Kroatijos futbolininkai - pasaulio čempionato finale

Rusijoje vykstančio pasaulio futbolo čempionato antrajame pusfinalyje Maskvoje trečiadienį Kroatijos rinktinė po pratęsimo 2:1 (0:1) nugalėjo Anglijos komandą ir pirmą kartą pateko į finalą.

Jau 5-ąją rungtynių minutę anglas Kieras Trippieras išvedė savo komandą į priekį. Pirmajame kėlinyje aktyviau žaidė Anglijos futbolininkai, bet antroje mačo pusėje vis pavojingesnes atakas rengė kroatai. 68-ąją min. Ivanas Perišičius smūgiu galva rezultatą išlygino. Vėliau rezultatas nepakito ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsime kur kas daugiau pavojaus kilo prie Anglijos rinktinės vartų. Antrojo pratęsimo kėlinuko pradžioje (109 min.) kroatų žvaigždė Mario Mandžukičius pasinaudojo gera proga ir pelnė pergalingą įvartį.

Rungtynėms teisėjavo turkas Cuneytas Cakiras.

Į pasaulio pirmenybių finalą Kroatijos rinktinė pateko pirmąjį kartą. 1998 metais ji planetos pirmenybėse iškovojo bronzos medalius. Anglai pasaulio čempionato pusfinalyje žaidė po 28 metų pertraukos.

Finale kroatai žais su Europos vicečempionė Prancūzijos rinktine. Ji pusfinalyje antradienį 1:0 (0:0) įveikė Belgijos komandą.

Čempionato finalas vyks liepos 15 dieną Maskvos Lužnikų stadione.