2019 m. gegužės 19 d. 16:19 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

„Klaipėdos nafta“ didesnės krovos tikisi paskutinį ketvirtį

Trečiojo šių metų ketvirčio KN (AB „Klaipėdos nafta“), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorės, rezultatus labiausiai nulėmė dėl verslo cikliškumo sumenkusi naftos produktų krova. Daugiau krovinių bendrovė tikisi sulaukti prasidėjus naftos verslui palankiam šaltajam sezonui.

Per trečiąjį šių metų ketvirtį Klaipėdos bei Subačiaus naftos terminaluose perkrauta 1,44 mln. tonų naftos produktų. Atitinkamu laikotarpiu prieš metus buvo perkrauta 1,96 mln. tonų.

Bendrovės valdomas SGD terminalas per trečiąjį šių metų ketvirtį priėmė tris dujovežius, taip pat įvykdytos keturios mažos apimties SGD perkrovos operacijos. Iš viso per trečiąjį šių metų ketvirtį išdujinta ir perkrauta 2,583 mln. MWh dujų, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu – 5,799 mln. MWh. SGD terminalo veiklos apimtys buvo mažesnės dėl terminalo naudotojų užsakytų mažesnių pajėgumų.

Preliminarios SGD terminalų trečiojo ketvirčio pardavimo pajamos siekia 16,0 mln. eurų, kai pernai lyginamuoju laikotarpiu – 16,7 mln. eurų. Naftos terminalų 2018 m. trečiojo ketvirčio preliminarios pardavimo pajamos buvo 7,1 mln. eurų (2017 m. atitinkamo periodo pardavimo pajamos siekė 10,4 mln. eurų).

Iš viso bendrovės 2018 m. trečiojo ketvirčio pardavimo pajamos – 23,0 mln. eurų arba 15 proc. mažiau nei 2017 m. atitinkamu laikotarpiu (27,2 mln. eurų). 2018 m. pirmų devynių mėn. bendros KN pardavimo pajamos – 75,8 mln. eurų arba 4,7 proc. mažiau nei 2017 m. atitinkamu laikotarpiu (79,5 mln. eurų).

Bendrovės finansiniams rezultatams daugiausia įtakos turėjo sumenkusi naftos produktų krovos apyvarta.

Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius, bendrą trijų ketvirčių naftos produktų krovos mažėjimą aiškina keliais vienu metu sutapusiais nepalankiais veiksniais.

„Metų pradžioje pagrindiniai mūsų klientai atvežė daugiau krovinių nei planavo, reikšmingai viršydami savo įsipareigojimus, tad trečiąjį ketvirtį jų poreikis eksportuoti naftos produktus per jūrą buvo mažesnis. Įtakos turėjo ir kasmetinės Baltarusijos derybos su Rusija dėl dujų, kurios apima susitarimus ir dėl naftos, naftos produktų, kas lėmė sumažėjusius tranzitinių krovinių srautus. Be to, Lenkijoje atsiradus didesnei dyzelino paklausai, „Orlen“ daugiau produkcijos nukreipė į Lenkijos rinką, tad jų dyzelino krova trečią ketvirtį buvo šiek tiek mažesnė“, – mažesnės krovos priežastis vardija p. Jusius.

KN vadovas taip pat priduria, kad naftos produktų krovos verslas yra gan cikliškas, todėl naftos produktų krovos rezultatams įtakos turi ir sezoniškumas: „Įprastai naftos terminale sulaukiame daugiau krovinių atšalus orams, todėl planuojame didesnę krovą paskutinįjį metų ketvirtį.“

Savo konkurencingumą KN didina toliau investuodama į infrastruktūrą, kuri pritaikoma prie besikeičiančios rinkos. Įgyvendinus II-ąjį investicijų etapą, KN naftos terminalas galės ne tik perkrauti didesnius naftos produktų kiekius, bet ir vienu metu priimti perkrovai didesnį spektrą naftos produktų ir jų komponentų rūšių.

Veiklos stabilumo bendrovė tikisi ir iš tarptautinių SGD terminalų plėtros, kuri diversifikuotų veiklą ir atsvertų poveikį iš naftos produktų krovos, kuri yra jautri geopolitikai.

„Naftos krova vis dar sudaro apie 70-80 proc. mūsų pelno, tačiau ateityje daugiau pelno planuojame uždirbti iš tarptautinių SGD terminalų. Diversifikavus pajamų šaltinius, būsime mažiau jautrūs krovos svyravimams“, – teigia p. Jusius bei priduria, kad tarptautinių terminalų svarba atsispindės šiuo metu rengiamoje ir kitų metų pirmąjį ketvirtį viešai pristatyti planuojamoje ilgalaikėje bendrovės strategijoje.

Siekdama ilgalaikių organizacijos tikslų, bendrovė trečiąjį ketvirtį ir toliau daug dėmesio skyrė organizacinės kultūros stiprinimui.

„Jau kurį laiką naftos produktų rinkoje vyrauja neapibrėžtumas, tad norint išlikti konkurencingiems privalome ne tik investuoti į naują infrastruktūrą, bet ir keistis patys. Šiais metais tęsiame mūsų organizacijos kultūros pokyčius. Daug dėmesio skyrėme vadovų ugdymui, jų lyderio vaidmens stiprinimui. Diegiama nauja motyvacijos sistema, kai dalis premijos už gerus rezultatus bus išmokama įmonės akcijomis. Taip pat diegiame priemones veiklos efektyvumui didinti ir pasiekėme ženkliai mažesnes energetines sąnaudas perkrautai tonai.“, – pažymi KN vadovas.

Rugsėjo pabaigoje bendrovė baigė rengti ir aplinkos apsaugos institucijoms pateikė Aplinkosaugos priemonių planą. Jame numatomos priemonės bei įsipareigojimas ir toliau vykdyti tvarią veiklą bei užtikrinti aukščiausius aplinkos apsaugos standartus. Numatoma, kad iki 2021 m. pabaigos KN investicijos į aplinkosaugos sritį bus pasiekusios 8 mln. eurų.

Bendrovės trečiojo ketvirčio rezultatų pristatymus galite rasti www.kn.lt tinklalapyje skiltyje Investuotojams.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Sustingusios ekonomikos ir dėl to linkusios išsivaikščioti Europos Sąjungos viltys siejamos su...

Jeigu trokšti sėkmės – turi pralenkti laiką nuotrauka, foto

„Rimi“ pradėjo elektroninių kainų etikečių bandomąjį projektą, Eltai pranešė „Rimi Lietuva“...

„Rimi“ pradėjo bandyti elektronines kainų etiketes nuotrauka, foto

Klaipėdos daugiabučiuose įsivyravo nauja tendencija. Gyventojai masiškai atsisako imti šluotą į rankas...

Vietoj šluotos klaipėdiečiai renkasi poilsį nuotrauka, foto

Klaipėdoje kitais metais žadama taikyti tuos pačius nekilnojamojo turto mokesčio tarifus, kaip...

Nekilnojamojo turto mokesčio nekeis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Sugriežtino baudas už mokslo ir studijų darbų pirkimą nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas šią savaitę priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis sugriežtino baudas už...

Bedarbystei pasmerkia darželių deficitas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šūsnis priekaištų dėl negautos vietos darželyje – Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo...

Esant Palangoje blogam orui, važiuokite į Kretingą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kaimynystėje įsikūrusios Kretingos naujasis meras Antanas Kalnius jau sulaukė visos šalies žiniasklaidos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...