2018 m. rugsėjo 19 d. 23:11 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Proveržio programai - dar viena taryba

(4)

Proveržio programai - dar viena taryba nuotrauka, foto

SIEKIS. Šiemet planuojama plėsti skrydžių iš Palangos oro uosto geografiją.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Iki 2030-ųjų metų įgyvendinti nemenkus tikslus siekianti Klaipėda artimiausiais metais kardinalių pokyčių nesulauks. Kad viskas vyktų pagal planą, bus formuojama dar viena - Miesto ekonominės plėtros taryba.

Pirmadienį "Meridiane" buvo diskutuojama apie "Mėlynojo proveržio" įgyvendinimą. Miesto valdžios, įmonių ir įstaigų atstovai dar kartą pasidžiaugė iniciatyva ir ją vertino optimistiškai.

Ką tikimasi įgyvendinti jau šiais metais? Pasak mero Vytauto Grubliausko, bus plečiama skrydžių geografija. Taip pat pradedama įgyvendinti tarptautinės mokyklos atsiradimo strategija, kurią ypač akcentuoja verslo atstovai. Tikimasi turėti galutinius sprendimus dėl elektrinio ir ekologiško transporto studijos. Išskirti ir du konstituciniai dokumentai - miesto ir uosto bendrųjų planų parengimas, jų patvirtinimas bei suderinimas.

"Jeigu visa tai jau bus atlikta, metų pabaigoje galėsime konstatuoti, kad tai yra pirmi šios strategijos įgyvendinimo žingsniai ir darbai. Nesinorėtų, kad strategijos pavaros iki 2030-ųjų metų būtų keičiamos sulig kiekvienais rinkimais", - sakė uostamiesčio vadovas V. Grubliauskas.

PROVERŽIS. "Mėlynojo proveržio" iniciatoriai ragina apsišarvuoti kantrybe, kadangi užsibrėžti tikslai nebus greitai įgyvendinami. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Ernst &Young Baltic" valdymo konsultacijų paslaugų vadovas Baltijos šalyse Linas Dičpetris pridėjo, jog strategijai įgyvendinti reikės greičiau priimti sprendimus biurokratiniais klausimais.

"Kas trukdo prioritetiniam investuotojui atsakyti per kelias dienas? Jeigu tapsite greitų sprendimų miestu, investuotojai savaime ateis tik dėl to", - biurokratinių procesų situaciją komentavo L. Dičpetris.

Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros (KEPA) direktorius Simas Simanauskas patikino, jog šiuo metu investuotojai daugiausiai dėmesio skiria kvalifikuotai darbo jėgai. Dėl to bus siekiama padėti Klaipėdos universitetui ir kitoms uostamiesčio švietimo įstaigoms.

"Reikia investuotojams sukurti patrauklius paketus, kuriuos norėtume turėti prioritetiniuose sektoriuose. Labai svarbu kalbėti ir apie tam tikrus dalykus švietime - turime identifikuoti programas, kurias turime stiprinti. Į jas reikia įtraukti verslą. Reikia išvystyti startuolių infrastruktūrą, kurios Klaipėda neturi. Taip pat turime plėtoti akseleratoriaus programą - kiti miestai ją jau turi ir pritraukia startuolius bei vietinius verslininkus", - teigė S. Simanauskas.

Visą "Mėlynojo proveržio" strategiją turėtų prižiūrėti įkurta Miesto ekonominės plėtros taryba. Numatyta siūlyti Strategijos įgyvendinimo valdymo grupę bei programų biurą. Strategiją tikimasi finansuoti miesto biudžeto, Europos sąjungos ir kitų "donorų" lėšomis. Dėmesys bus skiriamas ir partneriams bei organizacijoms sutelkti, kurių veiklos ir investiciniai projektai būtų integruoti į miesto strategijos įgyvendinimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nupušę

2018-04-11   08:00

IP: 188.69.193.92

,,,turi būtų miestiečiai, kad patikėtų iitais liberalais, pinigų plovėjais... Koktu , o jie vis naujas komisijas steigia, miestui titulus perka. Vienitelis variantas atsikratyti jais- nebalsuokime nė už VIENĄ liberalą !!!!

Ei

2018-04-10   20:37

IP: 78.57.220.137

Brangeji:) "melineji#proveržiai" straipsni straipsniu keičiat, nepatogiu komentaru nepageidaujat, savo pačiu gražiu skaičiu bijot pradejot. 40000 2000 200 dvigubai:)
Jus b.l.a.d g.a.n.d.o.n.a.i geriau gyvenimo kokybe kelkit esamems gyventojams. Dabar dvokia visas vingis bei simonke. Melini proveržiai Vasiukais jum vadovauti o ne Klaipedai.

Dieve, Dieve,

2018-04-10   20:06

IP: 88.119.39.109

tie biurokratai Meridiane jau puse melynoji bangini pravalge. Tegul neskrydzius meras didina, o kamscius prie sankryzu mazina...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad minimali mėnesinė alga (MMA) galėtų didėti...

S. Skvernelis: minimali alga galėtų siekti 430 eurų nuotrauka, foto

Trišalei tarybai antradienį ketinant galutinai apsispręsti, kiek nuo kitų metų didinti minimalų...

Siūlo nustatyti skirtingą MMA Vilniuje ir regionuose nuotrauka, foto

Ar seniai paskutinį kartą pirkote prekes internetu? Jei nelabai ir, jei perkate...

Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą nuotrauka, foto

Tikintiesiems: atmintinė ko nesinešti į susitikimą su popiežiumi nuotrauka, foto

Lietuva,

Savaitgalį Klaipėdoje - tautinės olimpiados 80-mečio minėjimas nuotrauka, foto

Sportas, Jau ateinantį savaitgalį Klaipėdoje ketinama iškilmingai paminėti pirmąją Lietuvos tautinę olimpiadą, vykusią...

Ieškomas niekšas, sumušęs moterį su vaiku vežimėlyje nuotrauka, foto

Kriminalai, Po šeštadienį Klaipėdoje Dragūnų rajone įvykdyto šiurpaus nusikaltimo, kai buvo užpulta vežimėlį...

Prašo atpažinti galimai apsivogusį vyrą nuotrauka, foto

Kriminalai, Palangos m. PK atliekamas ikiteisminis vagystės...

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...