2019 m. birželio 17 d. 16:48 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jaunimas  >  Jaunimo ekspresas

Jaunimo ekspresas

Akcija "Žalia stotelė": jaunimas drąsėja, lysvės ilgėja

(1)

Šią savaitę baigiasi ekologinės gyvensenos akcijos „Žalia stotelė“ pirmieji daržininkavimo darbai, subūrę virš tūkstančio aktyvaus jaunimo. Lietuvos globos namų auklėtiniai ir moksleiviai visą pavasarį plušėjo kasdami lysves bei želdindami savo ugdymo įstaigų teritorijas pačiais įvairiausiais augalais.

Į visus Lietuvos regionus, pas akcijos dalyvius į talką vyko savanoriai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Širvintų. Šiais metais prie akcijos prisijungė ir vietos ūkininkai, kurie iš savo ūkiuose užaugintų daržovių bei surinktų produktų ant laužo kepė įvairius skanėstus ir savo patirtimi dalinosi su vaikų globos namų auklėtiniais. Akcijos organizatoriai, jaunimo iniciatyvinė grupė „Eko karta“ bei UAB agrofirma „Sėklos“, pageidaujantiems dalyviams papildomai organizavo individualias apželdinimo konsultacijas bei specialiai parengtas ugdomąsias veiklas vaikams.

Apie šių metų akcijos „Žalia stotelė“ pirmuosius rezultatus pasakoja Lina Bakšytė („Eko karta“): „Pasibaigę pirmieji darbai rodo, jog jaunimas išdrąsėjo. Daržų lysvės gerokai prasiplėtė - jose pamatėme ne vien lengvai užauginamų svogūnų ar krapų, tačiau ir kitokių daržovių: ropių, paprikų, salierų, baklažanų ar įvairių prieskoninių žolelių. Šie metai ypatingi dar ir tuo, jog vaikai rinkosi ne tik daržoves, kai kurie pasisodino vaistažolių sodelius, kad turėtų galimybę visus metus tyrinėti vaistinius augalus. Dauguma dalyvių šiemet tapo tikrais gėlių vaikais, nes itin aktyviai pasinėrė į naujų aplinkos gražinimo formų paieškas ir kūrė įvairiausius gėlynus. Tad šiais metais dalyviai buvo ypač originalūs bei nebijantys eksperimentuoti.“

Pasak agrofirmos „Sėklos“ atstovės Ramunės Monkevičienės, džiugina tai, jog vaikams ir jaunimui augalų auginimas tampa vis didesniu užsiėmimu. Jų entuziazmas skatina įsitraukti vis daugiau neabejingų žmonių, o akcijos galimybės tokiu būdu tampa neišsisemiamos. Augalų sodinimas, aplinkos puoselėjimas tampa dingstimi susiburti visiems, kurie nori kurti saugią, sveiką, akį ir sielą džiuginančią aplinką. Mes matome, kad mokyklose bei globos namuose akcija „Žalia stotelė“ tampa gražia bendruomenės tradicija.“

Vaikams talkinę savanoriai prisipažino, kad dalyvavimas šiose margose kelionėse suteikė neišdildomų įspūdžių bei įkvėpimo. „Aš galiu tik pasidžiaugti - nors kelionė buvo ilga, tačiau buvo smagu matyti vaikus, besistengiančius puoselėti gamtos grožį“ (savanorė Sigita). „Net nežinojome, kad Lietuvoje yra tokių šaunių darželių, kur vaikai nuo pat mažens mokomi sodinti, prižiūrėti augalus, gerbti gamtą“ (savanorės Augustė ir Gabrielė). „Galvojau apie šias išvykas, jos turbūt buvo maloniausias dalykas, kurį teko išgyventi gegužės mėnesį“ (Savanorė Ana). „Nors grįžome labai pavargę, bet buvome be galo laimingi” (Savanorė Viktorija).

Prie akcijos prisidėję ūkininkai taip pat sunkiai atsisveikino su globos namų auklėtiniais, daugelis pažadėjo vaikus nusivežti paviešėti pas save ar susitikti per derliaus nuėmimo šventę. Na, o akcijos dalyvių nuotaikas geriausiai perteikia Ingridos iš Tauragės atsiųsta žinutė: „(...) Gaila, kad jau temsta ir nebesimato gėlių spalvų. Jas palaistėme devintą ir turbūt pirmą kartą neskubėjome namo...“

Akcijos “Žalia stotelė” pirmieji sodinimo darbai baigti, tačiau laukia tolimesnis etapas, kuriame vaikai puoselės savo augalus visą vasarą. Karštuoju metų laiku darbuotis jiems padės UAB agrofirma „Sėklos“ specialistai. Akcija “Žalia stotelė” baigsis rudeninio derliaus nuėmimo švente, į kurią prisijungti kviečiami visi geros valios žmonės, norintys padėti vaikams nudirbti paskutinius žemės darbus bei pasidžiaugti savo pačių užsiaugintomis gėrybėmis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jaunimo ekspresas

Penktadienį Klaipėdoje jau septintą kartą vyksta jaunimo organizacijų mugė "Būk matomas". Jaunieji...

Klaipėdos jaunimas nori būti matomas nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Visuomenės harmonizavimo parke netoli Prienų prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, kuris...

Prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas nuotrauka, foto

Šį savaitgalį prasideda abiturientų išleistuvių maratonas. Merginos siūdinasi sukneles, vaikinai dairosi kostiumų,...

Išleistuvės: nuo finansinių sunkumų iki makiažus besidarančių vaikinų nuotrauka, foto

Šiemet jau antrus metus iš eilės buvo surengta stovykla "Pažinimo stebuklas. Pasitikėk...

Iš stovyklos - tik gražiausi vaikų prisiminimai nuotrauka, foto

Palangos medikai kovoja su alkoholio, o ne karščio pasekmėmis nuotrauka, foto

Sveikata, Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento medikai jau pajuto prasidėjusio vasaros sezono karštį...

Teismas: Arvydas Vaitkus atleistas teisėtai nuotrauka, foto

Klaipėda, Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį paskelbė, kad susisiekimo ministro Roko Masiulio sprendimas,...

Visi pinigai - antstoliams, taip nesielgia net banditai nuotrauka, foto

Žmonės, Antstoliams atidavė ne tik visą atlyginimą, bet ir pagal įstatymą neliečiamus dienpinigius,...

Manekenės žūties byloje - naujos detalės nuotrauka, foto

Kriminalai, 2017 metų lapkričio 20-ąją po kryčio iš Klaipėdos viešbučio 14-ojo aukšto žuvusios...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...