2019 m. sausio 23 d. 15:25 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Klientas visada teisus? Ne visada

(8)

Klientas visada teisus? Ne visada nuotrauka, foto

LOTERIJA. "Taksisto darbas - tikra loterija, - pasakoja Ričardas. - Gali stovėti virtinė taksi automobilių. Prieš tave į kolegos automobilį gali įlipti klientas, pageidaujantis važiuoti į Gargždus, dar pas kitą - į Kretingą, o tau gali tekti kelis kartus iš eilės klientą vežti kilometrą, pusantro - iki gretimo mikrorajono."

© Redakcijos archyvo nuotr.

Dar po kelių akimirkų isterija tik dar labiau įsiplieskė. Laimė, kad kita nerėkė kartu, nes ramiai snūduriavo ant galinės sėdynės. Šiaip ne taip nuvežė iki Laukininkų gatvės ir tik tada paaiškėjo, kad čia gyvena skandalingoji keleivė, o savo "trūkusią" draugę palieka taksi automobilyje.

"Tai ką, jūs lipate, o man tokią girtą draugę paliksit? - pasipiktino Ričardas. - Pirmiau vežam draugę, padėsit ją iki namų partempti, o paskui jau jus parvešiu."

Na, čia ir prasidėjo. Jau nebe isterija. Greičiau cunamis ir tornadas kartu - moteris ėmė spardyti vairuotojo sėdynę, pyko, jog teks mokėti ne tik už save, bet ir iš įmigio nepajudinamą keleivę. Galiausiai, pagrasinus iškviesti policiją, pavyko sutarti, jog ji sumokės už abi.

"Išlipdama taip trenkė automobilio durelėmis, kad vos stiklai neišlakstė", - pasakoja taksi vairuotojas.

Ričardo nuomone, pasitaiko, kad moterys tiek prisigeria, kad išlipa su vienu batu ir to nejaučia.

Nerašytos taisyklės

Iš girtų keleivių pinigus reikia imti iš karto. Ričardas pamena tokį atvejį, kai keleivis atsisėdo už nugaros. Paprašė persėsti, bet išgirdo, kad klientas niekur kitur nesės. Keleivis griežtai nesutiko, o kai atvažiavo jo nurodytu adresu, pradėjo ieškoti 6 eurų. Neblaivus keleivis ilgai krapštėsi ir galų gale pareiškė, kad neturi pinigų.

"Sakau, duok telefoną, aš užsirašysiu numerį, vėliau atsiskaitysi. Jis pareiškė, kad telefono neturi", - prisimena Ričardas.

Vaikinas iššoko iš taksi automobilio ir tekinas pasileido bėgti. Vairuotojas iš paskos. Bėgliui netrukus nusmuko kelnės. Iškrito piniginė, kurioje tebuvo tik asmens dokumentas, o keleivis pakilęs nuo žemės nubėgo toliau.

Pasitaiko, kad važiuojant taksi susipyksta dvi draugės. Ričardui teko vežti ir tokias. Bevežant ėmė ginčytis, bartis, vėliau stumdytis. Teko sustoti. Išlipusios kibo viena kitai į atlapus. Viena su alkūne nežymiai įlenkė automobilio dureles.

Užsienio kalba - didelis privalumas

Taksi vairuotojas lengvai prisitaiko prie keleivių. "Jeigu klientas su manimi nekalba, aš irgi nekalbu. Niekada nelendu jam į "dūšią". Norės bendrauti, pats pakalbins", - sako Ričardas ir pripažįsta, kad dažnai gauna arbatpinigių vien dėl to, kad neprašo per daug.

"Galėjau atvažiavęs pareikalauti sumokėti 10 eurų, bet būčiau išgirdęs daug priekaištų, nes keleivis dažniausiai čia atvažiuodavo už 9. Sakai 7, dažnai klientas sumoka 9 ir dar nuoširdžiai padėkoja", - taksisto darbo subtilybėmis dalijasi Ričardas.

Taksistui privalu gerai mokėti užsienio kalbą. Jeigu lengvai bendrauji vokiškai ar angliškai, tu visada atrasi galimybių surasti gerų klientų. Atvyksta kruiziniai laivai, ir jeigu svečiai pageidauja apžiūrėti vietos įžymybes, užsienio kalbą įvaldęs taksistas gali tapti gidu visai dienai. Pavežioja vienur kitur, ir uždirba 100 eurų. Turistai paprastai taksi vairuotoją dar ir pavaišina pietumis.

Anekdotinės situacijos

Taksi vairuotojų kasdienybėje pasitaiko tokių situacijų, kai nutikusios smagios istorijos ilgainiui tampa anekdotais

Vakare iš kavinės išeina vyras su žmona ir eina prie taksi. Vyras sodina saviškę ant galinės sėdynės, pasako namų adresą, o pats nevažiuoja, atsisveikindamas su saviške: "Brangioji, tu lauk manęs namuose, aš dar turiu labai rimtą susitikimą su verslo partneriais. Grįšiu po gero pusvalandžio."

Taksi pajuda iš vietos, netrukus suranda kur apsisukti ir, pravažiuojant tą pačią kavinę, vėl stabdo tas pats vyras, rankoje laikydamas mobilųjį telefoną. Taksistas, pagalvojęs, kad jis gal ką paliko automobilyje arba kažką pamiršo pasakyti žmonai, stabteli. Vyras atsisėda į priekinę sėdynę ir nepastebėjęs, kad čia tas pats taksi ir gale sėdi jo žmona, tęsia pokalbį mobiliuoju: "Zuikeli, savo senutės ką tik atsikračiau, lekiu pas tave. Būsiu už 10 minučių."

Kas vyko toliau ir kaip elgėsi žmona, išgirdusi tokį vyro pokalbį, istorija nutyli.

"Mus laiko "lūzeriais"

Kitas taksi vairuotojas, Arūnas, apie statistinį uostamiesčio keleivį turi susidaręs labai prastą nuomonę. Kas antras trečias, įsėdęs į taksi automobilį, vairuotojo tarsi nepastebi, net nesisveikina. Trumpiau tariant - vairuotojas jam tarsi tuščia vieta.

"Taksi paslauga - tragedija, o ne verslas. Taksistai nenori apie tai kalbėti, o jeigu ir reiktų ką nors pasakoti, gero neturime ką pasakyti.

Vieną mano kolegą bandė nužudyti. Išgelbėjo tai, kad vyras buvo fiziškai labai stiprus, suspėjo išsisukti ir iššokęs iš automobilio nuginklavo peilį rankoje turėjusį užpuoliką.

Kaip ir Ričardo, Arūno pastebėjimas vienodas - baisiausi keleiviai neblaivios moterys. Pavojingiausios - apie 50 metų amžiaus. Jos nori nuotykių ir joms jūra iki kelių. Vienur pašventusios jos kategoriškai nenori grįžti į namus - liepia vežioti iš vienos vietos į kitą, po draugų kompanijas. Ieško, kur dar gali pratęsti linksmybių vakarėlį. "Išeina iš svečių, bet aštuntą ar devintą vakaro dar nesutinka būti vežamos namo. Prašo vežti į parduotuvę. Po to vėl ieško vietos "paūžti".

Arūnas sako, kad seniai nepasitiki tais, kurie, pasiekę tam tikrą maršruto tašką, prašo palaukti. Ne kartą yra buvę, kad nesumoka, tik laiką veltui sugaišti. Arūną labai stebina, kaip dažnai moterys, važiuojančios su vaikais, pradeda iš jo reikalauti: "Tu išjunk skaitiklį ir palauk - aš tuoj apsipirksiu."

Arūnas jau įsitikino, kad jeigu į jo taksi įsėda vokiečiai, gali tikėtis solidžių arbatpinigių. Jeigu skaitiklis išmuš kokius 2-3 eurus, jie mielai paliks 4-5 eurus. Beveik dvigubai.

Tiesa, keleiviai dažnai palieka daiktus. Per raciją vos ne kiekvieną dieną skamba pranešimai: palikti telefonai, piniginės, batai, krepšiai, akiniai ir panašiai.

Į miškus nevežioja

Kartą Arūnas gavo iškvietimą ir atvyko prie "Grūstės" parduotuvės Kretingos gatvėje. Čia jau taksi laukė du vaikinai ir mergina. Dienos metu ant svetimo automobilio stogo pasidėję butelį degtinės.

"Aš sakau: "Panele, aš jų nevešiu, jie labai girti." Ji pradėjo raminti, kad vaikinai nieko blogo nepadarys ir elgsis gražiai, - tęsia Arūnas. - Atsisėdo abu man už nugaros. Sako, važiuojam. Klausiu - kur? Tiesiai? Kur? Į Girulių mišką. Stambesnis keleivis elgėsi ramiau, o kitas, smulkesnis, man sėdintis už nugaros, pradėjo rimtai grasinti."

Arūnas sustojo "Trevenos" degalinėje, žinodamas, kad čia įrengtos stebėjimo kameros, ir paprašė jų išlipti. Stambusis išlipo, o tas mažesnysis puolė į atlapus. Elgėsi isteriškai.

Arūną labiausiai piktina, kai užsakymas nutrūksta. Pasitaiko, kai atvyksti į vietą, o užsakovas delsia pasirodyti arba taip ir nepasirodo. Tenka grįžti nieko nepešus. Kartais tokie užsakymai seka vienas po kito. Atvažiuoji vėlyvą vakarą - lauki, klientai vis žada išeiti, bet nepasirodo. Po to vėl skambina. Pralauki valandą ar dvi. Sugaišti tuščiai laiką.

Dirba ir psichologo darbą

"Kartą iš Šilutės plento vežiau "gatavą" vyrą, kažką šventė su draugais, - prisimena Arūnas. - Važiuodamas pradėjo verkti, kad užsienyje aria kaip jautis, bet šeimai nuolat trūksta pinigų. Viską atiduoda. Sako, tu juk psichologas. Pabendrauk su manimi. Paprašė nuvežti iki parduotuvės. Nusipirko alaus. Maldavo - pakalbėk su manimi."

Nepažįstamasis taksi vairuotojui išsipasakojo, kad augina svetimus vaikus, viską jiems atiduoda. Aria kaip žvėris, žmona, jo manymu, to visai neįvertina, todėl jis prisigeria iki sąmonės netekimo.

Ričardas ir Arūnas vieningai sutaria, kad taksistą baudžia visais atvejais, taksistas negali nieko. O klientas gali apsišlapinti automobilyje, tave iškeikti paskutiniais žodžiais, gali iškvietęs taksi net neišeiti iš namų, ir už tai jis visiškai neatsakingas.

"Netikėjau, kad tiek daug baisių žmonių, - žodžių į vatą nevynioja Arūnas. - Aš nebuvau bendravęs su tokiu ratu žmonių. Gal žmonės ne tokie blogi, bet blogas jų požiūris į aptarnaujantį personalą."

Ričardas pastebi ir kitokių emigrantų įpročių. Būna, kad keleivis visą kelią giriasi, kiek daug jis Anglijoje uždirba, bet kai skaitiklis išmuša 3 eurus 65 centus, šiaip ne taip "išdrebina" 3,7 euro.

Arūnas ir Ričardas sutinka, kad dauguma taksistų yra labai nemandagūs, šiurkštūs. Ilgai dirbdamas naktimis ir dažniausiai aptarnaudamas įvairius priekabiautojus, lošėjus, narkomanus ir prostitutes nori nenori sulaukėji. O ir mandagus ilgai neišliksi.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vėtra

2018-04-17   11:34

IP: 88.119.134.9

Kiaulės jie - taksistai . Stovi neišjungę variklių , smirdina gyventojams po langais , kalbasi - rėkauja tarpusavyje , viens kitam grasina , jei vietą užima ar neužleidžia signalizuodami visu garsu , geria arbatą ar kavą vienkartinius puodelius ir arbatos pakelius meta pro automobilio langą , nuorūkų aplink automobilius net balta . Kiaulės jie - taksistai . Žvejų gatvės vaizdelis toks - savaitgalio naktimis .

Brigita

2018-04-16   23:43

IP: 78.57.214.60

Klaipėdos taksi dirba Budulis agresyvus taksistas, būkite atsargūs!

Loni

2018-04-15   11:40

IP: 88.119.39.180

Yra daug nesąžiningų taksistų ir kaip su jais kovoti? Galėtų savivaldybė tą klausimą spręsti, bet ar jiems tai rūpi?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Politikų prašoma leisti pripažinti beviltiškomis mirusių asmenų ir bankrutavusių įmonių skolas už...

Skolas už šiukšles nusineša į kapus nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Renkantis profesiją, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tai ar pasirenkama specialybė...

Paklausiausios profesijos Lietuvoje 2019-ais metais nuotrauka, foto

Kai garsiai buvo pristatoma mokesčių reforma, ir finansų ministras, ir premjeras...

Ne visų atlyginimas didėjo, kai kurie mokėtojai - pamiršti nuotrauka, foto

Rengs pastabas potvynių programai nuotrauka, foto

Klaipėda, "Akmenos-Dangės upės potvynių prevencijos ir jų padarinių šalinimo priemonės respublikinėje programoje šiuo...

Klaipėdiečių lūkesčiai: renovuoti namai, daug jaunimo, pigesni autobusų bilietai nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Likus mažiau nei porai mėnesių iki savivaldybių tarybų rinkimų, klaipėdiečių nuotaikos įvairios:...

Skolas už šiukšles nusineša į kapus nuotrauka, foto

Ūkis, Politikų prašoma leisti pripažinti beviltiškomis mirusių asmenų ir bankrutavusių įmonių skolas už...

"Gladiatorius" prisivažinėjo - vyrui atimta teisė vairuoti nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos gatvėmis važinėjantis taksi „Škoda Superb“, ant bagažinės dangčio pasidabinęs užrašą „Gladiator“,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 24 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 43 min.

Ūkis, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...