2017 m. lapkričio 17 d. 22:56 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Buvęs jūreivis skina laurus pasaulyje

(2)

Buvęs jūreivis skina laurus pasaulyje nuotrauka, foto

VĖLIAVA. Į kiekvieną pasaulio čempionatą Albinas Nausėda visada vežasi Lietuvos vėliavą.

© Asmeninio albumo nuotr.

Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) narys, buvęs žvejybos laivyno jūreivis Albinas Vytautas Nausėda garsina ir Lietuvos, ir savo sąjungos vardą pasaulyje. Jis iš balandžio 22 d. Naujojoje Zelandijoje, Oklande, vykusių pasaulio veteranų žaidynių grįžo su "eiliniu" aukso medaliu, pasiekęs pasaulio štangos stūmimo rekordą 80 metų sportininkų grupėje.

Iš Švėkšnos kilusiam A. Nausėdai balandžio 23 d. sukako 80 metų. Jis nuolatos treniruojasi ir ketina dar dalyvauti kituose čempionatuose, pavyzdžiui, po ketverių metų vykti į pasaulio žaidynes, kurios vyks Japonijoje. O artimiausiu metu žada vykti į Europos čempionatą Švedijoje.

1955 metais A. Nausėda būdamas 18 metų su žvejybos traleriu pirmą kartą išplaukė į jūrą ir dirbo virėjo padėjėju, t. y. kambuzininku. O kitą reisą jau išplaukė jūreiviu. Laivų triumuose jis lengvai ritindavo apie 100 kg sveriančias silkių statines. Nors buvo nedidelio ūgio, bet turėjo daug jėgos. Jūroje įvairiuose laivuose jis išdirbo 38 metus. Yra dirbęs kurį laiką ir laivų remonto pamaininėse komandose. Dirbdamas jūroje baigė 11 klasių ir Kūno kultūros institutą.

Į laivus jis pasiimdavo štangą ir treniruodavosi. Treniruodavo ir to norinčius jūreivius, organizuodavo PDG normų laikymą. Kad stumiant rutulį nebūtų sudaužyta laivo įranga, ją apsiūdavo oda.

"Kai bankrutavo "Jūra" ir reikėjo išeiti, labai ilgėjausi jūreivio gyvenimo. Įkūriau mezgimo įmonę, veždavau prekes į Rusiją ir taip bandžiau išgyventi. O kai rubliai nuvertėjo, nuvertėjo ir mano 100 tūkst. rublių", - pasakojo A. Nausėda.

Kaip štangininkas treniruotis pradėjo po armijos būdamas 23 metų ir 1961-aisiais tapo Lietuvos sunkumų kilnojimo čempionu. Tada rovė 95 kg. 1964-aisiais tapo sporto meistru. Apie 1982 metus pasiekė 120 kg stūmimo rungtyje ir 98 kg - rovimo. Lietuvos čempionu buvo 16 kartų, medalių turi daugiau kaip 100.

Kai pradėjo dalyvauti veteranų varžybose, Europos čempionu jau yra tapęs 10 kartų. Norint patekti į Europos šlovės muziejaus garbės knygą reikia surinkti 50 taškų (pavyzdžiui, už čempiono vardą duodami tik 6 taškai). A. Nausėda surinko 60. Jis vienintelis į ją patekęs Lietuvos atstovas. "Pernai gavau tą nusipelniusio sunkumų kilnotojo ženkliuką, kuris man kainavo 10 metų darbo. Tai aukščiausias apdovanojimas Europos čempionate", - sako A. Nausėda, pasaulio čempionu tapęs 8 kartus. Pasaulio veteranų žaidynėse ji dalyvavo jau 6 kartus. "Sportas - mano antrasis gyvenimas", - sako Albinas.

PADĖKA. Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža (kairėje) įteikė Albinui Nausėdai sąjungos padėkos raštą. Egidijaus Jankausko nuotr.

Nuo 2002 metų jis gyvena Anglijoje. Prieš išeidamas į pensiją ten dirbo konditerijos fabrike. Į Lietuvą, į Klaipėdą, atvyksta gana dažnai. Su žmona išgyveno 57 metus, užaugino dvi dukras ir sūnų.

"Labai esu dėkingas mūsų vadovui Petrui Bekėžai, kuris pats pirmas padėjo man vykti į varžybas Naujojoje Zelandijoje ne tik materialiai, bet ir geru žodžiu. Dukra Loreta man sutvarkė visus dokumentus, surado visas gatves nuvykti į varžybas, sūnus parėmė. Džiaugiuosi, kad mane palaiko ir šeima", - sakė A. Nausėda.

"Tokių žmonių kaip Albinas nėra daug ne tik Jūrininkų sąjungoje, bet ir Lietuvoje. Jis yra apdovanotas ir Jūros veterano ženklu. Šiemet mūsų taryba nusprendė įteikti jam padėkos raštą už Lietuvos jūreivio, Lietuvos jūrininkų sąjungos vardo garsinimą pasaulyje", - teigė P. Bekėža, LJS pirmininkas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Super

2017-05-19   14:51

IP: 193.128.33.248

Gerai pavaro seniokas. Pagarba.

Smiltė

2017-05-18   18:18

IP: 78.61.36.37

Įspūdinga! Sveikiname. Sveikatos!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Ketvirtadienį Uosto direkcijos spaudos konferencijoje, be spalio mėnesį pasiekto eilinio istorinio mėnesio...

Išorinis uostas kainuotų 800 mln. eurų nuotrauka, foto

Įtampa dėl valdžios sumanytų pertvarkų jūriniame sektoriuje vis dar neslūgsta. Pastaruoju metu...

Nesuprantama, kad ėdalas šunims ir saugi laivyba - du skirtingi dalykai? nuotrauka, foto

Kai prieš kelerius metus Karinės jūrų pajėgos (KJP) nusprendė nurašyti laivą "Kuršis",...

Senasis "Kuršis": nei nuskandinti, nei sudeginti nuotrauka, foto

Lietuvos jūrų laivininkystės veiklos istorija nepasibaigė patvirtinus šios įmonės bankrotą. Kai neliko...

„Venta“ nuplaukė draudikams iš panosės nuotrauka, foto

Arnas Butkevičius - Čempionų lygos MVP nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkui Arnui Butkevičiui - tarptautinis pripažinimas - jis išrinktas naudingiausiu...

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo nuotrauka, foto

SGD, Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, jog ryšys tarp Europos...

„Neptūnas-Akvaservis“ namuose sutriuškino KTU nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai iškovojo aštuntąją pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) čempionate. Šįkart...

Gyvybę išgelbėję pareigūnai: "Tokia mūsų pareiga" nuotrauka, foto

Metų klaipėdiečiai, Šį mėnesį vyro gyvybę išgelbėję pareigūnai Fajeta Rušinskytė ir Nerijus Butkus sulaukė...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

SGD, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Metų klaipėdiečiai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...