2018 m. lapkričio 21 d. 10:19 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Jau prabilta apie Šventosios uosto statybos darbų pabaigą

(3)

2008-02-21, 12:00

"Vakarų ekspreso" inf.

Projektai

Baigti statyti Šventosios uostą planuojama 2013 metais. Pritardamas šio uosto statybos programai, susisiekimo ministras prašė atsižvelgti į žvejų poreikius.

Detalusis Šventosios uosto planas ir techninis projektas turėtų būti baigti daryti 2011 metais, o uosto statybų darbus ketinama baigti 2013 metais.

Šventosios valstybinio jūrų uosto statybos programos priemonių planas susisiekimo ministrui Algirdui Butkevičiui buvo pristatytas praėjusį ketvirtadienį.

"Pagaliau prasidėjo konkretūs darbai - atliekama Šventosios miesto detaliojo plano korektūra, tikslinamos Šventosios uosto ribos, dar šiais metais bus parengti teritorijos planavimo dokumentai, - sakė susisiekimo ministras pasibaigus Šventosios uosto statybos programos pristatymui. - Džiaugiuosi, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai ir Palangos miesto savivaldybei pavyko suderinti uosto atkūrimo veiksmų planą."

A. Butkevičius paprašė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, Klaipėdos apskrities ir Palangos savivaldybės vadovų nenuskriausti žvejų, atsižvelgti į jų poreikius, nes atstatant Šventosios uostą reikės vietos jų laivams ir veiklai.

Šventosios uosto statybos programos priemonių planą parengė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija bendradarbiaudama su Palangos savivaldybe. Parengiamuosius ir priešprojektinius darbus užbaigti planuojama dar šiemet, 2009 metais bus rengiama uosto galimybių studija, o iki 2010 m. bus vykdoma inžinerinio geologinio kartografavimo programa bei archeologiniai tyrimai.

Vykdant šį valstybinės reikšmės projektą tikimasi panaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Lėšos bus skirtos atliekant Šventosios uosto poveikio aplinkai vertinimą bei rengiant šio uosto techninį projektavimą. Tarptautinės finansinės paramos tikimasi gauti ir būsimo uosto galimybių studijai rengti.

Šventosios valstybinis jūrų uostas taps turistiniu lengvųjų laivų uostu, kuriame švartuosis nedidelės grimzlės turistiniai, žvejybos ir žinybiniai laivai. Atstatytas uostas galėtų aptarnauti Valstybės sienos apsaugos tarnybos, specializuotus gelbėjimo, išsiliejusios naftos surinkimo, priešgaisrinius, jūros aplinkos apsaugos bei kitų valstybės institucijų laivus. Uostas galėtų priimti mažuosius jūrinius kruizinius bei keleivinius, kitus pramoginius ir sportinius laivus.

Pokario laikais Šventosios uoste švartavosi nedideli žvejų laiveliai, jo infrastruktūra buvo palaikoma pamario žvejų lėšomis.

"Vakarų ekspreso" inf.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

R

2017-08-29   07:14

IP: 84.15.190.45

Ir pasirodo jau 2017 ais uosto ir kvapo nelike

jei

2010-05-02   07:34

teisingai supratau,ruosiamasi uzbaigti uosto statybas 2013m? Tai kad jo dar net nepradejo statyti!O jau kalbama apie pabaiga. Penkmeti ivykdysim per tris metus?Kazkada tai jau buvo,kazkur tai as jau girdejau.Dar statybu nepradejo,dokumentacijos nera,o jau raportuojama apie pabaigimo terminus

bb dejes

2010-05-02   07:33

arteja rinkimai todel ir lozungai tokie grazus.2003 irgi vazinejo komisijos o po rinkimu dingo ir dabar atsiras kaltu del ko nepatvirtinamas detalus planas nors v.petkus zvejams jou sklypus sandeliams matuoja

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Klaipėdos miesto savivaldybė nusprendė penkeriems metams išnuomoti Ledų rago įlankos krantines ir...

Nuomos Ledų rago įlankos krantines nuotrauka, foto

Uostamiesčio politikai nusiteikę priešintis centrinės valdžios nuostatai, kad rengiamas uosto bendrasis planas...

Klaipėdos uosto žemėje – vizijų dėlionė nuotrauka, foto

„Tyrimas dar nėra baigtas, dar yra atliekamas, laukiama specialistų išvadų. Dalis...

Liūdnai pasibaigusios regatos tyrime įtariamųjų kol kas nėra nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija tapo arbitre kilus konfliktui tarp Smeltės gyvenamojo kvartalo...

Kam prieiga prie Smeltalės upės užtverta, o kam ne? nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetas vėl ieško rektoriaus nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto taryba vėl skelbia viešą konkursą rektoriaus pareigoms užimti.

Galimai suklastoti trys geodezijos planai nuotrauka, foto

Kriminalai, Uostamiesčio policija informuoja, kad lapkričio 14 gavo pranešimą iš Klaipėdos miesto savivaldybės...

Šiandien namų ieško: Laki nuotrauka, foto

Šiandien namų ieško, Kažkoks nesusipratimas, kad ši nuostabi gražuolė vis dar be namų. Broliai ir...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė lapkričio 21-ajai, trečiadieniui AVINAS. Pats laikas iki galo sutvarkyti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Šiandien namų ieško, Paskelbta prieš 2 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...