2020 m. liepos 7 d. 17:40 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

"Jūrininkų vakaras - nestrateginis dalykas"

(2)

"Jūrininkų vakaras - nestrateginis dalykas" nuotrauka, foto

ŠVENTĖ. Daugelis jūrinių organizacijų pasisako už tai, kad reikia paisyti saugumo, atsisakyti masiškumo renginiuose, bet pagrindiniai jūriniai akcentai šiemet turėtų išlikti.

© Asociatyvi Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Jūrinių organizacijų nuomonė dėl Jūros šventės dvejopa. Vienos mano, kad ji turėtų būti atidėta. Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius sako, jog asociacijos taryba nusprendė, kad nepaisant to, kokia bus Jūros šventė, ji vis tiek turi vykti. Ir jau ruošiamasi jai visu tempu.

J. Liepuoniaus teigimu, tam, kad Jūrininkų vakaras būtų organizuojamas, Lietuvos laivų savininkų asociacija pritaria, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos nuomone, tą renginį reikėtų atidėti.

"Mūsų asociacijos taryba pritarė, kad reikia šventės, kad ir bus ne tiek daug žmonių, nors renginiai ir vyks trumpiau. Liepos pabaigoje apribojimai dėl karantino bus dar mažesni. Ir vyresnio amžiaus mechanikai man sakė, kad reikia daryti šventę, nes per tą virusą gali būti ir tokių, kurie nesulauks kitų metų. Ką čia gali žinoti, kai visas pasaulis apsivertė", - sakė kapitonas.

J. Liepuonius pasidžiaugė, kad tėvas Ambrozijus nori įsijungti į jūrinius renginius. Beje, šiemet birželį sukanka 20 metų, kai per uraganą su visa 18 narių įgula nuskendo laivas "Linkuva".

Jūrininkai jau pateikė savo pasiūlymus šventės organizatoriams dėl žuvusių jūrininkų pagerbimo atviroje jūroje, prie pirmo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino paminklo, kuris yra pastatytas Telšiuose, prie laivo "Linkuva" paminklo.

"O dėl Jūrininkų vakaro, bus jis - gerai, ne - apsieisime. Jis - nestrateginis dalykas. Vainikų nuleidimas atviroje jūroje privalo būti. Ir nereikia tos daugybės žmonių. Grupė jų išplauks, atiduos pagarbą ir užteks. Bet tai mums yra šventas dalykas. Žinoma, kad į situaciją reikia atsižvelgti ir nedaryti šventės bet kokia kaina. Bet visa tai galima padaryti protingai ir be fanatizmo", - sakė kapitonas J. Liepuonius ir pridūrė, kad bus prašoma tą renginį palikti bet kuriuo atveju.

Kalbama ir apie tai, kad jūrininkai galėtų susirinkti Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos vidiniame kiemelyje ir ten galėtų vykti kažkas panašaus į Jūrininkų vakarą, bet, žinoma, kur kas mažesnio masto. Bent jau ten galėtų jūrininkai laisvai dalintis savo prisiminimais. Pasak J. Liepuoniaus, būtų tik jūrinės bendrovės atstovai, be tų, kurie kviečiami tik todėl, kad užima tam tikrus postus. J. Liepuonius prisiminė, kaip atvykdavo buvęs Seimo narys Vytautas Šustauskas ir pradėdavo jūrininkus mokyti.

Taigi jūrininkai vis dar svarsto, kaip gelbėti Jūros šventę koronaviruso pandemijos metu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Sudėjo akcentus teisingai!

2020-06-04   20:21

IP: 88.119.36.119

Haroldas sudėliojo viską - tiksliau neparašysi. Gerai, kad yra kas pasako tiesą. O tokius "kapitonus", a-la šventės gelbėtojus, domina tik garbė sau ir nauda sau. Sveikiname su artėjančiomis šventėmis visus kapitonus dirbančius DFDS, Limarko, KVJUD ir kitose Lt kompanijose, visus uostininkus, laivų remontininkus! Visus kapitonus ir jūrininkus, kas nepamiršta ne tik paimti, bet ir duoti:)

2020-06-04   18:02

IP: 78.57.236.184

Su visa pagarba kapitonui. Bet labai linksma darosi, kai švaistomasi svetimais pinigais. Kiek prie šio vakaro prisideda p. Liepuoniaus atstovaujama organizacija? Tikriausiai kokiu 0 eurų... Pabūkim teisingi - Uosto direkcija sumoka už šio vakaro išlaidas. Suma neviešinama. O direkcija visus pinigėlius gauna tik už uosto žemės nuomą ir laivų rinkliavas. Nebūtų krovos kompanijų, nebūtų krovinių, nebūtų laivų ir nebūtų pajamų. Laivų rinkliavos Direkcijos pajamose sudaro per 80 procentų.... Aritmetika labai paprasta. O dabar paskaičiuokime jūrininkus, kurie dirba Lietuvai ir mokesčius sumoka savo valstybei..... Ogi nieko, arba centus.... Tai kur teisybė?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Klaipėdoje apsilankę už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus...

Aptarė projekto „Žaliasis uostas“ koncepciją nuotrauka, foto

Žvejų uostelį labiausiai išgarsino dų objektai: legendinis ledo generatorius ir Klaipėdos žuvininkystės...

Kada keisime žvejų uostelio pavadinimą? nuotrauka, foto

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir...

Mechanikas vamzdynų labirinte nepasiklysta nuotrauka, foto

Užbaigta Klaipėdos jūrų uosto krantinių, kuriomis naudojasi UAB Centrinis Klaipėdos terminalas, rekonstrukcija....

Naujos galimybės priimti didesnius keltus nuotrauka, foto

Lietuvos aludariai sunaikino apie 7 mln. litrų alaus nuotrauka, foto

Ūkis, Visas Lietuvos aludarių pagamintas alus, kuris buvo išvežtas į barus, ...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" (Visas tekstas) nuotrauka, foto

Klaipėda, Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

R. Karbauskis nori paaiškinimų dėl atlyginimų LRT nuotrauka, foto

Lietuva, Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) tarybą,...

Remontai ir statybos mieste: džiugina ar erzina? nuotrauka, foto

Klaipėda, Per karantiną ir jam pasibaigus Klaipėdos mieste vyksta daug gatvių remonto, statybos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...