2020 m. spalio 1 d. 19:42 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

„Philip Morris International“: jau greitai cigarečių nebeliks

2020-08-07, 11:54

Phillip Morris inf

„Philip Morris International“: jau greitai cigarečių nebeliks nuotrauka, foto

Reklama

Vis daugiau rūkančiųjų atsisako cigarečių ir pereina prie mažiau žalingų alternatyvų, rodo tarptautinės kompanijos „Philip Morris International“ (PMI) duomenys. Pirmą 2020 metų pusmetį suskaičiuota, kad visame pasaulyje jau 11,2 milijono rūkančių suaugusių nustojo rūkyti cigaretes ir vietoj jų pasirinko bedūmius gaminius. Todėl PMI konstatuoja, kad bedūmė ateitis sparčiai artėja ir yra akivaizdus technologinės pažangos rezultatas.  

Papildomą impulsą bedūmės ateities vizijai įgyvendinti suteikė šiemet liepą paskelbtas JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) sprendimas pripažinti PMI gaminamą kaitinamojo tabako sistemą IQOS modifikuotos rizikos tabako produktu (angl. modified risk tobacco product (MRTP)). Kadangi šis produktas išskiria mažiau kenksmingų medžiagų, FDA agentūra nurodė, kad jis prisideda prie rūkančios visuomenės sveikatos palaikymo.

Moksliniais tyrimais pagrįstas proveržis

Kompanija PMI už visuomenės sveikatos apsaugą atsakingai JAV agentūrai teikė visus mokslinių tyrimų duomenis, o FDA ekspertai trejus metus nuodugniai nagrinėjo ir vertino faktus, kol paskelbė sprendimą. FDA pripažinimas svarbus milijonams rūkančių suaugusių visame pasaulyje, nes atkreipia dėmesį į moksliškai pagrįstus įrodymus. Buvo pripažinta, kad galima argumentuotai teigti, kad tabako kaitinimo technologija ženkliai sumažina kenksmingų ir galimai kenksmingų cheminių medžiagų išsiskyrimą, nes nėra degimo proceso. Tikimasi, kad FDA agentūros sprendimas padės rūkantiesiems gauti objektyvią informaciją ir priimti jiems tinkamiausią sprendimą dėl kaitinamojo tabako produktų  ne tik JAV, bet ir kitose pasaulio šalyse.

Įsipareigojusi kurti ateitį be dūmų, PMI siekia, kad iki 2025 metų cigarečių atsisakytų 40 mln. rūkančių suaugusiųjų visame pasaulyje. „2016 m. paskelbėme, kad kursime ateitį be dūmų. Nuo to laiko žengėme milžinišką žingsnį pirmyn tiek stiprindami organizacinius pajėgumus, tiek integruodami tvarumo principus į visus mūsų verslo transformacijos etapus“, – teigia PMI generalinis direktorius Andre Calantzopoulos. Jis viliasi, kad vis daugiau už visuomenės sveikatą atsakingų institucijų visame pasaulyje atkreips dėmesį į mokslinių tyrimų duomenis.

A. Calantzopoulos teigimu, sulaukus tinkamo palaikymo iš priežiūros institucijų ir visuomenės, po 10-15 metų mažiau kenksmingi kaitinamojo tabako gaminiai išstums iš rinkos įprastas cigaretes ir prekyba jomis sustos daugelyje šalių.

Auga vartotojų dėmesys sveikatai ir sąmoningumas

PMI duomenimis, daugybė rūkančiųjų siekia pokyčių ir nori sumažinti žalą savo sveikatai. Augantis visuomenės sąmoningumas ir rūpestis savo sveikata skatina PMI stiprinti alternatyvių tabako gaminių pozicijas ir atitinkamai keisti gamybos apimtis. Tuo pačiu bendrovė kryptingai ir aiškiai pabrėžia savo gaminių skirtumus, toliau siekdama pokyčių, kuriuos iliustruoja per metus 46 proc. (lyginant 2018 m. ir 2019 m.) išaugęs cigarečių atsisakiusių ir alternatyvius gaminius pasirinkusių vartotojų skaičius.

Pokyčių mastą visame pasaulyje šiandien įrodo per 11,2 mln. suaugusių rūkančiųjų, perėjusių prie kaitinamojo tabako sistemos. PMI duomenimis, vos per pastarąjį pusmetį 1,5 mln. rūkančiųjų sąmoningai atsisakė cigarečių ir išvengė kenksmingų deginamo tabako dūmų.

Siekdama sumažinti tabako žalą, jau daugiau kaip dešimtmetį įmonė investuoja į mokslinius tyrimus ir novatoriškų produktų kūrimą ir vystymą. Antai, 2019 m. 98 proc. visų mokslinių tyrimų ir plėtros ir 71 proc. visų komercinės veiklos sąnaudų skirtos būtent bedūmiams produktams kurti ir vystyti.

Visus savo veiklos rezultatus ir į ateitį orientuotus sprendimus bendrovė paskelbė integruotoje ataskaitoje. Visą 2019 m. integruotos ataskaitos tekstą galima rasti: PMI.com/IntegratedReport2019.

Papildomą informaciją apie įmonės tvarumo veiklą, siektinus tikslus ir įsipareigojimus galima rasti adresu PMI.com/Sustainability.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Rugsėjis – mėnuo, kai mažmeninėje maisto prekyboje jaučiamas štilis. Vartotojas, išleidęs pinigus...

Maisto kainų tyrimas: žmonės pradeda taupyti, mažinamos kainos nuotrauka, foto

Nuo spalio 1-osios Lietuvoje įsigalioja nemažai pokyčių, kuriuos pajus daugelis šalies gyventojų....

Pokyčiai Lietuvoje nuo spalio 1-osios: palies daugelį nuotrauka, foto

COVID-19 ir griežtas karantinas smarkiai paveikė verslą. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas...

Žemės ūkio paskolų garantijų fondo priemonės švelnina karantino padarinius nuotrauka, foto

Smarkiai išaugus biokuro iš Baltarusijos importui sklinda gąsdinimai, neva jis gali būti...

Radiacinių grėsmių biokuras nekelia nuotrauka, foto

Tomas Gaidamavičius: "Motyvacijos neprarandame" nuotrauka, foto

Sportas, "Dėl to, kad nepatekome į FIBA Čempionų lygos turnyrą, nusivylimo yra,...

To Palangoje dar nebuvo: poilsiautojai keičia visus planus nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, To Palangoje, ko gero, dar nebuvo – šiltais orais ir svečių gausa...

Iš Mažeikių - su medaliais nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos krepšinio mokyklos auklėtiniai Mažeikiuose vykusiame krepšinio turnyre iškovojo sidabro ir bronzos...

Laukia istorinis klaipėdietės debiutas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Viesulo" sporto centro boksininkė Beata Galdikaitė ruošiasi Europos jaunimo bokso čempionatui....

Sportas, Paskelbta prieš 13 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 20 min.

Sportas, Paskelbta prieš 41 min.

Sportas, Paskelbta prieš 41 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...