Jachta "Lietuva" ruošiasi naujam sezonui


2018 m. rugpjūčio 16 d. 17:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Jachta "Lietuva" ruošiasi naujam sezonui

Jachta "Lietuva" ruošiasi naujam sezonui nuotrauka, foto

SEZONAS. Jachta "Lietuva" visą šį sezoną plaukios, o rudenį bus atliekamas jos kapitalinis remontas.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

"Su šituo laivu ir įgulą, ir jai prijaučiančius žmones sieja labai daug sentimentų. Kaip galėtume jo neprižiūrėti, nors sutartis su Savivaldybe ir pasibaigė? Jei ne kas savaitę, tai kas antrą važiuojame jo apžiūrėti, jeigu leidžia oro sąlygos, išvėdiname. Laivas, deja, nebejaunas, tam, kad pratemptų šiuos metus, vis tiek reikės tam tikrų investicijų", - sako jachtos "Lietuva" kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

Sporto klubo "Ostmarina" sutarties su Klaipėdos miesto savivaldybe dėl jachtos "Lietuva" eksploatavimo galiojimo laikas jau seniai pasibaigė, sutartis kol kas nėra pratęsta, šiuo metu vyksta įvairios diskusijos. Tačiau klubas nenutraukė savo veiklos, bando pritraukti naujų žmonių ir prižiūri laivą.

Bandys spėti iki laivų parado

Šiuo metu jachta "Lietuva" stovi užkonservuota UAB "Klaipėdos laivų remontas" nuomojamoje teritorijoje po atviru dangumi. Pasak kapitono, jeigu pavyks viską, kas suplanuota, padaryti, ketinama jį leisti į vandenį gegužę. Paprastai tai buvo daroma gegužės pradžioje, bet šiemet pavasaris vėluoja, tad nemažai darbų tenka atidėti. Taigi laivo įgula kol kas yra priklausoma nuo oro sąlygų.

"Lietuvai" kyla problemų dėl variklio. Jo kapitalinis remontas atliktas daugiau kaip prieš 7 metus. Aukšto spaudimo siurblys praleidžia kurą, kuris bėga po grindimis, tad laive nemalonus kvapas. Reikia išardyti, pažiūrėti, kas yra - gal nereikės keisti, gal galima tą patį suremontuoti.

Be to, reikia sutvirtinti metalinį laivo rėmą jo viduje, privirinti prie korpuso, kad duotų jam standumo. "Būtų gerai padažyti bent kai kurias vietas ant denio. Plauksime į žygį, reikia atrodyti padoriau. Didelių dalykų padaryti, aišku, nepavyks. Dirbti reikia lauke, nėra gerų sąlygų. Turime ir smulkesnių problemėlių, reikia susitvarkyti gelbėjimosi priemones, gal kažką atnaujinti ir t. t. Pinigų prašysime ir iš Savivaldybės, ir klubas prisidės lėšomis, gautomis iš rėmėjų, ir savo darbu, - pasakojo O. Kudzevičius ir pridūrė, kad bent jau iki laivų parado stengsis laivą paruošti. - Taip jau išėjo, kad mes tradiciškai dalyvaujame parade kaip laivas flagmanas. Bandysime nelaužyti tradicijos. Jeigu dalyvaus kurėnas, užleisime jį į priekį. Nors jis ir replika, bet nuo tokių laivelių prasidėjo Lietuvoje buriavimas."

Dalyvaus žygyje į Baltijos uostus

Pasak O. Kudzevičiaus, ir šiemet "Lietuva" atliks miesto reprezentacinį vaidmenį, vykdys edukacinius jūrinės kultūros projektus. Bene svarbiausias dalykas - dalyvauti Baltijos jūros uostų lankymo projekte. "Bus vykdoma ir kultūrinė programa. Atplaukę į Baltijos uostus mes turime būti ryškūs ir pasakyti kaimynams, kad mūsų šalies valstybingumo atkūrimui jau 100 metų. Beje, šiame žygyje galės dalyvauti ir savanoriai, kurie niekada nėra buriavę", - pasakojo O. Kudzevičius.

Planuojama, kad atskirais etapais žygis vyks iki pat rugpjūčio - jachta išplauks, grįš, vėl išplauks. Bus stengiamasi plaukti į kaimyninius uostus tada, kai juose vyks panašūs renginiai į Klaipėdoje Jūros šventę. "Mes, įgula, galima sakyti atliksime tik vairininkų darbą, nuplukdysime laivą ten, kur reikia. Be abejo, prisidėsime ir prie vykstančių renginių", - aiškino kapitonas.

Visą sezoną "Lietuva" tikisi būti aktyvi. Daug numatyta kelionių, bet jos nebus tolimos, visos Baltijos jūroje. Ilgai plaukti nenorima, stengiamasi išlaikyti tokią laivo būklę, kokia yra dabar. O rudenį jau užgrius jo kapitalinio remonto reikalai.

Pasak O. Kudzevičiaus, jeigu "Lietuva" po remonto, po kokio nors konkurso vėl panaudos teise atiteks klubui "Ostmarina", jis toliau vykdys savo veiklą.

Žymos: jachta lietuva

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

35 metus AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" išdirbęs Aleksandras Romaškinas, iš jų 25...

Kapitono burlaivių modeliuose - įdomiausia pasaulio laivyno istorija nuotrauka, foto

Lietuvos 100-mečio odisėja šią savaitę įveiks dar vieną kelionės jūra etapą -...

„Lietuva“ išplaukė į preišpaskutinį odisėjos etapą nuotrauka, foto

Pasirodo, plaukdamas uosto akvatorija laivu netgi per valandą gali nemažai sužinoti apie...

Kas tos mėlynosios "žirafos" uoste? nuotrauka, foto

"Aš ką tik nuo krano", - pasitinka mus Klaipėdos pilies uosto kapitonas...

Jachtos lietuviškais moteriškais vardais nuotrauka, foto

Kapitono burlaivių modeliuose - įdomiausia pasaulio laivyno istorija nuotrauka, foto

Jūra, 35 metus AB "Lietuvos jūrų laivininkystė" išdirbęs Aleksandras Romaškinas, iš jų 25...

„Lietuva“ išplaukė į preišpaskutinį odisėjos etapą nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos 100-mečio odisėja šią savaitę įveiks dar vieną kelionės jūra etapą -...

Nepriklausomybės šimtmečiui - šimtas ąžuolų! nuotrauka, foto

Nuomonės, Likimas susiklostė taip, kad per savo gyvenimą patyriau trijų, kaip ankščiau sakydavo,...

Žolinės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje nuotrauka, foto

Klaipėda, Žolinėse brolio Benedikto įgyvendinta graži iniciatyva dar kartą patvirtino vieną svarbiausių šios...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...