2020 m. birželio 4 d. 22:44 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Meras raginamas stabdyti medžių kirtimą Rumpiškės kvartale

(10)

Reklama

Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje uostamiesčio politikė Nina Puteikienė pareiškė susirūpinimą dėl mieste kertamų medžių. 

„Noriu paliesti labai svarbią ir opią temą mūsų mieste. Tai yra kirtimus Rumpiškės mikrorajone ir numatomą ąžuolų alėjos kirtimą Tauralaukio teritorijoje. Ateina beprasmis medžių naikinimo vajus, neapleidžia toks pojūtis, kad kiekvienas architektas, prieš pradėdamas projektą mintyse su kirvuku prasieina išsivalydamas erdvę ir statydamas tarytum kokioje dykumoje“, - miesto tarybos posėdyje dėmesį atkreipė N. Puteikienė. 

Anot jos, medžiai yra svarbūs klaipėdiečiams, todėl juos kirsti yra kone nedovanotina. 

Anot jos, Rumpiškės kvartale dėl šiuo metu numatomų rajono tvarkymo darbų yra kertami sveiki, žydintys medžiai. 

„Vaizdas buvo nežmoniškas“, - sakė politikė. 

N. Puteikienė teigė, kad žmonės yra sutrikę, pasimetę. 

Anot jos, kirtimų nesustabdys nei valdininkai, nei teismai, nes Rumpiškės kvartalo tvarkymui leidimas išduotas. Tačiau, sakė N. Puteikienė, reikalingi politiniai, vertybiniai sprendimai. 

Ji ragino Klaipėdos miesto merą sustabdyti medžių kirtimą. N. Puteikienė teigė pasigendanti ir aktyvios, pilietiškos visuomenės dėmesio. 

„Vakarų ekspresas“ jau rašė, kad pavasaris dalies klaipėdiečių kiemuose prasidėjo riaumojant pjūklams, nuo kurių virsta vos žaliuoti pradėję medžiai. Tvarkant Rumpiškės kvartalo gyventojų kiemus žmonės kone bėga į lauką ir mėgina užkirsti kelią medžių pjovimo darbams, tačiau valdininkai atkerta – viskas vyksta pagal įstatymus. Įsikišti tenka ir policijos pareigūnams, ir aplinkosaugininkams.

Skundžiasi, kad nebuvo informuoti

Regis, didžiausia problema kyla dėl to, nes žmonės tikina apie pradėtus medžių pjovimo darbus iš anksto nebuvę informuoti, nors pats Rumpiškės kvartalo sutvarkymo projektas su visuomene buvo svarstytas dar prieš kelis metus.

„Jie motyvuoja vienu vieninteliu dalyku – 2018 metais gruodžio mėnesį įvyko susirinkimas savivaldybėje. Susirinkto daugiau nei 30 žmonių, iš jų 16 – iš Rumpiškės gatvės. Taigi, esą projektas buvo pristatytas tinkamai. Žmonėms sakė, kad bus gražu, kad bus konteineriai, kad krepšinio aikštelės. Žmonės klausė, kaip bus su tame rajone augančiais medžiais. Tai buvo atsakyta, kad apie medžių kirtimą kalbos nėra“, - šią savaitę su „Vakarų ekspresu“ susisiekusi Rumpiškės kvartalo gyventoja Laima Laurinaviečienė.

Reklama

Ji teigė, kad projektas buvo paviešintas ir Klaipėdos miesto savivaldybės interneto tinklalapyje klaipeda.lt, tačiau, įsitikinusi klaipėdietė, to išties nepakanka.

„Kažkur specialiame portale įkištas sudėtingas projektas. Jeigu ieškotum, gal ir atrastum. Tačiau jeigu nežinai, kad yra kažkos dokumentas įkeltas į savivaldybės portalą, tu niekaip nesužinotum, kad reikia paieškoti kažkur ten. O juk kai kuriems Rumpiškės kvartalo gyventojams yra po 70-80 metų. Ne visi turi kompiuterius ir nepasižymi informacinių technologijų raštingumu“, - aiškino L. Laurinavičienė.

Žmonės verkė

Moteris teigė besikreipusi į advokatą, kuris dar prieš prasidedant medžių pjovimo darbams parašė raštą Klaipėdos miesto savivaldybei.

„Parašėme laiškus ir į kitas įstaigas. Žmonės surinko šimtus parašų. Advokatas nurodė želdinių įstatymo pažeidimus. Mėnesį ar po pusantro mėnesio, kai vasarį pradėjo kirsti medžius, staiga jie nurimo – nekirto. Manėme, kad padėjo. <...> Juk raštuose buvo pridėta daug dokumentų, kad pažeisti visuomenės interesai. Gegužės 11-12 dieną gavome iš laišką ir iš prezidentūros kanceliarijos, kad dokumentas priimtas. Tačiau po poros dienų atvyko darbininkai. Buvo 8 ryto. Ir ėmė kirsti. Atvyko net 2 brigados. Jūs įsivaizduokite, koks tempas buvo numatytas“, - kalbėjo L. Laurinavičienė.

Klaipėdietė teigė, kad yra kertami brandūs 40-60 metų amžių siekiantys medžiai, kurie buvo pasodinti senųjų Rumpiškės kvartalo gyventojų.

Reklama

„Senukai, kurie negalėjo išeiti į kiemą, stebėjo medžių pjovimą pro savo langus ir verkė“, - kalbėjo L. Laurinavičienė.  

Pateikė pasiūlymą

Ji teigė, kad medžiai yra kertami ir tose vietose, kuriose planuojama po kurio laiko įrengti krepšinio žaidimo aikšteles. 

„Tačiau juk visame rajone buvo galima padaryti tik vieną tokią aikštelę. O kam jų daugiau? Net 4! Juk vaikai galėtų susirinkti į vieną vietą ir žaisti. Įrengti dar gali kokį lauko stalo tenisą. Toks ramus poilsis netrukdo žmonių ramybės“, - pasiūlymą, kaip įrengiant vos vieną aikštelę būtų galima išsaugoti daugiau medžių, pateikė L. Laurinavičienė.

Tačiau klaipėdietė tikino valdininkų atsakymais likusi nusivylusi. 

„Tai buvo kone spjūvis į veidą. Jūs įsivaizduokite žmones, kurie dirbo Klaipėdoje 40-50 metų, atidavė savo jėgas, jaunystę miestui, augino vaikus, sodino medžius, tačiau dabar juos kerta. Juk ne visi turi sodo namelius. Jie nori išeiti į kiemą, pasigrožėti medžiais sėdėdami ant suolo. Tačiau negali. Nes medžių neliks“, - piktinosi miestietė. 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-05-24   00:20

IP: 185.11.26.161

Pažiūrėk pro langa lapai dar neissikleidė. Turbut Javaitienė medžiu žudykė nežino kad lapai išsiskleis. Lauk žiur.....iš savivaldybės.

Savivaldybės šaika per medžiu kirtima plauna ES pinigus. Grubliauskas Neniuškis dalyvauja procese. O kaip jie stabdys jai patys sugalvojo acera kaip išvogti medžius?

Klaipėdiečių balsas

2020-05-22   10:39

IP: 185.11.26.161

Tokio baisaus mero kaip Grubliauskas su jo draugeliais savivaldybėje klaipėdiečiai dar neturėjo! Jam iki a.a.Klaipėdos mero A.Žalio - kosmosas... Dabartinis Grubliauskas naikina visos Klaipėdos medžius, kurių savo gyvenime nėra sodinęs. Už kiekvieną padarytą blogį ateina atpildas. Klaipėdiečiai niekada nepamirš tų, kas sunaikino jų medžius ir tuo pačiu mūsų visų gyvenimus šiame mieste

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas...

Turto bankas aukcione parduoda sraigtasparnį nuotrauka, foto

Asociacija „Investors‘ Forum“ 2019 metų investuotojo titulą skyrė „Vakarų medienos grupei“ (VMG),...

„Vakarų medienos grupė“ paskelbta Lietuvos metų investuotoju nuotrauka, foto

Daugiabučių namų laiptines valanti įmonė „Būsto aplinka“ pradėjo taikyti naują patalpų valymo...

Kokybiškai išvalyti laiptines galima ir be kibiro vandens nuotrauka, foto

Pandemijos metu darbų apimtis didinusios atliekų tvarkymo įmonės džiaugiasi, kad šiemet, įskaitant...

Gyventojų sąmoningumas rūšiuojant išaugo, bet tobulėti dar yra kur nuotrauka, foto

Paskelbta, kada ir kur bus galima atsisveikinti su aktoriumi G. Girdvainiu nuotrauka, foto

Lietuva, Vilniaus mažasis teatras ketvirtadienį paskelbė informaciją apie aktoriaus Gedimino Girdvainio laidotuves.

„Grigeo Klaipėda“ veiklą tikisi atnaujinti penktadienį, „Klaipėdos vanduo“ tuo abejoja nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo gegužės vidurio neveikianti Kuršių marias nevalytomis nuotekomis teršusi kartono gamybos bendrovė...

Arvydas Vaitkus: "Neabejoju tuo, kad šmeižtas mano atžvilgiu vykdomas sąmoningai" nuotrauka, foto

Nuomonės, Buvęs Valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas, dabartinis Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas...

Korupcijos ir dopingo lizdas: pasauliniu mastu demaskuoti sunkiosios atletikos užkulisiai nuotrauka, foto

Sportas, Kanados profesorius Richardas McLarenas, atlikęs pagrindinį vaidmenį narpliojant Sočio olimpiados Rusijoje dopingo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...