2018 m. spalio 22 d. 21:25 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Žygimantas Vaičiūnas: „Lietuvos energijos“ interesas suprantamas, bet šilumos kaina didėti negalės

Žygimantas Vaičiūnas: „Lietuvos energijos“ interesas suprantamas, bet šilumos kaina didėti negalės nuotrauka, foto

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

© Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

„Lietuvos energija“ turės ieškoti savo sprendimų, kaip nepadidinti būsimos šilumos kainos pasikeitus atliekų deginimo kiekiams Vilniuje, sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. 

„Lietuvos energija“ teigia, kad valstybinis reguliavimas turi garantuoti, jog projektuose atsiradus pokyčių būtų užtikrintas ekonominis jų tvarumas apsaugant investicijas.

„Tai - įmonės interesas. Natūralu, kad sumažėjus deginamų šiukšlių kiekiui įmonei tai turi tam tikrą ekonominį poveikį. Tad tai toks yra įmonės interesas, aš jį suprantu, bet kol kas jokių konkrečių planų nėra - diskutuosime, žiūrėsime“, - Eltai sakė Ž. Vaičiūnas.

Jo teigimu, iš esmės įmonė turės ieškoti savo sprendimų, kaip įgyvendinti projektus nepadidinant būsimos gaminamos šilumos kainos, bet visi sprendimai, kurie bus palankūs vartotojams, pasak Ž. Vaičiūno, bus sveikinami.

Ministras patikino, kad vartotojams didesnės išlaidos nebus perkeltos.

„Mano tikslas yra užtikrinti ne didesnę šilumos kainą nei ankstesni šio projekto įsipareigojimai, padaryti prieš metus. Tai raudona linija, kad negali būti didinama šilumos kaina, apie kokią buvo kalbėta. Tos ribos negali būti niekaip peržengtos, dar geriau būtų, kad ta šilumos kaina būtų dar mažesnė“, - kalbėjo ministras.

Rudenį Energetikos ministerija planuoja pateikti naują Šilumos ūkio įstatymo projektą, Eltai sakė Ž. Vaičiūnas.

„Tačiau tai niekaip nesusiję su šiais dalykais, tiesiog pats įstatymas lopytas, tvarkytas, tai dabar rengiame naują, konsoliduotą koncepciją. Tame procese žiūrėsime, bet tikrai nebus kažkokių išskirtinių sąlygų ir išskirtinių dalykų“, - teigė Ž. Vaičiūnas.

Kaip ELTA jau rašė, valstybės valdomo energetikos holdingo „Lietuvos energija“ Kaune ir Vilniuje vystomuose kogeneracinių elektrinių projektuose po derybų su Vyriausybe pasiekta sutarimo, kad Vilniuje atliekų būtų deginama perpus mažiau, nei planuota, o dalis atliekų likučio keliaus į Kauną. 

„Kiekiai, reguliavimas, kainos, šilumos kainos, prioretizavimas atliekų ir visi kiti reguliaciniai instrumentai yra valstybės institucijų rankose. Jie turi būti subalansuoti, jie turi būti protingi tam, kad būtų suderinti visuomenės, įmonių ir vietinių bendruomenių interesai“, - po susitikimo Vyriausybėje trečiadienį žurnalistams sakė bendrovės vadovas Darius Maikštėnas.

Bendrovės Eltai pateiktuose atsakymuose neįvardijami skaičiai, kaip tokiu atveju padidės atliekų tvarkymo išlaidos. Tačiau bendrovė teigė, kad valstybė turėtų pasirūpinti, jog projektuose atsiradus pokyčių būtų užtikrintas ekonominis jų tvarumas apsaugant investicijas.

Bendrovės atsakymuose sakoma, kad, „Lietuvos energijos“ požiūriu, turi būti užtikrintas subalansuotas valstybinis reguliavimas, kuris įvertintų deginamų šiukšlių kiekį, esamą atliekų kiekį sąvartynuose, šilumos bei atliekų utilizavimo kainas ir užtikrintų ekonominį projektų tvarumą, apsaugant tiek valstybinio, tiek privataus kapitalo investicijas. 

Vilniaus kogeneracinės jėgainės projekte buvo numatyta, kad ji galės pagaminti apie 40 proc. Vilniaus centralizuotai tiekiamos šilumos, o esant prognozuojamai šilumos gamybos kainai, svertinė šilumos gamybos kaina Vilniaus CŠT sistemoje 2020 m. galėtų būti apie 20 proc. mažesnė, palyginti su 2013 m. 

Vyriausybė 2014 m. Vilniaus centralizuoto šilumos tiekimo ūkio projektą pripažino valstybei svarbiu ekonominiu projektu. Jį įgyvendinti pavesta valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Bendrovė „Klaipėdos nafta“ aplinkos apsaugos institucijoms bei Klaipėdos miesto bendruomenėms pateikė Aplinkosaugos...

Kvapams suvaldyti - aštuoni milijonai eurų nuotrauka, foto

Lietuvos paštas pasirašė sutartį su Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ dėl 210...

Paštininkai važinės elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

2019 metų valstybės biudžeto pajamos, įskaitant Europos Sąjungos (ES) ir kitos...

Siūlomas 2019 m. biudžeto deficitas - milijardas eurų nuotrauka, foto

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Miškininkai pasės beveik visas surinktas 25 tonas gilių nuotrauka, foto

Lietuva, Beveik visos Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkų šį rudenį surinktos paprastojo...

Į Klaipėdą parvežta taurė nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Vyturio" progimnazijos moksleivis Edas Butvilas sėkmingai dalyvavo visą savaitę Latvijoje vykusiame...

Perskaičiuota vandens kaina nuotrauka, foto

Klaipėda, Kiekvienas taupome vandenį, nes kuo mažiau jo suvartojame - tuo mažiau mokame....

Organų donorystė: dėkingumą sunku išreikšti žodžiais nuotrauka, foto

Sveikata, Penktadienio vakarą trylikoje Lietuvos miestų, taip pat ir Klaipėdoje, penktus metus iš...

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...