2018 m. liepos 22 d. 06:08 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Šilumos tiekimas - gyvybiškai svarbi paslauga

(1)

2018-04-17, 10:00

Gytis BARONAS

Šilumos tiekimas - gyvybiškai svarbi paslauga nuotrauka, foto

DARBAI. Neįprastai ankstyvas pavasaris leido išjungti centralizuotą šildymą Klaipėdoje net neįpusėjus balandžiui. Dėl to "Klaipėdos energijos" specialistai turės kelias papildomas savaites nuveikti daugiau darbų - pakeisti daugiau trasų, nutiesti įvadus į naujus objektus, atnaujinti katilinių įrenginius.

Juokaujama, kad pirmoji pasaulyje vyriška profesija buvo... energetikas. Tai jis kadaise sukūrė pirmąjį laužą, prie kurio atėjo pasišildyti moteris ir taip prasidėjo žmonijos civilizacija. Balandžio 17-ąją šilumininkai ir jų kolegos tradiciškai mini Lietuvos energetiko dieną.

Apie aktualijas didžiausioje Klaipėdos šilumos energijos tiekimo įmonėje - AB "Klaipėdos energija" - šia proga kalbamės su jos vadovu Antanu Katinu.

Šildymo sezonas jau baigėsi ir energetikai gali lengviau atsipūsti, ramiai švęsti savo profesinę šventę.

Daugelis žmonių galvoja, kad kai radiatoriai nebešyla, mums, šilumininkams, dirbti nebereikia. Tačiau mes šilumą gaminame ir tiekiame klientams visus metus. Šilumos energija reikalinga gyventojų butų ir biurų karšto vandens paruošimui, pramonės įmonių, poilsio centrų, baseinų reikmėms. Žinoma, atšilus orams mums reikia pagaminti ir klientams patiekti mažiau šilumos, tačiau šilumos gamybos procesas nenutrūksta niekada. Neįprastai ankstyvas pavasaris leido išjungti centralizuotą šildymą Klaipėdoje net neįpusėjus balandžiui. Bet mums tai reiškia, kad šiemet turėsime kelias papildomas savaites ir galėsime nuveikti daugiau darbų - pakeisti daugiau trasų, nutiesti įvadus į naujus objektus, atnaujinti katilinių įrenginius.

Šiluma kaulų nelaužo, bet kainuoja brangiai...

Nenorėčiau sutikti su šiuo teiginiu. Klaipėdoje šiluma yra viena pigiausių tarp didžiųjų šalies miestų. Sąskaitos už šildymą didelės tik senuose nerenovuotuose namuose. Šiemet šalčiausią vasario mėnesį renovuoto Kauno gatvės namo gyventojai už 60 kvadratinių metrų buto šildymą sumokėjo tik 22 eurus. O tokio pat buto greta stovinčiame nerenovuotame name sąskaita buvo per 50 eurų. Beje, mūsų bendrovės šildymo paslaugos populiarumas Klaipėdoje tik didėja. Ekspertai vieningai tvirtina, kad centralizuotas šildymas yra pigiausias, ekologiškas ir mažiausiai rūpesčių keliantis šildymo būdas daugiabučiuose namuose ir didelio ploto patalpose. Palyginkite, kiek kainuoja šilumos ir elektros kilovatvalandė. Net brangiausią šį sezoną vasario mėnesį AB "Klaipėdos energija" klientams patiektos šilumos kaina siekė 5,7 cento už kilovatvalandę, o ta pati elektros kilovatvalandė Lietuvoje kainuoja apie 10 centų. Jeigu tektų šildytis elektra - sąskaitos būtų dvigubai didesnės. Per 2017 metus prie mūsų tinklų prisijungė 16 naujų objektų. Tai gyvenamieji namai, viešbučiai, biurų pastatai, net ir naujasis Klaipėdos baseinas. Jeigu iš tikro mūsų šildymo paslaugos kaina būtų didesnė už kitus šildymo būdus, privatūs namų ir biurų statytojai turbūt rinktųsi tai, kas jiems pigiau ar patogiau. Centralizuotas šildymas didesniuose miestuose yra be konkurencijos, ir net neabejoju - toks ir liks. Dar daugiau - šiuolaikinės technologijos leidžia centralizuotai šildyti ir individualius namus. Tai jau vyksta Skandinavijos didmiesčiuose.

Suintrigavote. Ar galime tikėtis, kad ši naujovė ateis ir į Klaipėdą?

Šios technologijos pasirinkimas labiausiai priklauso nuo namo statytojo. Bet mes turime būti pasiruošę naujovėms ir to sistemingai siekiame. Pavyzdžiui, planuojant Medelyno kvartalo vystymą siūlome Savivaldybei numatyti individualių namų centralizuotą šildymą. Čia svarbiausia grandis - šilumos tinklai, kad jie būtų tame kvartale. Rekonstruodami vamzdynus Paupiuose nutiesėme naujus tinklus į dabar statomą "Saulės butų" kvartalą. Ten iškilę kotedžai ir nedideli daugiabučiai naudosis centralizuoto šildymo paslauga, o jei ateityje ten bus statomi individualūs namai - jiems prisijungti galimybės jau bus ir šilumos užteks. Žolynų kvartale taip pat ketiname atlikti trasų pertvarkymą. Šiemet esame numatę daugiabučių namų dujines katilines pakeisti centralizuotu šildymu. Pirmoji priežastis - saugumas, kita - taupymas. Dujinis šildymas visuomet susijęs su gaisro, sprogimo rizika. Esame numatę sprendimus, kad tą riziką panaikintume. O sykiu ir sutaupysime.

Nesate Klaipėdos mieste vieninteliai šilumos gamintojai. Yra ir kitų privačių katilinių, turite nemažai kolegų.

Klaipėdoje veikia dar 6 nepriklausomi gamintojai. Pagaminamos šilumos kainos požiūriu esame konkurencingi, tik mes dar turime prievolę rūpintis šilumos perdavimo tinklais ir įrenginiais. Iš esmės visi nepriklausomi gamintojai Klaipėdoje šilumą gamina naudodami medienos atliekas ir biokurą, išskyrus "Fortum Klaipėda", kuri jėgainėje degina komunalines atliekas. Biokuras šiuo metu yra tris kartus pigesnis nei dujos. Todėl, be savo jau naudojamų dviejų biokuro katilų, šiemet statysime dar tris, didinsime šio pigaus kuro naudojimą ir stengsimės, kad šilumos kainos Klaipėdoje išliktų kiek įmanoma patrauklesnės. Prie to prisideda ir mūsų bendrovės veiklos efektyvinimas - sistemingai optimizuojame darbuotojų skaičių, diegiame naujas technologijas, automatizuojame procesus. Klientų patogumui planuojame į AB "Klaipėdos vanduo" patalpas Ryšininkų gatvėje perkelti aptarnavimo centrą. O visiems kolegoms ir mūsų bendrovės darbuotojams Energetiko dienos proga noriu padėkoti už sėkmingai pabaigtą šildymo sezoną. Ir palinkėti gražaus bei darbingo pavasario. Kad šiluma, be kurios šiuolaikinis žmogus negali išgyventi, visus metus sklandžiai pasiektų kiekvieną mūsų klientą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

MĖLYNASIS PROVERŽIS 2017

2018-04-18   10:46

IP: 195.14.182.157

Lapkričio 13-ąją ,,MĖLYNĄJĮ PROVERŽĮ“ turėjom,
Klaipėdos kiemus vanduo užliejo.
Kas dabar man atsakys !
Ar Dubysos gatvę vėl užpils ?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Prieš keletą savaičių Europos Parlamentas pritarė pirmajai ES gynybos pramonės naujovių ir...

Inovatyvios karinės technologijos - nauja niša verslui nuotrauka, foto

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija penktadienio posėdyje turėtų suderinti šilumos tiekėjos...

Spręs dėl „Klaipėdos energijos“ investicijų nuotrauka, foto

Pernai valdančiųjų sprendimu drastiškai padidinti akcizai alkoholiui, šiemet papildomai vėl didėjo akcizas...

Drastiški akcizai neišgelbėjo nuotrauka, foto

Vakar surengtoje Uosto direkcijos spaudos konferencijoje informuota, kad, nepaisant to, jog vasarą...

Krovos rezultatai uoste ir vėl džiugina nuotrauka, foto

Želionis karjerą tęs Turkijoje nuotrauka, foto

Sportas, Puikų sezoną Klaipėdos „Neptūne“ sužaidęs Edgaras Želionis karjerą tęs Turkijoje. Pranešama, jog...

Nemokamų autobusų idėja atmesta dėl Talino benamių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Į redakciją paskambinęs „Palangos tilto“ skaitytojas priminė, kad kažkuomet, kai...

Duoklė Kretingos krašto istorijai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jonas Žutautas. Bronius Anužis. Jonas Liaudanskas. Vladas Slušnys. Karolina Slušnienė. Juozas...

Edita Nurmi: "Kuršiai duoną kepdavo su silke, skandinavai - su strimele" nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Klaipėdietė Edita Nurmi vadovauja įmonei, kuri gamina plieno konstrukcijas bei vamzdynus kruiziniams...

Sportas, Paskelbta prieš 10 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 12 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...