2020 m. rugpjūčio 3 d. 15:21 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Kompanija „Bega“ tęsia mecenavimo sutartį su Klaipėdos dramos teatru bei „Mūzos“ nominacijų teikimą teatro kūrėjams

(2)

2018-12-20, 14:50

"BEGOS" inf.

Kompanija „Bega“ tęsia mecenavimo sutartį su Klaipėdos dramos teatru bei „Mūzos“ nominacijų teikimą teatro kūrėjams nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ ir Klaipėdos dramos teatras nusprendė pratęsti sutartį, pagal kurią ši uosto kompanija yra prisiėmusi įsipareigojimą finansiškai remti teatro veiklą bei prisidėti prie teatro kūrėjų skatinimo ir įvertinimo.

Ankstesnė sutartis, kuri buvo pasirašyta Klaipėdos dramos teatrui grįžtant į savo namus – į rekonstruotą teatro pastatą, baigiasi kartu su 2018-aisiais, ji galiojo trejus metus. Per šį laikotarpį Klaipėdos jūrų krovinių kompanija “Bega“ teatro veiklai skyrė 30 tūkstančių eurų.

Be paramos teatrui, kaip kultūros įstaigai, kompanija „Bega“ yra įsteigusi bei kasmet teikia nominaciją „Mūza“ teatro kūrėjams, kuriuos apdovanojimui pasiūlo Teatro vadovo vadovaujama komisija.

Kasmet Teatro dienos, minimos kovo 27-ąją, proga taip pagerbiama po du teatralus. Apdovanojimams siūlomi tiek labiausiai nusipelnę aktoriai, režisieriai, tiek teatrinio sezono metu labiausiai sužibėję jaunosios kartos kūrėjai.

 

„Mūzos“ nominaciją sudaro kompanijos „Bega“ skiriama 1000 eurų piniginė premija bei skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurtas mažosios plastikos darbas, atkartojantis nuo 1990 m. Klaipėdos dramos teatro fojė puošiančių to paties autoriaus skulptūrų „Mūzos“ fragmentą.

„Mūzos“ laureatais yra tapę aktoriai Regina Šaltenytė, Nijolė Sabulytė, Renata Idzelytė, Jonas Baranauskas, aktorius, režisieriaus padėjėjas  Vaidas Jočys bei režisierius, ilgametis Klaipėdos dramos teatro meno vadovas maestro Povilas Gaidys.

„Per tuos trejus metus, kai Klaipėdos dramos teatras grįžo į savo rekonstruotus namus, pamatėme įspūdingų naujų pastatymų, kaip kūrybiškai yra išnaudojamos atnaujintos teatro erdvės ir naujosios techninės galimybės. Tačiau publika visada lauks vis naujų ir naujų kūrinių, todėl ir toliau prisidėsime prie to, kad teatras galėtų kurti, statyti spektaklius, kviestis režisierius, aktorius, gaminti įspūdingas dekoracijas ir džiuginti visus čia gyvenančius bei dirbančius, o taip pat ir miesto svečius“, - sako Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

 

„Labai džiaugiamės kompanijos „Bega“ tęstine parama Klaipėdos dramos teatrui ir noru bendradarbiauti. Ši parama yra ir puikus bendruomeniškumo pavyzdys, kai kultūra išgyvena sunkius laikus ir, pavyzdžiui, rengti tarptautinį teatro festivalį „TheATRIUM“ be Valstybės paramos sudėtinga. Toks bendradarbiavimas mus motyvuoja nenuleisti rankų ne tik kurti naujus spektaklius su mūsų trupe, bet ir pasiūlyti Klaipėdos žiūrovams vertingus spektaklius iš Lietuvos ir kaimyninių šalių. Nominacijos „Mūza“ yra vertingas paskatinimas aktoriams – be finansinės dovanos, itin svarbu, kad jų meistriškumas pastebėtas ir įvertintas atidžių žiūrovų“, - bendradarbiavimą vertina Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys.

Nauja sutartis pasirašoma trejų metų laikotarpiui su galimybę pratęsti ją dar ilgesniam terminui, joje išlieka visi ankstesnieji kompanijos „Bega“ įsipareigojimai tiek dėl finansinės paramos teatro veiklai, tiek dėl nominacijų „Mūza“ teikimo.

Iškilminga sutarties pasirašymo ceremonija rengiama gruodžio 21 d. Klaipėdos dramos teatre kompanijos „Bega“ darbuotojų Kalėdinio vakaro metu.

Žymos: bega

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pamąstymas

2018-12-20   16:12

IP: 78.57.240.145

Pirmu atveju kompanija “Bega“ pasielgtų kaip ir mecenatas (nors ta 30 tūkst, suma daugiau panaši į gero rėmėjo, o ne į mecenato statusą), antru atveju tai būtų pasinaudojimas silpnesniu, prisidengiant kilniais tikslais.

klausimėlis

2018-12-20   15:55

IP: 78.57.240.145

Įdomu kaip kompanija „Bega“ atsiskaitys su teatru už patalpų pasinaudojimą savo darbuotojų Kalėdiniam vakarui švęsti (nuomos kaina tikrai nemaža) , pinigėliais ar p. A. Kuzmarskio parašu ant sutarties pratęsimo ???

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Skurdo rizikos lygis Lietuvoje šiemet gali kiek išaugti, o padėtis prastėtų...

Prognozė: skurdo rizikos lygis šiemet gali didėti nuotrauka, foto

Penktadienį Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje veiklą pradėjo viena didžiausių Europoje medienos drožlių...

146 mln. eurų investicijos Akmenėje: veiklą pradėjo VMG gamykla nuotrauka, foto

Nauja vienos didžiausių Baltijos šalyse medienos ir baldų gamybos grupių Vakarų medienos grupė (VMG)...

Nauja VMG gamykla Akmenėje gamybą pradės šią savaitę nuotrauka, foto

Klaipėdos uoste per pirmus šešis šių metų mėnesius krauta 22,1 mln. t...

Į antrą pusmetį Klaipėdos uoste žvelgiama optimistiškai nuotrauka, foto

Buvęs kikboksininkas „Maximoje“ vienu smūgiu „atjungė“ apsaugininką nuotrauka, foto

Kriminalai, Karantino metu į parduotuvę „Maxima“ be veido apsauginės kaukės atėjęs ir konflikto...

Mini festivalis prie jūros Karklėje pildo muzikinę eilutę: tegyvuoja hiphopas! nuotrauka, foto

Renginiai, Kaip jau skelbta anksčiau, dėl įvestų masinių renginių ribojimų, kurie pristabdė didelę...

Virginijaus Tamošiūno tapybos parodos atidarymas nuotrauka, foto

Parodos, Šių metų rugpjūčio 6 d., ketvirtadienį, 17.30 val., Naujojoje Klaipėdos galerijoje, Mados...

Egzaminų perlaikyme – privalomos kaukės nuotrauka, foto

Švietimas, Nuo rugpjūčio 1 d. Lietuvoje sugriežtinus asmens apsaugos priemonių dėvėjimo sąlygas uždarose...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...