2019 m. gegužės 22 d. 19:37 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jaunimas  >  Naujoji karta

Naujoji karta

Pianistės, pavergiančios žiūrovus pirmu garsu

(3)

2011-03-01, 00:01

Ivona ŽIEMYTĖ

Pianistės, pavergiančios žiūrovus pirmu garsu nuotrauka, foto

Klaipėdietės Adelė Daunoravičiūtė ir Diana Stankevičiūtė iš Italijoje vykusio tarptautinio konkurso "XXI a. menas" grįžo nugalėjusios visus konkurentus.

Ką tik nuskambėjo Prezidentūros baltojoje salėje įvykusių Lietuvos muzikų, 2010 m. tarptautiniuose konkursuose laimėjusių aukščiausias vietas, pagerbimo iškilmių garsai. Iškilmėse dalyvavo Lonigo mieste Villa san Fermo vykusio tarptautinio forumo "Muzikinis atlikimas ir pedagogika" tarptautinio konkurso "XXI a. menas" I vietos laureatė solo kategorijoje Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Fortepijono katedros studentė Adelė Daunoravičiūtė ir II vietos laureatė, kartu su Adele grojusi fortepijono ansamblyje, - 1-osios vietos laureatė J. Karoso muzikos mokyklos 9 klasės moksleivė Diana Stankevičiūtė. Abi merginas parengė pedagogė profesorė Tatjana Romaškina.

Kaip atradote savo talentą?

ADELĖ: Po S. Šimkaus konservatorijos mano pirmoji mokytoja, buvusi profesorės mokinė, pasiūlė mokytis pas pedagogę T. Romaškiną, kuri dirba ir J. Karoso muzikos mokykloje. Ji jaučia begalinę meilę muzikai, perteikia ją kitiems, leidžia suprasti, kaip ją pajusti. Ji griežta ir teisinga, neleis mums skraidyti padebesiais.

DIANA: Aš pas šią mokytoją mokausi nuo šešerių metų, ji retai bara, tik nurodo klaidas, labai geras žmogus. Jeigu ji mano grojimu patenkinta, pasakys: "Neblogai"...

(Dianai tarptautinis konkursas Italijoje buvo vienas iš aštuonių: jau nuskinti laurai Suomijoje, Vokietijoje...)

Kodėl pasirinkote fortepijoną?

DIANA: Man buvo penkeri metai, kai išgirdau pianiną, bet kai jis atsirado namuose, praėjo dar keleri metai, kol jį iš širdies pamėgau. Gražus garsas, be to, įdomu išmokti tęsti vieną pianino garsą, juk paspaudi - ir nebėr, o talentas sugeba garsą pasiųsti į šoną, ir į viršų, o muzika turi sklisti atlikėjui iš vidaus.

ADELĖ: Aš groju nuo ketverių metų, bet normaliai - tik nuo antros klasės. Man sekėsi su mokytojomis, jos buvo aktyvios, "nenusodindavo", stengėsi, kad kuo dažniau išeičiau į sceną. Apie kiekvieną instrumentą galima pasakyti, kad jis - instrumentų karalius, bet yra didžiausios galimybės fortepijonu išreikšti viską, ką nori. Smuiku gali vieną muzikinę liniją išvesti, akordais sunku groti, o fortepijonu gali daugiau harmonijos išgauti, jam nereikia, kad akompanuotų orkestras. Profesorė aiškina, kaip išgauti garsą, kad pavergtum ir tą, ir aną žiūrovą. Tai iš tikrųjų stebuklingas instrumentas.

Kaip jautėtės Italijoje, ką pamatėte?

DIANA: Buvome sename Lonigo mieste, viloje, primenančioje vienuolyną, reikėjo atlikti ir vieną savo tautos kompozitoriaus kūrinį, mes pasirinkome Vytautą Barkauską. Grojau linksmą ir dramatišką kūrinį, nors man labiau patinka linksmi. Aš pati kuriu muzikines kompozicijas, kai kas sako, kad mano muzika tinka relaksacijai. Aš nežinau, kaip ateina muzika, kaskart kitokia, bet pirma ją išgirstu, sugalvoju, paskui užrašau.

ADELĖ: Susipažinome su aibe dalyvių: iš Rusijos, Ukrainos, Islandijos, ir laukiame jų atvažiuojant į svečius. Gaila, praėjusį rudenį siautė gripo epidemija, tad pusė jaunuolių neatvyko. Bet tie, kurie dalyvavo, buvo stiprūs, mes su profesore nekalbėjom apie jokius laimėjimus, ir po koncerto pasakė: "Galvokit apie kitą programą." Aš važiavau parodyti, ką galiu.

Bethoveno variacijas atlikote dviese. Turbūt reikia susigyventi, kad taptumėte ansambliu?

ADELĖ: Mes susijungėme tik prieš konkursą, buvome pažįstamos iš matymo. Man Diana labai malonus žmogus, jokių priekaištų neišgirdau, gal aš turiu daugiau patirties, galėjau padrąsinti...

DIANA: Man Adelė kaip antroji mokytoja. Aš esu pragmatiška, ji - romantikė. Matėme savo klaidas ir jas taisėme. Komisija apie mūsų ansamblį sakė, kad jis papuošė konkursą, bet reikia dar daug dirbti, nesivaržyti scenoje.

PLANAI. Pianistės Diana Stankevičiūtė (kairėje) ir Adelė Daunoravičiūtė jau galvoja apie rudenį vyksiančius konkursus Austrijoje ir Danijoje, kur laukia trys atrankos turai. "Galime iškristi ir po pirmojo, bet tikėkimės, kad sėkmė nenusigręš..." Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Rimante

2011-04-22   19:59

IP: 85.232.136.51

As visada uz tuos, kurie myli muzika.Sekmes, Adele!

schraibikas

2011-03-02   03:11

IP: 85.232.143.51

jei nesi kandidatas i miesto merus,ar galima sypsotis foto,ar tik rinkiminiuose bukletuose?ar tai nera pazeidimas?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Naujoji karta

Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos septintokes Eveliną Žemeikytę ir Kristiną Korch sieja...

Kad lietuvis suprastų žemaitį nuotrauka, foto

"Pradėti veikti turime tik 3 sekundes: arba darai, arba ne. Jei šį...

"Yra tik 3 sekundės pradėti veikti" nuotrauka, foto

Niujorko filmų akademijoje (New York Film Academy) studijuojanti klaipėdietė Brigita Čajauskytė neseniai...

Niujorke klaipėdietės uraganas neišgąsdino nuotrauka, foto

Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre vykusioje uostamiesčio mokinių fizikos darbų konferencijoje "Fizika...

Rokas Žemaitis: "Lietuvoje astronomams nėra perspektyvų" nuotrauka, foto

Europos teismą pasieks dar negirdėtas skundas iš Lietuvos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Europos žmogaus teisių teismą netrukus turėtų pasiekti dar negirdėtas skundas – Lietuvos...

Absurdas: Lietuva pasistatė SGD terminalą, tačiau vilkikai dujomis pildomi Lenkijoje nuotrauka, foto

SGD, „Mes dedame pastangas parodydami, jog SGD varomi vilkikai – ne dinozaurai, o...

Sulaikytas ieškomiausias Lietuvos nusikaltėlis nuotrauka, foto

Kriminalai, Sulaikytas ieškomiausias Lietuvos nusikaltėlis - 13 metų po nužudymo prasislapstęs Marius Civinskas.

Įspėja dėl magnetinės audros - ligoninių skyriai jau pilni nuotrauka, foto

Sveikata, Ligoninių kardiologijos skyriai perpildyti ūmių ligonių. Daugumą jų išguldė didžiausia per pastaruosius...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...