nesijaudinti ir galvoti apie sutiktuves, tačiau kada joms ruoštis darosi vis neaiškiau", - kalbėjo E. Liutikaitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Koronaviruso pandemijos įtaka stebima ir Klaipėdos uoste. Per pirmą šių metų pusmetį...

Antras pusmetis uostui turėtų būti geresnis nuotrauka, foto

Lietuvos stiprybė – visus metus neužšąlantis Klaipėdos uostas su tranzitui itin palankia...

Kapitonas M. Bastakis: „Turime didžiulį potencialą tapti konkurencinga jūrine valstybe“ nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto gimtadienio dieną visai nešventiškai nusiteikę apie tūkstantį žvejų mėgėjų susirinko...

Žvejai mėgėjai kyla į kovą už Kuršių marių žuvis nuotrauka, foto

Tikimasi, kad šeštadienį, rugpjūčio 1 d., Kruizinių laivų terminale susirinks apie 500...

Šeštadienį Klaipėdoje protestuos žvejai mėgėjai nuotrauka, foto

Neringoje laikinai sustabdytas šulinio vandens tiekimas nuotrauka, foto

Neringa, Vykdant kasmetinę Neringos savivaldybės šachtinių šulinių stebėseną nustatyta, kad Nidos švyturio papėdėje...

Antras pusmetis uostui turėtų būti geresnis nuotrauka, foto

Jūra, Koronaviruso pandemijos įtaka stebima ir Klaipėdos uoste. Per pirmą šių metų pusmetį...

Nenorintieji izoliuotis gudrauja nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento specialistai vylėsi, kad pasibaigus karantinui...

Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda nuotrauka, foto

Automobiliai, Dėl koronaviruso grėsmės paskelbti apribojimai itin pakoregavo automobilininkų planus dalyvauti įvairiose parodose...

Jūra, Paskelbta prieš 19 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...