Lietuvos rinktinė iškovojo pirmą vietą grupėje

39-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato ("Eurobasket 2015") penktojo turo rungtynėse D grupėje ketvirtadienį Lietuvos rinktinė po pratęsimo 85:81 (12:18, 15:19, 28:14, 14:18; 16:12) nugalėjo Čekijos komandą ir užėmė pirmąją vietą.

Lietuvos komanda nesėkmingai pradėjo rungtynes ir atsiliko 0:7. Vėliau aikštelėje pasirodė Jonas Valančiūnas ir lietuviai priartėjo iki trijų taškų (10:13). Visgi, po ligos atsigaunantis J. Valančiūnas turėjo atsisėsti ant suolelio ir čekai vėl nutolo - 18:10.

Antrajame kėlinyje pirmąjį tritaškį šiame čempionate pataikė Artūras Milaknis, bet Čekijos komanda išlaikė žaidimo kontrolę ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 37:27.

Trečiajame ketvirtyje lietuviai pelnė devynis taškus be atsako ir išlygino rezultatą 40:40. Po Mindaugo Kuzminsko baudų metimų Lietuvos rinktinė pirmą kartą išsiveržė į priekį - 46:44. Po trijų kėlinukų lietuviai pirmavo 55:51.

Ketvirtajame kėlinuke čekai greitai išlygino rezultatą (57:57) ir atkakli kova tęsėsi iki pat pabaigos. Likus devynioms sekundėms, Čekijos krepšininkai turėjo galimybę surengti lemiamą ataką, bet ji baigėsi klaida. Lietuvos rinktinė dar turėjo šešias sekundes, bet Manto Kalniečio metimas buvo netikslus ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimas prasidėjo atkakliai, tačiau jam įpusėjus M. Kalnietis pataikė du tritaškius, J. Valančiūnas dominavo po krepšiais ir mūsiškiai nutolo - 82:75. Paskutiniai čekų bandymai atkurti intrigą buvo nesėkmingi ir lietuviai šventė pergalę.

Lietuvos komandai 18 taškų pelnė Mindaugas Kuzminskas, 15 - Mantas Kalnietis, po 13 - Jonas Valančiūnas ir Artūras Milaknis, 11 - Jonas Mačiulis, 6 - Paulius Jankūnas, 5 - Antanas Kavaliauskas, 4 - Renaldas Seibutis.

D grupės turnyras vyko Latvijos sostinėje Rygoje.

Europos čempionatas dabar keliasi į Lilį (Prancūzija). Aštuntfinalyje sekmadienį lietuviai žais su ketvirtąją vietą C grupėje užėmusia Gruzijos rinktine.

Lietuvos rinktinė 1937, 1939 ir 2003 metais tapo Europos čempione, 1995 ir 2013 metais iškovojo sidabro medalius, o 2007-aisias - bronzos.