2019 m. sausio 17 d. 18:44 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

„Europos burė“ – Uosto direkcijai

(3)

2018-05-25, 11:31

portofklaipeda.lt

„Europos burė“ – Uosto direkcijai nuotrauka, foto

© Portofklaipeda.lt nuotr.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pagerbta Finansų ministerijos organizuojamame geriausių Europos Sąjungos investicinių projektų konkurse "Europos burės". Uosto direkcija nugalėjo vienintelėje tarptautinėje kategorijoje "Už Baltijos jūros regiono stiprinimą". Apdovanojimas įteiktas už projektą "Hazard". Šis projektas Klaipėdos uoste leido sukurti vieną moderniausių visame Baltijos jūros regione uosto informacinių sistemų. Ji padės dar efektyviau užtikrinti taršos prevenciją ir padidinti uosto saugą. Sistema skaitmeniniu pavidalu leidžia aiškiai matyti visą Klaipėdos uostą, todėl bet koks taršos nuokrypis ar įvykusi galima avarija yra akimirksniu fiksuojama ir matoma, informacija operatyviai perduodama atsakingiems asmenims ir institucijoms. Kartu su Uosto direkcija šiame projekte dalyvauja ir Klaipėdos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba.

"Istoriškai yra susiklostę, kad uostas yra Klaipėdos mieste, todėl aplinkosauginių principų taikymui Uosto direkcija, kaip socialiai atsakinga įmonė, skiria ypatingą dėmesį. Jau ir dabar Klaipėdos uoste esame įdiegę daug taršos prevencijos priemonių – nuolat vykdome stebėseną, analizuojame oro, vandens taršos, triukšmo duomenis. Operatyvus reagavimas į bet kokį nelaimės signalą tokiame strateginiame objekte, kaip jūrų uostas – be galo svarbus", – sakė Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

 

Šiais metais paraiškas rinkimams pateikė daugiau kaip 40 projektų vykdytojų, iš kurių atrinko 27 geriausius. Interneto vartotojai projektams atidavė daugiau nei 170 tūkst. balsų. Vyko viešasis balsavimas – iš viso balsavo apie 170 tūkst. žmonių. Rinkimuose figūravo 8 nominacijos: "Už investicijas į žmogų", "Už inovatyviausius sprendimus", "Už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą", "Už suteiktas galimybes augti". "Už įdomiausią smulkaus verslo projektą", "Už proveržį į užsienio rinkas". Konkurse buvo ir dvi naujos nominacijos "Už Baltijos jūros regiono stiprinimą" ir "Už aktyvų viešųjų aptarimų vykdymą".

"Vertiname apdovanojimus "Europos burės" ir džiaugiamės, kad nebe pirmą kartą juose esame tarp laimėtojų. ES lėšos – itin svarbios įgyvendinant šaliai ir jos žmonėms naudingus projektus. Su Klaipėdos uostu susijusiems projektams ES nuo 2006 metų yra skyrusi beveik 60 mln. Eur. Tai svarus indėlis, kuris padeda mūsų vieninteliam šalies jūrų uostui augti ir nešti tiesioginę naudą Lietuvos valstybei. Kiek sėkmingai dirba jūrų uostas, tiek gyvybinga šalies ekonomika. Kiekviena čia perkrauta tona – tiesioginė nauda šaliai. Ekonomistai yra apskaičiavę, kad pvz., pernai Klaipėdos uosto veikla LR valstybės bei savivaldybių biudžetus papildė 768 mln. Eur", – teigė A. Vaitkus.

Šiuo metu visoje Lietuvoje įgyvendinama beveik 12 tūkst. investicinių projektų, kuriems skirta daugiau nei 3 500 mln. eurų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gintaras

2018-05-25   19:00

IP: 78.57.233.217

Kaip ironiška, kad už HAZARD (pavojus) apdovanojimą atsiima tie, kas milžinišką dujų terminalą puptelėjo miesto ribose, o ne Būtingėje, kaip buvo iš pradžių numatyta giliavandenio uosto projekte. Miesto gyventojai net neinformuoti iki šiol, pagal kokį signalą ir į kurią pusę bei kuriais keliais bėgti, jei dujas atgabenantis tankeris, ar pats terminalas neduokdie patirtų rimtą nesmagumą uosto akvatorijoje.

grynas

2018-05-25   13:22

IP: 195.182.76.3

man regis, vienas iš jų sprogs nuo pasipūtimo. Atspėkit, kuris?

vaitkus

2018-05-25   11:53

IP: 195.182.76.3

kaip visad ispyskino uosto statiska..bla bla bla ir nieko gero...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Alvydas Butkus šiuo metu vadovauja net trims atskiroms įmonėms: UAB "Klaipėdos laivų...

KLR dokai dar kurį laiką liks miesto centre nuotrauka, foto

Greitai švęsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Tačiau per visą tą laikotarpį mūsų...

Lietuvos jūrininkai toliau diskriminuojami nuotrauka, foto

Vakar į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą stažuotis atvyko 32 Ukrainos jūrų akademijų...

Lietuvoje stažuojasi Ukrainos dėstytojai nuotrauka, foto

Vakar įvyko pirmas Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir labai pesimistiškai nusiteikusių žvejų...

Priekrantės žvejai atsisakytų verslo gavę kompensaciją nuotrauka, foto

KLR dokai dar kurį laiką liks miesto centre nuotrauka, foto

Jūra, Alvydas Butkus šiuo metu vadovauja net trims atskiroms įmonėms: UAB "Klaipėdos laivų...

Senamiesčio grindinys bus pritaikytas neįgaliesiems nuotrauka, foto

Klaipėda, Žadama Klaipėdos senamiestyje esančiose sankryžose "išlyginti" grindinio akmenis, kad neįgaliesiems, mamytėms su...

"Rusnės estakada taps kokybiškesnio gyvenimo simboliu" nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Rusnėje ir apžiūrėjo estakados statybvietę, susipažino su...

Lietuvos jūrininkai toliau diskriminuojami nuotrauka, foto

Jūra, Greitai švęsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Tačiau per visą tą laikotarpį mūsų...

Jūra, Paskelbta prieš 43 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Jūra, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...