Ispanijos rinktinė pusfinalyje po pratęsimo palaužė prancūzus

39-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato ("Eurobasket 2015") pusfinalyje Lilyje (Prancūzija) ketvirtadienį Ispanijos rinktinė po pratęsimo 80:75 (17:20, 15:13, 16:23, 18:10; 14:9) nugalėjo Prancūzijos komandą ir ne tik pateko į finalą, bet ir iškovojo kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Prancūzijos krepšininkai neapgynė prieš dvejus metus Slovėnijoje iškovojo čempionų titulo.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 15 sek., ispanai pirmavo 66:63, bet prancūzas Nikolas Batumas (Nicolas Batum) tritaškiu metimu išlygino rezultatą, o paskutinė ispanų ataka buvo nesėkminga.

Pratęsimo metu nesulaikomai rungtyniavo Ispanijos rinktinės lyderis Pau Gasolis, kuris pelnė paskutinius aštuonis komandos taškus ir padovanojo savo šaliai įspūdingą pergalę.

P. Gasolis iš viso pelnė net 40 taškų (dvitaškiai 12/19) ir atkovojo 11 kamuolių. 15 taškų pridėjo Serchijus Rodrigesas (Sergio Rodriguez).

Prancūzams po 14 taškų surinko N. Batumas ir Nandas de Kolo (Nando de Colo), 11 - Žofris Lovernas (Joffrey Lauvergne), po 10 - Mikaelis Želabalis (Mickael Gelabale) ir Tonis Parkeris (Tony Parker).

Kitame pusfinalyje penktadienį susitiks Lietuvos ir Serbijos krepšininkai.

Dvi pirmąsias vietas užėmusios ekipos iškovos kelialapius į olimpines žaidynes, o 3-7 vietas užėmusios komandos pateks į olimpinės atrankos turnyrą.