2019 m. kovo 19 d. 01:50 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

"Albatroso" apdovanojimų nepraleido savi

(7)

"Albatroso" apdovanojimų nepraleido savi nuotrauka, foto

GINČAI. Susiginčijus Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos bei Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos nariams jūrinių apdovanojimų "Albatrosas" klausimas atidėtas vėlesniam laikui.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Balandį posėdžiavusiai Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai taip ir nebuvo pateikti tvirtinti apdovanojimo "Albatroso" statulėle nuostatai. Mat kai kuriems miesto Tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos nariams pasirodė, kad gera idėja nėra pakankamai apsvarstyta ir paruošta. Tai papiktino Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos narius.

Jūrinės kultūros koordinacinė taryba prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos pasiūlė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai ar miesto Tarybai įsteigti ir iš dalies finansuoti jūrinės kultūros sričių apdovanojimus "Albatrosas". Būtų teikiamos mažytės Smiltynėje pastatyto "Albatroso" paminklo išplaukusiems ir negrįžusiems jūrininkams bei nuskendusiems laivams skulptūrėlės.

Tokie apdovanojimai kasmet būtų skiriami labiausiai jūrinėje srityje pasižymėjusiems asmenims. Numatomos šešios nominacijos - geriausias jūrinis socialinis projektas, geriausias jūrinis kultūrinis projektas, metų poelgis jūrinėje srityje, geriausias jūrinės grožinės, mokslinės literatūros leidinys, geriausias marinistinės žurnalistikos darbas ir t. t.

Apdovanojimai kasmet būtų teikiami gegužės 20 d. per Europos jūros dieną ir jų daugiausia būtų trys. Preliminariais apskaičiavimais, 3 "Albatroso" paminklo skulptūrėlėms reikėtų apie 8 tūkst. Lt. Pasak Koordinacinės tarybos pirmininko Petro Bekėžos, jeigu kuriais nors metais vertų apdovanoti žmonių neatsirastų, tada apdovanojimai nebūtų teikiami.

Ar ne per daug?

Jūrų transporto darbuotojai apdovanojimų jau turi ne vieną. Susisiekimo ministerija teikia Jūrų transporto darbuotojo garbės ženklus, Lietuvos jūrininkų sąjunga ir asociacija "Jūros veteranai" įsteigė ženklą "Jūros veteranas". Susisiekimo ministerija jau pateikė Seimui svarstyti pasiūlymą papildyti valstybinio apdovanojimo įstatymą - siūloma įsteigti jūrų kapitono Liudviko Stulpino medalį, kuriuo už ypatingus nuopelnus būtų apdovanojami jūrų transporto darbuotojai.

Kai kurie Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos nariai suabejojo, ar tų jūrinių apdovanojimų nebus per daug, ar nebus sviestas sviestuotas. "Albatroso" apdovanojimų idėjos autoriai tikina, kad turimi apdovanojimai neapima jūrinės kultūros srities, be to, norima, kad šį apdovanojimą teiktų būtent miesto valdžia.

Siūloma dar svarstyti

Koordinacinė taryba parengė apdovanojimų nuostatus. Dirbta 1,5 metų, derinta su juristais. Tačiau šiemet balandžio 18 d. klausimą svarstant miesto Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos posėdyje jos nariams iškilo daugybė klausimų. Vėl pradėta svarstyti, kas tai yra jūrinė kultūra, kelti klausimai, ar į šią sąvoką įeina socialinis poelgis, ar gaisro gesinimas yra kultūra, ar dailininkas marinistas gali pretenduoti į apdovanojimą ir t. t. Koordinacinės tarybos narys savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistas Vidas Pakalniškis, pristatinėjęs jūrinių apdovanojimų idėją komisijai, bandė aiškinti, jog grynųjų sąvokų čia ieškoti nereikėtų - kultūra bus susijusi su socialiniais dalykais.

Komisijos narys Algirdas Grublys atkreipė dėmesį į tai, kad Klaipėdos kultūros ir meno taryba, svarsčiusi šį klausimą, priėmė neteisėtą sprendimą, nes posėdyje dalyvavo tik 4 iš 11 narių, taigi nebuvo kvorumo.

Komisijos nariams nerimą kėlė ir tai, kad su skulptoriumi Klaudijumi Pūdymu dėl skulptūrėlių susitarta tik žodžiu, nėra pasirašyta autorinė sutartis.

Pasak A. Grublio, idėjos, paremtos žodiniais susitarimais, pakišamos Tarybai, o paskui ji turi kapstytis, ieškoti lėšų. Jo manymu, "Albatroso" apdovanojimai - skubota idėja. "Visuomenininkai prisigalvoja visokių dalykų, o paskui jų iniciatyvos gula ant savivaldybės pečių. Kodėl lėšų tokiems apdovanojimams neieškoma jūrinėse organizacijose?" - klausė A. Grublys.

Kita vertus, tiek A. Grublys, tiek komisijos narys Vidmantas Plečkaitis suabejojo, ar tinkami yra būtent tokie apdovanojimai - juk "Albatroso" paminklas yra skirtas žuvusiems paminėti, o skulptūrėlėmis žmonės būtų apdovanojami už gerus darbus.

Komisija pasiūlė šį klausimą dar gerai apsvarstyti ir miesto Tarybai teikti šiemet spalį.

Tarybos nariai pasipiktino

Šiemet gegužės 14 d. vykusiame Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos posėdyje jos nariai, supažindinti su tokia situacija, pasipiktino tuo, kad minėtai komisijai, kurioje esą nėra nė vieno jūrininko, tokie apdovanojimai padvelkė Lėbartais, kad patarta ieškoti kito simbolio.

Buvo manančiųjų, jog reikia paimti iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos leidinį apie paminklą "Albatrosas" ir duoti paskaityti komisijos nariams, kad jie suprastų, koks gyvybingas paukštis yra albatrosas.

Beje, tiek Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisija, tiek Jūrinės kultūros koordinacinė taryba, t. y. abi, turi tik patariamąjį balsą. P. Bekėža siūlė išsiaiškinti, ar komisija turėjo teisę neleisti Koordinacinei tarybai savo pasiūlymo pristatyti miesto Tarybai. Nuspręsta, kad Koordinacinė taryba turėtų susitikti su komisija ir padiskutuoti jūrinių apdovanojimų klausimu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Valė

2016-04-11   08:05

IP: 193.219.12.52

Klaipėdos savivaldybėje demokratija nė nekvepia- žlugdomi visi, kuire turi minčių, bet nesivadina liberalais. O dėl komisijų, kolegijos ir kt. priimamų sprendimų gal laikas domėtis ir plačiau matyti Vyriausybės atstovo tarnybai. Kai vengiama klausimo patekimo į tarybą, tada klausimas žudomas pakelėje. Ir eilinį kartą supranti, kad nors gyvename pajūryje, bet vėjas pučia tik į vieną pusę. "Beje, tiek Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisija, tiek Jūrinės kultūros koordinacinė taryba, t. y. abi, turi tik patariamąjį balsą. P. Bekėža siūlė išsiaiškinti, ar komisija turėjo teisę neleisti Koordinacinei tarybai savo pasiūlymo pristatyti miesto Tarybai. Nuspręsta, kad Koordinacinė taryba turėtų susitikti su komisija ir padiskutuoti jūrinių apdovanojimų klausimu".

Ki ki

2013-05-23   12:28

IP: 195.182.69.123

Cia tie kur skepija jurine kultura miestieciams:) Skiepitojai...

Citata

2013-05-23   11:20

IP: 79.132.181.35

tikiuosi, kad Bulgakovo knygą skaitėte rusiškai ir suprantate tą nuostabią kalbą, kuria radau paaiškinimą, kuo skiriasi LIBERALAS ir LIBERASTAS, arba toletantas ir tolerastas...LIBERASTAI tai tie, kurie neturi jokio kūrybinio potencialo... Либерасты в отличие от либералов не способны к какой-либо реальной созидательной деятельности, к плодотворному участию. Если либералы помимо срыва покровов еще способны что-то делать, то вся деятельность либерастов свелась к обличению авторитарных и тоталитарных режимов. При этом в своих узких кругах у них царит еще более махровый тоталитаризм.

Gal todėl mietiečiai ir vadina jus ir "valdančiuosius" liberastais ? :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Vakar Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyko baigiamasis projekto "Latvijos-Lietuvos jūrų transporto sektoriaus...

Klaipėda ir Liepoja bendradarbiauja jūrų transporto srityje nuotrauka, foto

Klaipėdietis Linas Skėrys kapitonu tapo būdamas gana jaunas, 33 metų. Dabar dirba...

Lietuvis kapitonas tarptautinei įgulai sako: "Skanaus" nuotrauka, foto

Gavome atsakymus iš Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) į...

Susisiekimo ministerija nėra pakeitimų iniciatorė nuotrauka, foto

"Laivybą uoste administruojantys valdininkai nebejaučia realybės arba nesupranta, kad savo veiksmais kompromituoja...

Mažieji laiveliai: prašoma STT ir Europos Komisijos pagalbos nuotrauka, foto

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Gyvūnai, Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...