2018 m. spalio 19 d. 23:53 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Trišalė taryba dėl minimalios algos nesutarė, Vyriausybei teiks atskirąsias nuomones

Trišalė taryba dėl minimalios algos nesutarė, Vyriausybei teiks atskirąsias nuomones nuotrauka, foto

© Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Trišalė taryba Vyriausybei teiks atskirąsias nuomones, kokia nuo kitų metų turėtų būti minimali mėnesinė alga (MMA), nuspręsta antradienio posėdyje, kuriame kilo aršūs ginčai. Vyriausybė, gavusi šias rekomendacijas, priims politinį sprendimą, koks turi būti šis dydis.

Nuomonės tarybos posėdyje išsiskyrė. Darbdavių atstovai toliau pritarė pozicijai, dėl kurios preliminariai sutarta praėjusiame posėdyje, kad MMA nuo kitų metų didėtų iki 420 eurų. Profsąjungų atstovai savo ruožtu pateikė siūlymą, kad MMA turėtų būti 450 eurų, kitaip MMA dydis nuo sausio esą bus procentine išraiška mažesnis, nei yra įsipareigota Nacionaliniame susitarime.

Tarybos narys, Lietuvos darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas posėdyje sakė, kad jo išvis neįtikino nei Lietuvos banko, nei kitų argumentai, kad MMA apskritai reikia didinti. Jo teigimu, jeigu MMA bus padidintas iki 420 eurų, kai kuriose savivaldybėse procentinis santykis su vidutiniu darbo užmokesčiu (VDU), esančiu jose, viršys net 60 proc.

„Siūlau apsiriboti pateikta informacija, ir kad kitame posėdyje Ūkio ministerija atsakytų į klausimą, kas bus tose savivaldybėse, kur MMA ir VDU santykis viršys 65 proc.“, - sakė D. Arlauskas.

Kiti darbdavių atstovai teigė, kad palaiko sprendimą MMA didinti iki 420 eurų.

Lietuvos bankas yra išreiškęs poziciją, kad MMA ekonomiškai palanku būtų didinti iki 420 eurų.

Vyriausybė taip pat siūlo, kad MMA nuo kitų metų būtų 420 eurų.

Tuo tarpu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė sakė, kad jos atstovaujama organizacija siūlo, jog MMA būtų 450 eurų.

„Žmonės apskritai neturi būti kankinami su minimaliu atlyginimu. Niekam klausimo nekyla kad už jį pragyventi neįmanoma“, - kalbėjo G. Gruzdienė.

Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis pabrėžė, jog taip pat pritaria pozicijai, jog MMA turi būti 450 eurų.

„Net Lietuvos bankas nepaneigė, kad MMA turi būti didesnė už skurdo ribą. Esame realistai, kad tokios algos negalime padaryti, bet turime padaryti tai savo tikslu“, - komentavo Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pastebėjo, kad profesinės sąjungos, skaičiuodamos procentinį santykį, siūlo 450 eurų MMA dydį skaičiuodamos su 2019 metų VDU prognoze, tuo tarpu Lietuvos bankas skaičiuoja su dabartiniu VDU.

„Suprantu profesinių sąjungų norą skaičiuoti už kitus metus. Tačiau taip mes paliekame sistemą, kad sprendimas bus politizuojamas. Jeigu skaičiuotume už šiuos metus, fiksuotume, kad sprendimas nei dabar, nei ateityje nebus politizuojamas“, - sakė L. Kukuraitis.

Trišalės tarybos pirmininkė priminė, kad MMA didinimas - politinis sprendimas, kurį priims Vyriausybė, tad nieko baisaus yra pateikti atskirąsias nuomones.

Tačiau ji akcentavo, kad skaičiuojant pagal sudarytą metodiką, MMA dydis gaunasi 423 eurai, o pagal įstatymus apvalinama turi būti dirbančiojo naudai.

ELTA primena, kad prieš mėnesį vykusiame Trišalės tarybos posėdyje preliminariai sutarta, kad nuo kitų metų sausio MMA reikėtų didinti iki 420 eurų. Tai sudarytų apie 47 proc. šiuo metu esančio VDU.

Nuo šių metų sausio MMA padidinta 20 eurų, iki 400. VDU - 895 eurai, tad MMA sudaro apie 45 proc. VDU.

Trišaliame nacionaliniame susitarime sutarta, kad Lietuvoje MMA negali būti mažesnė kaip 45 proc. VDU ir didesnė kaip 50 proc. VDU.

MMA dydį tvirtina Vyriausybė, atsižvelgdama į Trišalės tarybos siūlymą. 

Trišalė taryba yra socialinių partnerių susitarimu iš centrinių profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų ir Vyriausybės atstovų sudaryta institucija. Tarybos nariai bendrai ieško būdų spręsti gyventojų užimtumo, darbuotojų saugos, nelegalaus darbo, mokesčių sistemos, sveikatos apsaugos ir kitas problemas. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Bendrovė „Klaipėdos nafta“ aplinkos apsaugos institucijoms bei Klaipėdos miesto bendruomenėms pateikė Aplinkosaugos...

Kvapams suvaldyti - aštuoni milijonai eurų nuotrauka, foto

Lietuvos paštas pasirašė sutartį su Šiaulių dviračių gamintoja „Baltik vairas“ dėl 210...

Paštininkai važinės elektriniais dviračiais nuotrauka, foto

2019 metų valstybės biudžeto pajamos, įskaitant Europos Sąjungos (ES) ir kitos...

Siūlomas 2019 m. biudžeto deficitas - milijardas eurų nuotrauka, foto

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Nagrinėta Aurimo Didžbalio byla dėl dopingo nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos sunkios atletikos federacija skelbia, kad ketvirtadienį Budapešte įvyko Aurimo Didžbalio bylos...

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (552) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, "Vakarų ekspresas" tęsia pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius,...

Ventės rage – paukščių rekordas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2018-ieji įeis į paukščių žiedavimo stoties Ventės rage istoriją – per ...

Liberalų krizė apima visą Lietuvą nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 5 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...