2019 m. balandžio 20 d. 19:23 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Kvapams suvaldyti - aštuoni milijonai eurų

Kvapams suvaldyti - aštuoni milijonai eurų nuotrauka, foto

© KN

Bendrovė „Klaipėdos nafta“ aplinkos apsaugos institucijoms bei Klaipėdos miesto bendruomenėms pateikė Aplinkosaugos priemonių planą, kuriame numatomos priemonės bei įsipareigojimas ir toliau vykdyti tvarią veiklą bei užtikrinti aukščiausius aplinkos apsaugos standartus.

Numatoma, kad iki 2021 m. pabaigos KN investicijos į aplinkosaugos sritį bus pasiekusios 8 mln. eurų.

Šiuo metu dalis plane numatytų priemonių yra vykdomos, o kita dalis priemonių glaudžiai susijusi su bendrovėje vykstančia plėtra.

„Girdime bendruomenių atstovų pastebėjimus aplinkosaugos tema, tad įsiklausėme į pastabas ir toliau ypatingą dėmesį skiriame šiai sričiai. Nuolat ieškome efektyvių sprendinių gerinti aplinkos oro kokybę ir parengtame Aplinkosaugos priemonių plane įsipareigojame ne tik investuoti į esamą infrastruktūrą, tačiau ir užtikrinti tokių pat aukštų standartų laikymąsi vykdant bendrovės veiklos plėtrą“, - sakė Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

KN specialistų parengtame aplinkosaugos priemonių plane numatoma modernizuoti Klaipėdos naftos terminalo katilinės dviejų galingiausių katilų degiklius, taip pat visuose naftos produktų krovos geležinkelio keliuose įrengti lakiųjų organinių junginių (LOJ) garų surinkimo ir valymo įrangą. Garai bus surenkami ir iš tamsiųjų naftos produktų parke esančių talpyklų, taip pat iš šiuo metu plečiamo šviesiųjų naftos produktų parko talpyklų. Surinkti garai bus valomi lakiųjų organinių junginių garų valymo įrenginiuose. Taip pat planuojant naftos terminalo krantinių modernizaciją planuojama dvigubai didinti LOJ garų deginimo įrenginio pajėgumą.

Pajūrio tyrimo ir planavimo institutas įvertino KN specialistų paruoštą planą bei parengė LOJ ir kvapų sklaidos modeliavimo žemėlapius. Jais remiantis numatoma, kad įgyvendinus plane numatomas priemones LOJ koncentracija šalia bendrovės esančiose gyvenamosiose teritorijose sumažės apie 36 proc., o kvapo koncentracija sumažės 50 proc. – nuo šiuo metu retkarčiais užfiksuojamo 1 europinio kvapo vieneto iki 0,5-0,3 vieneto.

Aplinkosaugos priemonių plano įgyvendinimas glaudžiai susijęs su viešųjų pirkimų procedūrų sparta bei KN plėtros planų įgyvendinimu. Numatoma, jog plane įvardytos priemonės bus įgyvendintos iki 2021 metų pabaigos ir KN investicijos į aplinkosaugos sritį bus pasiekusios 8 mln. eurų.

KN parengtas Aplinkosaugos priemonių planas buvo pristatytas ir Klaipėdos miesto vadovams, kurie bendrovės siekius vertina itin teigiamai.

„Visos bendrovės, kurių veikla gali kelti nepatogumų gyventojams, turi būti rimtai nusiteikusios investuoti į priemones, padedančias suvaldyti taršą ir kvapus. „Klaipėdos nafta“ pristatytas aplinkosaugos veiksmų planas nuteikia optimistiškai. Miesto siekis – darni verslo ir gyventojų kaimynystė, tad tikiuosi, kad geranoriškumo pakaks ne tik „Klaipėdos naftai“, bet ir kitoms įmonėms“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Klaipėdos nafta“ per 2018 m. organizavo susitikimus su bendruomenių atstovais, pristatė esamas ir planuojamas aplinkosaugos priemones, įkūrė specialią telefono liniją pranešimams apie galimai iš naftos terminalo teritorijos sklindančius nemalonius kvapus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Dviračių gamintojas „Baltik vairas“ ir dviračių prekybą plėtojanti bendrovė „Vasarė“, geriau žinoma...

Klaipėdos „Vasarė“ atkeliavo ir į Šiaulius! nuotrauka, foto

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos tyrėjai ir Kauno apygardos prokuratūra baigė...

Baigta tirti viena stambiausių degalų prekybos aferų nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai (toliau – VPGT) šiais metais  papildomai darbo...

Ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau nuotrauka, foto

Velykinis margutis – ir stalo puošmena, ir žinutė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Paukštės pavidalu atskrido deivė Laima ir padėjo ypač gražų margą kiaušinį –...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Klaipėda, Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Sugrįžę gandrai Brožiuose lizdo neberado nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Į „Bangos“ redakciją paskambinusi Brožių bendruomenės pirmininkė Vida Riaukienė dėstė, jog šiame...

Kaip lietuvininkai margučius margino? nuotrauka, foto

Klaipėda, Šv. Velykos - atgimimo, atsinaujinimo, sąlyčio su gamta ir šeimos šventė. Vienas...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 20 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...