2020 m. rugpjūčio 11 d. 00:15 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

KLASCO vadovai Seimo Kaimo reikalų komiteto nariams pristatė uosto krovos veiklą

(1)

2020-07-01, 14:10

KLASCO informacija

KLASCO vadovai Seimo Kaimo reikalų komiteto nariams pristatė uosto krovos veiklą nuotrauka, foto

Reklama

AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ (KLASCO) liepos pirmą dieną pristatė uosto krovos veiklą LR Seimo Kaimo reikalų komiteto nariams, kurie surengė išvažiuojamąjį posėdį į uostamiestį. Seimo nariai, miesto valdžios ir atsakingų institucijų atstovai buvo supažindinti su KLASCO krovos procesais, taikomomis prevencinėmis ir aplinkosaugos priemonėmis, mažinančiomis poveikį aplinkai bei žmonėms.

„Labai svarbu Klaipėdos miesto ekologinę situaciją spręsti kompleksiškai ir bendradarbiaujant su visomis suinteresuotomis šalimis. Privalome vadovautis ne emociniais teiginiais, o moksliniais tyrimais ir faktine informacija, siekiant nustatyti tikruosius taršos šaltinius Klaipėdoje bei pagerinti jo ekologinę situaciją. Valdžios atstovams gyvai parodėme, kokia yra reali situacija bendrovės veiklavietėje, kaip veikia krovos metus naudojamos prevencinės ir aplinkosaugos priemonės, pristatėme jau įgyvendintus ir planuojamus aplinkosaugos projektus. Svečiai galėjo įsitikinti jų efektyvumu ir bendrovės atsakingu požiūriu į veiklos poveikį aplinkai“, – sako KLASCO generalinis direktorius Vytautas Štumbergas.

2018 metų į aplinkosaugos priemones ir krovą spartinančią techniką KLASCO jau investavo daugiau kaip milijoną eurų ir planuoja skirti dar tris milijonus. KLASCO – pirmoji Klaipėdos uosto krovos bendrovė, kuri paruošė ir su Aplinkos apsaugos agentūra suderino Poveikio aplinkos oro kokybei mažinimo priemonių planą, kurį įgyvendina nurodytais terminais. Tarp jau įsigytų ar įgyvendintų priemonių – šešios vandens rūko patrankos, kurios drėkina krovinius, nauji „Tukan“ kranai, kurie mažina operacijų skaičių ir laivų krovos trukmę, o kartu ir krovos poveikį uosto aplinkai. Taip pat įsigyta kietųjų dalelių patekimą į aplinką mažinanti įranga, pastatyta speciali sienutė, sulaikanti kietųjų dalelių judėjimą krovos metu, nutiesti nauji inžineriniai lietaus vandens surinkimo tinklai.

„Nors KLASCO yra viena didžiausių uosto kompanijų, tačiau tik viena iš kelių šimtų miesto pramonės įmonių. Visų jų veikla daro vienokį ar kitokį poveikį aplinkai. Apsilankymo metu svečiai galėjo patys įsitikinti, kad visi birūs ar kiti kietųjų dalelių judėjimą ore galintys kelti kroviniai KLASCO yra perkraunami griežtai laikantis visų aplinkosaugos, technologinių ir kitų reikalavimų, o bendrovės veikla atitinka įstatymų reglamentuojamus normatyvus“, – teigia V. Štumbergas.

Vizito metu taip pat buvo pristatyti bendrovės planai aplinkosaugos srityje. Nuo 2018 metų į aplinkosaugos priemones ir krovą spartinančią techniką bendrovė jau investavo daugiau kaip milijoną eurų ir planuoja skirti dar tris milijonus. Artimiausiu metu planuojama statyti apsauginę sieną, sulaikančią vėjo nešamų kietųjų dalelių sklidimą ore, atlikti paviršinio vandens nuotekų valymo įrenginių remontą krantinėse, įrengti autoplovyklą išvažiuojančiam transportui ir įgyvendinti eilę kitų priemonių. Įgyvendindama aplinkosaugos priemonių planą, KLASCO taip pat atliks pilną esamos ir planuojamos veiklos poveikio aplinkai vertinimą, kurio sudėtyje bus vertinamas ir poveikis visuomenės sveikatai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vitės gyventojas

2020-07-01   17:30

IP: 172.69.190.62

Kad ir kiek prisipirktų technikos, kad ir kokios, nesvarbu- tokio krovinio kaip palaida rūda, miesto centre krauti nereikėtų. Čia kaip mėšlas, kad ir kiek lapais dankstyk, vistiek smirdės

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

„Klaipėdos naftos“ liepos mėnesio naftos terminalų preliminarios pardavimo pajamos siekia 2,4 mln....

„Klaipėdos naftos“ preliminarios pardavimo pajamos mažesnės nuotrauka, foto

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nuo 2021 m. plėsti nemokamai...

Pasiūlyta nemokamai maitinti antrokus nuotrauka, foto

Nedarbo lygis antrą ketvirtį sudarė 8,5 proc. ir, palyginti su pirmu šių...

Nedarbo lygis per metus išaugo 2,4 proc. punkto nuotrauka, foto

Skurdo rizikos lygis Lietuvoje šiemet gali kiek išaugti, o padėtis prastėtų...

Prognozė: skurdo rizikos lygis šiemet gali didėti nuotrauka, foto

Palangoje - Klaipėdos lengvaatlečių pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Palangoje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate, kuriame pasiekta net 16 geriausių šalies...

Raudona vėliava – ne kliūtis: paplūdimiai pilni, užterštame vandenyje besimaudančiųjų netrūksta nuotrauka, foto

Vasara, „Šiandien maudytis jau galima, vėjas teršalus nupūtė į kitą pusę“, - paaiškino...

Klaipėdos savivaldybė kviečia susipažinti su viešųjų erdvių apšvietimo sprendimais nuotrauka, foto

Klaipėda, Kviečiame susipažinti su viešųjų erdvių apšvietimo sprendiniais:

Savaitgalį - rekordiškai daug poilsiautojų Palangoje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Visą savaitgalį laikęsi karšti orai į pajūrį pritraukė ne vieną tūkstantį poilsiautojų....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...