2020 m. kovo 28 d. 22:18 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Andrius Varnas kraustysis gyventi į vandenyną

(3)

2010-12-23, 00:01

Vidmantas MAŽIOKAS

Andrius Varnas kraustysis gyventi į vandenyną nuotrauka, foto

Kol buriuotojas kintiškis Andrius Varnas savo jachta "Ragainė II" kartu su dukra Rasa ir jos draugu basku Egoi plaukė aplink pasaulį, "Vakarų ekspreso" skaitytojai buvo įpratę artėjant didžiosioms metų šventėms sulaukti jo palinkėjimų. Ko gero, jiems ir dabar įdomu, ką veikia šis žmogus Lietuvoje ir ką planuoja daryti ateityje.

2008-aisiais Kūčias, Kalėdas A. Varnas praleido Atlanto vandenyne, Karibuose, likus dviem paroms plaukti iki Grenadinų salyno, iki Barbadoso salos, o 2009-uosius jau sutiko Barbadose. 2009-aisiais Kūčias, Kalėdas ir Naujuosius metus šventė, pasak jo paties, fantastiškai buriuotojų bendrijoje didžiulėje Tailando įlankoje, kurioje tuo metu nuleidusios inkarus stovėjo 120-150 jachtų.

Šiemet per didžiąsias metų šventes A. Varnas bus namie su anūke, kas sniegą, slidinės miške. Anksčiau, kai Lietuvoje nebūdavo normalių žiemų, jis su draugais kasmet antrą Kalėdų dieną organizuodavo turnė kurėnu - būdavo plaukiama iš Rusnės į Mingę. Deja, šiemet to padaryti nepavyks, nes Nemunas ir Kuršių marios užšalę. Gal imsis organizuoti kokį nors žygį slidėmis. Buriuotojas nerimsta krante, sako, kad reikia palaikyti tradicinį kintiškių ir rusniškių bendradarbiavimą antrą Kalėdų dieną.

"... dar sapnuoju vandenyną..."

Tik šiemet vasaros pabaigoje grįžęs iš kelionės aplink pasaulį, dabar A. Varnas ruošiasi didžiulių kelionės nuotraukų parodai. Pirmiausia ji bus eksponuojama Kintų, o vėliau ir Klaipėdos bei Šilutės bibliotekose.

Be to, rašo techninių patarimų buriuotojams knygą apie tai, kaip saugiai galima plaukti į pasaulį su burėmis. Joje nebus pasakojama apie aplankytas šalis, bus atspindėti techniniai dalykai, tai, ko trūksta Lietuvos buriuotojams, t. y. bus kalbama apie tai, kokį reikia pasirinkt laivą, kaip planuoti maršrutą ir t. t. O dukra Rasa Varnaitė rašo būtent turistinę įspūdžių knygą lietuvių ir anglų kalbomis.

"Daugiau nieko nedarau. Žinoma, kiekvieną naktį dar sapnuoju vandenyną, kad vykstu į kokią nors šalį, kad reikia ruoštis, o nubundu - guliu šalia žmonos. Taip, tai nėra blogiausias variantas, baisiau rytą pasijusti esant kalėjimo kameroje, bet visų geriausia atsibusti jachtoje", - juokauja A. Varnas.

Laukia dukros

Baskų krašte, kur gyvena architektė Rasa Varnaitė, irgi didelis nedarbas, tad ji šiuo metu neturi darbo ir gauna varganą 450 eurų bedarbio pašalpą. Tačiau Rasa jau baigė išgyvenimo ir saugios laivybos kursus, formina plaukiojimo licenciją, ir vasarą planuoja įsidarbinti jachtų kompanijoje galbūt Ispanijoje, galbūt kurioje nors kitoje šalyje, nesvarbu, kurioje. Pastaruoju metu darbą jachtose jai siūlė Barselona. R. Varnaitė turi jachtos vairininko pažymėjimą ir didelę patirtį. Jos draugas elektronikos inžinierius Egoi irgi kartu su ja susiejo savo gyvenimą su buriavimu. Tačiau, jeigu atsiras architekto darbas, ji jo imsis.

Dabar ponas Andrius nekantriai laukia atostogų porai savaičių iš Baskijos grįžtančios dukros. Atrodo, kad jie vėl planuoja keliones, bet dar ne dabar, dar negreitai, galbūt po poros metų.

"Vakarų ekspresui" ir jo skaitytojams linkiu kitais metais planuoti ateitį ir kur nors keliauti, pagyventi pasaulyje",- sako buriuotojas A. Varnas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2010-12-23   16:49

IP: 62.212.203.201

Linkėjimai kapitonui !
Labai lauksim knygos...

Marius

2010-12-23   15:28

IP: 82.135.245.195

Saunu, labai lauksim knygos !!!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Kaip visas pasaulis, visa Lietuva, taip ir Klaipėdos valstybinis jūrų uostas imasi...

Uostas: gautas pritarimas neleisti išlipti įgulų nariams iš laivų nuotrauka, foto

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos jūrų uosto profesijas ir asmenybes....

"Begos" kranų strėles sukiojantis tėvo ir sūnaus tandemas saugo uosto tradicijas nuotrauka, foto

Atsižvelgiant į nepalankią epideminę situaciją dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) ir siekiant sumažinti ligos...

Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo – specialios priemonės jūrų uoste nuotrauka, foto

"Manau, tam tikrą koronaviruso įtaką pajusime ir mes. Didelis klausimas, kiek tęsis...

Kodėl konteinerių krovos kompanija nesibaimina  pranašaujamos krizės nuotrauka, foto

Klaipėdos ligoninės Akių ligų skyriuje koronavirusas nustatytas dar keliems ligoniams nuotrauka, foto

Klaipėda, Koronaviruso židiniu tapusiame Klaipėdos universitetinės ligoninės Akių ligų skyriuje koronavirusas nustatytas dar...

Lietuva laimėjo „Euroviziją“: internautai išrinko savo favoritus nuotrauka, foto

Muzika, Dėl koronaviruso pandemijos atšaukus 2020 metų „Euroviziją“ socialinius tinklus užplūdo...

Paprasti žmonės padeda, o ką daro milijonieriai? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Neseniai „Vakaro žinios“ rašė, kaip kovoje su pasaulį užklupusia koronaviruso...

Kas pavasarį padeda saugoti sveikatą nuotrauka, foto

Sveikata, ,,Rytą atsikeliu, o galva kaip medinė. Nieko nenoriu, niekas neįdomu. Sužiaumoju sumuštinį,...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...