2017 m. rugsėjo 26 d. 19:26 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Jachta "Lietuva" atšventė 38-ąjį vardadienį

(2)

Jachta "Lietuva" atšventė 38-ąjį vardadienį nuotrauka, foto

LEGENDA. Legendinė jachta "Lietuva" laivų parade visada sulaukia išskirtinio dėmesio.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Legendinė jachta "Lietuva" jau seniai vandenyje ir ruošiasi tradicinėms odisėjoms. Beje, ji jau patyrė pirmuosius nuotykius - priplaukė per arti laivo-dujų saugyklos "Independence". Laimei, atsipirko tik įspėjimu.

Jachta "Lietuva" į vandenį buvo nuleista maždaug prieš dvi savaites. Gegužės 10 d. darė bandomąjį plaukimą, buvo iškišusi nosį į Kuršių marias, t. y. paplaukiojo po uosto akvatoriją. Gylis iki pat Kiaulės Nugaros salos jai yra tinkamas.

Pasirodo, priplaukė per arti Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo laivo-dujų saugyklos "Independence". Nors nebuvo jokio įspėjimo ženklo, kad negalima plaukti, tuojau prisistatė apsauga. "Manau, turėtų būti koks nors specialus ženklinimas, kaip ir visame pasaulyje", - stebėjosi "Lietuvos" jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

Poros valandų pasiplaukiojimas buvo būtinas, prieš laivų paradą reikėjo pasitreniruoti naujokams, kurių šiuo metu yra dvi dešimtys. Panašus jų skaičius surenkamas kasmet.

Baigę puikią buriavimo mokykla "Lietuvoje", vėliau jie išeina ir buriuoja kituose laivuose, būna kitų įgulų nariai, o kai kurie net patys įsigyja laivus ir buriuoja. Yra netgi laivų įgulų, kurių visi nariai buriuoti mokėsi būtent "Lietuvoje". Taigi sporto klubas "Ostmarina", eksploatuojantis šį laivą, yra gera buriavimo mokykla.

Šiuo metu jachta "Lietuva" turi du kapitonus - O. Kudzevičių ir Valerijų Boguną. "Norime užpildyti spragą ir turėti daugiau kapitonų", - sakė O. Kudzevičius. Deja, ilgametis laivo antrasis kapitonas Steponas Kudzevičius pernai pavasarį išėjo į amžinąjį dreifą. Jo atminimas saugomas laive.

Sezonas bus turiningas

Žinoma, jachta "Lietuva" dalyvaus ateinantį šeštadienį vyksiančiame laivų parade, vėliau "Gero vėjo" regatoje, birželį - tarptautinėje didžiųjų burlaivių regatoje "Baltic Tall Ships Regatta 2015", grįžusi iš jos, jėgas išbandys Lietuvoje vyksiančiose regatose. Sezoną planuoja baigti spalio vidury.

"Mūsų planuose daug visokių renginių, mokomųjų plaukimų, treniruočių. Kaip ir pernai, taip ir šiemet bandysime būti aktyvūs. Manau, mūsų sezonas bus turiningas. Vėl plukdysime vaikų namų auklėtinius. Vaikams skaitoma paskaita, jie mokomi rišti jūrinius mazgus, supažindinami su buriavimo tradicijomis. Šiemet į šią akciją bandome įtraukti daugiau laivų.", - kalbėjo O. Kudzevičius.

Ši kasmetinė klubo "Ostmarina" akcija vaikams labai patinka. "Šiuolaikinių vaikų reakcija tokia, kad nelabai suprasi, kas jiems patinka, apie tai kalbėjomės su mokytojais. Buvo tokių moksleivių, kurie mūsų akcijoje dalyvavo antrą kartą, ir tokių, kurie prašė jiems asmeniškai paskambinti telefonu ir pranešti, kada bus plukdoma kitąkart - bandė gudrauti. Kai kurie iš tų vaikų paskui renkasi jūrines specialybes, ir tai gerai", - pasakojo Osvaldas.

Senas legendinis laivas

Praėjusį šeštadienį, gegužės 9 d., atšvęstas jachtos vardadienis. Šiemet sukako 38 metai, kai šiam laivui 1977-aisiais buvo duotas vardas "Lietuva".

Jachta "Lietuva" buvo pastatyta 1976 metais Gdanske (Lenkijoje). Tais pačiais metais ją įsigijo Lietuva. Tai legendinis laivas. 1989-aisiais "Lietuva" buvo pirmoji Lietuvos jachta, apiplaukusi pasaulį. Laivas priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei, o juo rūpinasi ir jį eksploatuoja sporto klubas "Ostmarina".

Suprantama, laivas senas, jam remontuoti reikia nemažai lėšų, nes "Lietuva" iki šiol dalyvauja įvairiose varžybose, tad nuolatos reikia palopyti, paremontuoti denį. Šiemet Klaipėdos miesto savivaldybė jachtai skyrė kiek daugiau lėšų nei ankstesniais metais.

Šiemet iškilo tokia problema, kad navigacinė aparatūra ir saugumo priemonės, kurios gana brangiai kainuoja, tiesiog paseno. Garsiose regatose laivas dalyvauja nuo 2004 metų, daugelis priemonių buvo nupirkta tais metais.

"Savivaldybė šiemet į mus labiau atsisuko veidu. Mums reikėjo naujų gelbėjimosi priemonių, tad kreipėmės į ją. Planuojame spėti įsigyti jas ir turėti didžiųjų burlaivių regatoje", - sakė O. Kudzevičius.

Remontuoja ir savo laivą

"Be abejo, lėšų klubui "Ostmarina" trūksta, einam pas rėmėjus, zyziam, bet rankų nenuleidžiame", - prisipažino Osvaldas.

"Ostmarina" pernai rudenį įsigijo savo laivą - gerokai padėvėtą sportinę jachtą, mažesnę už "Lietuvą". Dabar ji remontuojama savo jėgomis. Šiam pirkiniui įsigyti ieškota rėmėjų, metėsi ir patys klubo nariai.

Mažoji jachta nusipirkta tam, kad būtų galima plaukioti ir Kuršių mariomis.

Dabar ji visiškai išardyta, galima sakyti, bandoma pastatyti naują laivą. "Planuojame tai padaryti dar šį sezoną. Sakėm, kad nors savaitę paplaukiosime, ir tai jau bus gerai. Norime pritraukti kuo daugiau jaunimo, kad jis buriuotų, kad jų plaukiojimas turėtų tęstinumą. Užpildysime seną spragą, nes dabar, kai "Lietuva" išplaukia, jaunimas nebeturi su kuo buriuoti. Be to, galėsime dalyvauti varžybose, kurios vyksta Kuršių mariose, nes "Lietuva" dėl savo grimzlės negali jose dalyvauti", - pasakojo O. Kudzevičius

Žymos: jachta lietuva

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pasirinkimo

2015-05-14   10:02

IP: 88.119.141.235

neturėjo,- turėjo tik PALIEPIMĄ pavadinti jachtą pergalės vardu...

klamp

2015-05-14   09:27

IP: 86.100.77.116

Na ir sutapimas, suteiktas vardas Lietuva per tokia data, manau kad kas tai dare neturejo tuomet pasirinkimo.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Limarko Grupės bendrovė AB „Limarko laivininkystės kompanija“ užbaigė laivo KANTATA įsigijimo sandorį....

„Limarko" įsigijo dar vieną konteinerinį laivą nuotrauka, foto

25-erių metų veiklos sukaktį šiemet mininti kompanija "Bega" savo partnerius, šalies bei...

Kompanijai "Bega" - sveikinimų ir padėkų jūra nuotrauka, foto

Las Palme (Kanarai, Ispanija) remontuojamame laive "Polar Star" įstrigusius Lietuvos jūrininkus tėvynėn...

Lietuvos jūrininkai pagaliau grąžinami namo nuotrauka, foto

Liudo Dambrausko, žinomo Klaipėdos fotografo, tėvai uostamiestyje gyveno nuo 1924 metų. Tėvas...

Keletas Klaipėdos uosto istorijos štrichų nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (505) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Šiandien baigsime žvalgytis Lietuvininkų aikštės didžiajame name, žymimame numeriais 1-7. Labai įdomių...

Siūlo panaikinti Naglio Puteikio neliečiamybę nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Laikinoji tyrimo komisija siūlo Seimui tenkinti generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymą ir...

"Vakarų ekspresas" 1992 09 12, 22 ir 24 nuotrauka, foto

VE-25, 1992-ųjų rugsėjo 19 dienos pirmajame puslapyje - didžiulė tuometinio "Vakarų ekspreso" redakcijos...

Klaipėdos senamiestyje aptikta laivadirbių pėdsakų nuotrauka, foto

Klaipėda, Visą vasarą uostamiestyje, nedideliame skvere prie Anikės aikštės, kasinėjimus atlikę archeologai...

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 2 val.

VE-25, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...