Lietuvos krepšininkai Europos čempionate pelnė sidabrą

Sekmadienį Slovėnijoje pasibaigusiame 38-ajame Europos vyrų krepšinio čempionate ("Eurobasket 2013") Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro medalius. Po 10 metų pertraukos Senojo žemyno pirmenybių finale žaidę lietuviai lemiamoje dvikovoje 66:80 (22:19, 12:31, 16:18, 16:12) pralaimėjo Prancūzijos krepšininkams.

Lietuviai Europos pirmenybių medalius ligi šiol buvo iškovoję penkis kartus - 1937, 1939 ir 2003 metais mūsiškiai pelnė auksą, 1995 metais - sidabrą, o 2007-aisiais - bronzą.

Prancūzijos komanda Europos čempionate tapo pirmą kartą. 1949 ir 2011 metais ji iškovojo sidabrą, o 1937, 1951, 1953, 1959 ir 2005 metais pelnė bronzą.

Prancūzai rungtynių pradžioje pirmavo 6:2, 11:7, 17:12, tačiau po šešių iš eilės Lino Kleizos taškų lietuviai persvėrė rezultatą savo naudai 18:17, o po 10 žaidimo minučių pirmavo 22:19.

14-ąją min. Prancūzijos krepšininkai išsiveržė į priekį 27:26. Iš toli pataikęs L. Kleiza sugrąžino pranašumą mūsų šalies komandai 29:27. Įpusėjus antrajame kėliniui, lietuviai pirmavo 31:29, bet varžovai spurtavo net 21:3 ir prieš ilgąją pertrauką susikrovė 16 taškų persvarą 50:34.

27-ąją min. prancūzų pranašumas padidėjo iki 22 taškų 64:42. Iki trečiojo ketvirčio pabaigos lietuviai tik šiek tiek priartėjo prie varžovų - 50:68. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Prancūzijos komanda susigrąžino 20 taškų pranašumą 74:54 ir pergalės iš rankų nebepaleido.

Lietuvos rinktinė su prancūzais žaidė antrajame Europos čempionato etape ir tada nugalėjo varžovus 76:62.

Kaip jau skelbta, bronzos apdovanojimus pelnė Ispanijos krepšininkai. Jie rungtynėse dėl trečiosios vietos 92:66 nugalėjo Kroatijos ekipą.

Naudingiausiu čempionato žaidėju pripažintas Prancūzijos rinktinės lyderis T. Parkeris. Į simbolinį geriausių krepšininkų penketuką taip pat pateko lietuvis L. Kleiza, ispanas Markas Gasolis (Marc Gasol), kroatas Bojanas Bogdanovičius ir slovėnas Goranas Dragičius.

Lietuvos rinktinė iš Europos čempionato turėtų grįžti pirmadienį 17 val. Krepšininkų sutikimą planuojama surengti 18 val. Vilniaus rotušės aikštėje.

Statistika.

Lietuva - Prancūzija 66:80 (22:19, 12:31, 16:18, 16:12).

Lietuvos rinktinei taškus pelnė: Linas Kleiza 20, Mantas Kalnietis 19, Renaldas Seibutis 10, Darjušas Lavrinovičius ir Jonas Mačiulis po 7, Martynas Pocius 3 (Donatas Motiejūnas, Mindaugas Kuzminskas, Jonas Valančiūnas, Robertas Javtokas, Tomas Delininkaitis, Kšištofas Lavrinovičius).

Prancūzijos komandai: Nicolas Batum 17, Boris Diaw 15, Tony Parker 12, Johan Petro 8, Mickael Gelabale 7, Florent Pietrus 6, Antoine Diot 5, Nando De Colo ir Alexis Ajinca (10 atk. kam.) po 4, Joffrey Lauvergne 2 (Charles Kahudi, Thomas Heurtel).

Taiklumas: dvitaškiai - 15/34 (44,1 proc.) ir 29/50 (58), tritaškiai - 7/20 (35) ir 5/21 (23,8), baudos - 15/19 (78,9) ir 7/7 (100).

Atkovoti kamuoliai - 25 ir 42, rezultatyvūs perdavimai - 9 ir 16, perimti kamuoliai - 2 ir 2, klaidos - 10 ir 9.