2019 m. gegužės 20 d. 07:22 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Gelbėjimo funkciją - į vienas rankas

(3)

2014-03-06, 07:15

Dalia BIKAUAUSKAITĖ

Gelbėjimo funkciją - į vienas rankas nuotrauka, foto

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija sulaukė Uosto tarybos pritarimo siūlymui visas gelbėjimo funkcijas perduoti pasieniečiams, nes jie tam labiausiai tinka. Manoma, kad tokiu atveju valstybė galėtų sutaupyti nemažai lėšų.

Vakar vykusiame Uosto tarybos posėdyje siūlyta kreiptis į Susisiekimo ministeriją, kad ji kartu su Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerija apsvarstytų galimybę visas žmonių paieškos ir gelbėjimo bei išsiliejusios naftos likvidavimo funkcijas atiduoti į vienos žinybos rankas.

Uosto direkcijos specialistų manymu, tą funkciją galėtų perimti Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos, t. y. pasieniečiai. VSAT turi ir laivų, ir įgulų, ir patirties, be to, šiam tikslui ji galėtų gauti ir Europos Sąjungos (ES) lėšų. Karinės jūrų pajėgos ES lėšų negauna.

Tokią funkciją pasieniečiai atlieka ir JAV, ir Estijoje, ir Švedijoje bei kitose šalyse, o o Lietuvoje nuo 2009 metų tą darbą dirba net trys skirtingų ministerijų tarnybos. Už incidentus jūroje yra atsakingos Karinės jūrų pajėgos, uosto akvatorijoje - Uosto direkcija, o Kuršių mariose - VSAT. Visos jos patiria nemažų išlaidų turėdamos pirkti labai brangią įrangą, išlaikyti laivus ir 24 valandas per parą budinčias įgulas. Įranga ir laivai paseno, atsirado būtinybė pirkti naujus, o tai reikalauja nemažai lėšų.

"Valstybiniu mastu būtų kur kas racionaliau, jei viena valstybinė institucija spręstų visus gelbėjimo klausimus ir mariose, ir teritorinėje jūroje, ir uoste. Manome, kad VSAT tam yra labiausiai tinkama. Ji turi pareigūnų, kurie dirba ištisą parą, turi bazes", - sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Susisiekimo ministerijos Vandens ir geležinkelių transporto politikos departamento direktoriaus pavaduotoja Eglė Vyšniauskaitė priminė, kad prieš porą metų toks klausimas tarp minėtų ministerijų jau buvo svarstomas ir susitarimo nebuvo pasiekta.

Jos manymu, šiuo klausimu iš karto reikėtų kreiptis į Teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos ir kontinentinio šelfo apsaugos ir kontrolės komisiją. Tačiau Uosto taryba vis dėlto nusprendė kreiptis į Susisiekimo ministeriją, tegu ministras sprendžia, ką su tuo siūlymu daryti toliau.

PASIENIEČIAI. Uosto atstovų manymu, gelbėjimo funkciją galėtų perimti Valstybės sienos apsaugos tarnyba, turinti ir laivų, ir įgulų, ir patirties, be to, šiam tikslui galinti gauti ir Europos Sąjungos lėšų.

Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

PILIETIŠKAS

2014-03-14   22:31

IP: 78.61.48.83

manau ne vien teršalų likvidavimo, paieškos ir gelbėjimo darbus reikia perduoti į \"vienas\" rankas. Niekas nekalba apie žvejybos, aplinkosaugos, laivybos kontrolę- čia taip pat kiekviena institucija turi savo laivus, katerius, personalą ir t.t. Ir žinoma nė viena institucija negali pilnu pajėgumu atlikti savo funkcijas ( dėl lėšų trūkumo: negali daug skirti patruliavimams, turėti pilną personalą).
Pvz. mažą žvejybinę valtį jūroje tikrina net trys institucijos: pasieniečiai- kaip laikomasi pasienio taisyklių, žvejybos kontrolė- kaip laikomasi žvejybos taisyklių, laivybos inspekcija- kaip laikomasi vidaus vandenų taisyklių. ar gi tai ne apsurdas? kokie žmoniškieji ir materialiniai ištekliai? Lietuva turi tik apie 100 km. jūros ruožo- o institucijų žymiai daugiau ne kitos Baltijos jūros valstybės.
Manau toje vietoje turėtų būti ne atskirų institucijų, o politinis sprendimas. O kas priims tą sprendimą- siūlyčiau nuvykti pas kaimynų Švedų, Suomių ar Estų. (jeigu jau patys tiek nesugebam...) ir \"nusikopijuoti\" Jūros rajono kontolės modelį

Taip

2014-03-06   11:52

IP: 82.135.222.33

mariose gal ir taip, bet jūroje VSATas neturi nei tinkamų laivų, nei pasirengimo, nei reikiamos įrangos....

petras

2014-03-06   07:25

IP: 88.119.234.243

Labai gerai nusprende

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Klaipėdos policininkai išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Lietuvoje turi ir jūrų uosto...

Policininkus į jūrą palydėdavo ruonis nuotrauka, foto

Į LR buriavimo taurę Nidoje savaitgalį susirinkęs rekordinis skaičius buriuotojų iš Lietuvos,...

Beveik 200 buriuotojų Nidoje orai nepašykštėjo iššūkių nuotrauka, foto

"Smiltynės perkėla" jau pasiruošė artėjančiam vasaros sezonui. Šiemet jį tikėtasi pasitikti su...

"Smiltynės perkėla" pasiruošė vasaros sezonui nuotrauka, foto

Šiandien, gegužės 10 d. Nidoje startuoja tarptautinė Vl. ir V. Mamontovo atminimo...

Tarptautinėse varžybose Nidoje – beveik 200 buriuotojų nuotrauka, foto

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, ************** Protingos mintys: „Kas nieko neklausia, tas nieko neišmoks“ (T. Fuleris)....

Su A.Guoga Centro partija turi daugiau už konservatorius nuotrauka, foto

Lietuva, Iš visų 17 į Europos parlamentą šiemet žygiuojančių partijų ir komitetų, daugiausia...

Internetu parsisiuntė akacijų ir vos išvengė kalėjimo nuotrauka, foto

Lietuva, Neseniai mokslus baigęs jaunuolis sėdo į teisiamųjų suolą už, atrodo, nekaltai...

Šilutės laiškininkai važinėja elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ pagal užsakymą Lietuvos paštui pagamino 210 elektrinių...

Įvairybės, Paskelbta prieš 56 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...