2017 m. gegužės 28 d. 07:45 val., sekmadienis

ve.lt  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Jachta "Lietuva" atšventė 38-ąjį vardadienį

(2)

Jachta "Lietuva" atšventė 38-ąjį vardadienį nuotrauka, foto

LEGENDA. Legendinė jachta "Lietuva" laivų parade visada sulaukia išskirtinio dėmesio.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Legendinė jachta "Lietuva" jau seniai vandenyje ir ruošiasi tradicinėms odisėjoms. Beje, ji jau patyrė pirmuosius nuotykius - priplaukė per arti laivo-dujų saugyklos "Independence". Laimei, atsipirko tik įspėjimu.

Jachta "Lietuva" į vandenį buvo nuleista maždaug prieš dvi savaites. Gegužės 10 d. darė bandomąjį plaukimą, buvo iškišusi nosį į Kuršių marias, t. y. paplaukiojo po uosto akvatoriją. Gylis iki pat Kiaulės Nugaros salos jai yra tinkamas.

Pasirodo, priplaukė per arti Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo laivo-dujų saugyklos "Independence". Nors nebuvo jokio įspėjimo ženklo, kad negalima plaukti, tuojau prisistatė apsauga. "Manau, turėtų būti koks nors specialus ženklinimas, kaip ir visame pasaulyje", - stebėjosi "Lietuvos" jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

Poros valandų pasiplaukiojimas buvo būtinas, prieš laivų paradą reikėjo pasitreniruoti naujokams, kurių šiuo metu yra dvi dešimtys. Panašus jų skaičius surenkamas kasmet.

Baigę puikią buriavimo mokykla "Lietuvoje", vėliau jie išeina ir buriuoja kituose laivuose, būna kitų įgulų nariai, o kai kurie net patys įsigyja laivus ir buriuoja. Yra netgi laivų įgulų, kurių visi nariai buriuoti mokėsi būtent "Lietuvoje". Taigi sporto klubas "Ostmarina", eksploatuojantis šį laivą, yra gera buriavimo mokykla.

Šiuo metu jachta "Lietuva" turi du kapitonus - O. Kudzevičių ir Valerijų Boguną. "Norime užpildyti spragą ir turėti daugiau kapitonų", - sakė O. Kudzevičius. Deja, ilgametis laivo antrasis kapitonas Steponas Kudzevičius pernai pavasarį išėjo į amžinąjį dreifą. Jo atminimas saugomas laive.

Sezonas bus turiningas

Žinoma, jachta "Lietuva" dalyvaus ateinantį šeštadienį vyksiančiame laivų parade, vėliau "Gero vėjo" regatoje, birželį - tarptautinėje didžiųjų burlaivių regatoje "Baltic Tall Ships Regatta 2015", grįžusi iš jos, jėgas išbandys Lietuvoje vyksiančiose regatose. Sezoną planuoja baigti spalio vidury.

"Mūsų planuose daug visokių renginių, mokomųjų plaukimų, treniruočių. Kaip ir pernai, taip ir šiemet bandysime būti aktyvūs. Manau, mūsų sezonas bus turiningas. Vėl plukdysime vaikų namų auklėtinius. Vaikams skaitoma paskaita, jie mokomi rišti jūrinius mazgus, supažindinami su buriavimo tradicijomis. Šiemet į šią akciją bandome įtraukti daugiau laivų.", - kalbėjo O. Kudzevičius.

Ši kasmetinė klubo "Ostmarina" akcija vaikams labai patinka. "Šiuolaikinių vaikų reakcija tokia, kad nelabai suprasi, kas jiems patinka, apie tai kalbėjomės su mokytojais. Buvo tokių moksleivių, kurie mūsų akcijoje dalyvavo antrą kartą, ir tokių, kurie prašė jiems asmeniškai paskambinti telefonu ir pranešti, kada bus plukdoma kitąkart - bandė gudrauti. Kai kurie iš tų vaikų paskui renkasi jūrines specialybes, ir tai gerai", - pasakojo Osvaldas.

Senas legendinis laivas

Praėjusį šeštadienį, gegužės 9 d., atšvęstas jachtos vardadienis. Šiemet sukako 38 metai, kai šiam laivui 1977-aisiais buvo duotas vardas "Lietuva".

Jachta "Lietuva" buvo pastatyta 1976 metais Gdanske (Lenkijoje). Tais pačiais metais ją įsigijo Lietuva. Tai legendinis laivas. 1989-aisiais "Lietuva" buvo pirmoji Lietuvos jachta, apiplaukusi pasaulį. Laivas priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei, o juo rūpinasi ir jį eksploatuoja sporto klubas "Ostmarina".

Suprantama, laivas senas, jam remontuoti reikia nemažai lėšų, nes "Lietuva" iki šiol dalyvauja įvairiose varžybose, tad nuolatos reikia palopyti, paremontuoti denį. Šiemet Klaipėdos miesto savivaldybė jachtai skyrė kiek daugiau lėšų nei ankstesniais metais.

Šiemet iškilo tokia problema, kad navigacinė aparatūra ir saugumo priemonės, kurios gana brangiai kainuoja, tiesiog paseno. Garsiose regatose laivas dalyvauja nuo 2004 metų, daugelis priemonių buvo nupirkta tais metais.

"Savivaldybė šiemet į mus labiau atsisuko veidu. Mums reikėjo naujų gelbėjimosi priemonių, tad kreipėmės į ją. Planuojame spėti įsigyti jas ir turėti didžiųjų burlaivių regatoje", - sakė O. Kudzevičius.

Remontuoja ir savo laivą

"Be abejo, lėšų klubui "Ostmarina" trūksta, einam pas rėmėjus, zyziam, bet rankų nenuleidžiame", - prisipažino Osvaldas.

"Ostmarina" pernai rudenį įsigijo savo laivą - gerokai padėvėtą sportinę jachtą, mažesnę už "Lietuvą". Dabar ji remontuojama savo jėgomis. Šiam pirkiniui įsigyti ieškota rėmėjų, metėsi ir patys klubo nariai.

Mažoji jachta nusipirkta tam, kad būtų galima plaukioti ir Kuršių mariomis.

Dabar ji visiškai išardyta, galima sakyti, bandoma pastatyti naują laivą. "Planuojame tai padaryti dar šį sezoną. Sakėm, kad nors savaitę paplaukiosime, ir tai jau bus gerai. Norime pritraukti kuo daugiau jaunimo, kad jis buriuotų, kad jų plaukiojimas turėtų tęstinumą. Užpildysime seną spragą, nes dabar, kai "Lietuva" išplaukia, jaunimas nebeturi su kuo buriuoti. Be to, galėsime dalyvauti varžybose, kurios vyksta Kuršių mariose, nes "Lietuva" dėl savo grimzlės negali jose dalyvauti", - pasakojo O. Kudzevičius

Žymos: jachta lietuva

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pasirinkimo

2015-05-14   10:02

IP: 88.119.141.235

neturėjo,- turėjo tik PALIEPIMĄ pavadinti jachtą pergalės vardu...

klamp

2015-05-14   09:27

IP: 86.100.77.116

Na ir sutapimas, suteiktas vardas Lietuva per tokia data, manau kad kas tai dare neturejo tuomet pasirinkimo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

"Tikrai netikėjau, kad žuvininkystės srityje gali būti toks susipriešinimas. Vieni ant kitų...

Vilniuje identifikuotos žvejų problemos nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė memorandumą su Ukrainos Chersono jūrų prekybos...

Pasirašytas memorandumas su Ukrainos uostu nuotrauka, foto

Lietuvos jūrininkų sąjungą (LJS) šokiravo Susisiekimo ministerijos ketinimas keisti Lietuvos prekybinės laivybos...

Lietuvos laivuose - barjerai lietuviams jūrininkams nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetas (KU) yra vienintelė Lietuvoje aukštoji mokykla, turinti savo laivyną. Universitetas...

Prasideda vienintelio Lietuvoje burlaivio sezonas nuotrauka, foto

Gegužės 28-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Gražiausias balandis gyvena Vydmantuose nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palangos kurorto šventės metu vykusios V-osios dekoratyvinių balandžių parodos žiūrovai nusprendė, kad...

Atidaryti Palangos sezono suvažiavo iš visos Lietuvos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, “Atvažiavome atsisveikinti su Palanga. Juk kai uždraus lauko kavinėse prekiauti alkoholiu, ko...

Gražinos skiltis nuotrauka, foto

Nuomonės, Pirmiausiai pacituosiu klaipėdietės Jurgos Lago, dabar gyvenančios tarp Klaipėdos, Kauno, Vilniaus ir...

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 14 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 16 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...