2017 m. gegužės 27 d. 11:17 val., šeštadienis

ve.lt  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Buvęs jūreivis skina laurus pasaulyje

(2)

Buvęs jūreivis skina laurus pasaulyje nuotrauka, foto

VĖLIAVA. Į kiekvieną pasaulio čempionatą Albinas Nausėda visada vežasi Lietuvos vėliavą.

© Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) narys, buvęs žvejybos laivyno jūreivis Albinas Vytautas Nausėda garsina ir Lietuvos, ir savo sąjungos vardą pasaulyje. Jis iš balandžio 22 d. Naujojoje Zelandijoje, Oklande, vykusių pasaulio veteranų žaidynių grįžo su "eiliniu" aukso medaliu, pasiekęs pasaulio štangos stūmimo rekordą 80 metų sportininkų grupėje.

Iš Švėkšnos kilusiam A. Nausėdai balandžio 23 d. sukako 80 metų. Jis nuolatos treniruojasi ir ketina dar dalyvauti kituose čempionatuose, pavyzdžiui, po ketverių metų vykti į pasaulio žaidynes, kurios vyks Japonijoje. O artimiausiu metu žada vykti į Europos čempionatą Švedijoje.

1955 metais A. Nausėda būdamas 18 metų su žvejybos traleriu pirmą kartą išplaukė į jūrą ir dirbo virėjo padėjėju, t. y. kambuzininku. O kitą reisą jau išplaukė jūreiviu. Laivų triumuose jis lengvai ritindavo apie 100 kg sveriančias silkių statines. Nors buvo nedidelio ūgio, bet turėjo daug jėgos. Jūroje įvairiuose laivuose jis išdirbo 38 metus. Yra dirbęs kurį laiką ir laivų remonto pamaininėse komandose. Dirbdamas jūroje baigė 11 klasių ir Kūno kultūros institutą.

Į laivus jis pasiimdavo štangą ir treniruodavosi. Treniruodavo ir to norinčius jūreivius, organizuodavo PDG normų laikymą. Kad stumiant rutulį nebūtų sudaužyta laivo įranga, ją apsiūdavo oda.

"Kai bankrutavo "Jūra" ir reikėjo išeiti, labai ilgėjausi jūreivio gyvenimo. Įkūriau mezgimo įmonę, veždavau prekes į Rusiją ir taip bandžiau išgyventi. O kai rubliai nuvertėjo, nuvertėjo ir mano 100 tūkst. rublių", - pasakojo A. Nausėda.

Kaip štangininkas treniruotis pradėjo po armijos būdamas 23 metų ir 1961-aisiais tapo Lietuvos sunkumų kilnojimo čempionu. Tada rovė 95 kg. 1964-aisiais tapo sporto meistru. Apie 1982 metus pasiekė 120 kg stūmimo rungtyje ir 98 kg - rovimo. Lietuvos čempionu buvo 16 kartų, medalių turi daugiau kaip 100.

Kai pradėjo dalyvauti veteranų varžybose, Europos čempionu jau yra tapęs 10 kartų. Norint patekti į Europos šlovės muziejaus garbės knygą reikia surinkti 50 taškų (pavyzdžiui, už čempiono vardą duodami tik 6 taškai). A. Nausėda surinko 60. Jis vienintelis į ją patekęs Lietuvos atstovas. "Pernai gavau tą nusipelniusio sunkumų kilnotojo ženkliuką, kuris man kainavo 10 metų darbo. Tai aukščiausias apdovanojimas Europos čempionate", - sako A. Nausėda, pasaulio čempionu tapęs 8 kartus. Pasaulio veteranų žaidynėse ji dalyvavo jau 6 kartus. "Sportas - mano antrasis gyvenimas", - sako Albinas.

PADĖKA. Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža (kairėje) įteikė Albinui Nausėdai sąjungos padėkos raštą. Egidijaus Jankausko nuotr.

Nuo 2002 metų jis gyvena Anglijoje. Prieš išeidamas į pensiją ten dirbo konditerijos fabrike. Į Lietuvą, į Klaipėdą, atvyksta gana dažnai. Su žmona išgyveno 57 metus, užaugino dvi dukras ir sūnų.

"Labai esu dėkingas mūsų vadovui Petrui Bekėžai, kuris pats pirmas padėjo man vykti į varžybas Naujojoje Zelandijoje ne tik materialiai, bet ir geru žodžiu. Dukra Loreta man sutvarkė visus dokumentus, surado visas gatves nuvykti į varžybas, sūnus parėmė. Džiaugiuosi, kad mane palaiko ir šeima", - sakė A. Nausėda.

"Tokių žmonių kaip Albinas nėra daug ne tik Jūrininkų sąjungoje, bet ir Lietuvoje. Jis yra apdovanotas ir Jūros veterano ženklu. Šiemet mūsų taryba nusprendė įteikti jam padėkos raštą už Lietuvos jūreivio, Lietuvos jūrininkų sąjungos vardo garsinimą pasaulyje", - teigė P. Bekėža, LJS pirmininkas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Super

2017-05-19   14:51

IP: 193.128.33.248

Gerai pavaro seniokas. Pagarba.

Smiltė

2017-05-18   18:18

IP: 78.61.36.37

Įspūdinga! Sveikiname. Sveikatos!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

"Tikrai netikėjau, kad žuvininkystės srityje gali būti toks susipriešinimas. Vieni ant kitų...

Vilniuje identifikuotos žvejų problemos nuotrauka, foto

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė memorandumą su Ukrainos Chersono jūrų prekybos...

Pasirašytas memorandumas su Ukrainos uostu nuotrauka, foto

Lietuvos jūrininkų sąjungą (LJS) šokiravo Susisiekimo ministerijos ketinimas keisti Lietuvos prekybinės laivybos...

Lietuvos laivuose - barjerai lietuviams jūrininkams nuotrauka, foto

Klaipėdos universitetas (KU) yra vienintelė Lietuvoje aukštoji mokykla, turinti savo laivyną. Universitetas...

Prasideda vienintelio Lietuvoje burlaivio sezonas nuotrauka, foto

Registruokitės į Klaipėdos dviračių lenktynes nuotrauka, foto

Klaipėda, Į dviračių sporto žemėlapį 2016 metais sugrįžusi Klaipėda ir šiemet nebus aplenkta...

Edmonto Karinausko atminimo turnyras nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien Klaipėdos centriniame stadione vyks tarptautinis futbolo senjorų turnyras, skirtas praeityje žinomam...

Palanga kviečia į šventę (programa) nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šiemetinė Kurorto šventė bus kaip niekad turtinga renginių, kadangi visą savaitgalį Palangoje...

Pasižymėjusieji Laivų parade maudėsi padėkų jūroje nuotrauka, foto

Klaipėda, Vakar bičiuliškoje aplinkoje VšĮ "Klaipėdos šventės" atstovai įteikė apdovanojimus naktinio laivų ir...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...