2019 m. gegužės 25 d. 14:31 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Kas iš tikrųjų vadovauja Susisiekimo ministerijai?

(5)

Kas iš tikrųjų vadovauja Susisiekimo ministerijai? nuotrauka, foto

ADVOKATAS. Arvydo Vaitkaus advokatas Darius Krukonis sako neįžvelgiąs jokio interesų konflikto Arvydo Vaitkaus veiksmuose.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Buvęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus iškart po Velykų, balandžio 23 d., kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl neteisėto atleidimo iš pareigų. Jo advokatui Dariui Krukoniui kilo daugybė klausimų. Vienas jų - kas iš tikrųjų vadovauja Susisiekimo ministerijai?

Vakar D. Krukonis sakė, kad klausimas dėl ieškinio priėmimo dar nėra išspręstas, bet tai bus padaryta per kelias dienas.

Į Vilniaus miesto apylinkės teismą kreiptasi todėl, kad skundžiami Susisiekimo ministerijos sprendimai. A. Vaitkaus ieškinyje pateikiami keli reikalavimai. Vienas jų - pripažinti atleidimą iš Uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigų neteisėtu, pripažinti neteisėtu susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymą, kuriuo jis buvo atšauktas iš pareigų, grąžinti į darbą, priteisti pinigų sumą už priverstinę pravaikštą nuo kovo 25 d. iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

Kada vyks pirmas teismo posėdis, šiandien dar sunku pasakyti, tačiau, advokato manymu, per porą mėnesių data tikrai bus paskirta.

NEŽINO. Arvydas Vaitkus vis dar nežino motyvų, kodėl buvo atleistas iš darbo.

"Mes vadovaujamės naujomis įstatymo pataisomis. A. Vaitkus į šį postą buvo paskirtas 5 metų kadencijai, terminuota darbo sutartis buvo sudaryta iki 2023 metų. Atleidimo iš pareigų motyvų susisiekimo ministras nenurodė. Sprendimas yra nemotyvuotas. Kitas dalykas, manome, kad sprendimas buvo priimtas ne savarankiškai, o darant įtaką tam tikriems asmenims", - aiškino D. Krukonis.

Kyla įtarimų

Advokatui kyla įtarimų, kad A. Vaitkaus atleidimą galėjo inicijuoti asociacija "Baltic Institute of Corporate Governance", kurios narys yra dabartinis susisiekimo viceministras Paulius Martinkus. Būtent jis rengė įsakymą dėl A. Vaitkaus atleidimo, kurį pasirašė ministras.

Pasak D. Krukonio, įsakymas buvo rengiamas labai skubotai, ką rodo pirmame jo variante padarytos klaidos. A. Vaitkus netgi buvo atleistas ne iš tos įmonės, iš VĮ Klaipėdos jūrų uosto, kuri neegzistuoja, ir remiantis ne tuo įstatymu - LR valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymu, kuris nekalba apie jokius atleidimus ir atšaukimus iš pareigų. Vėliau, žinoma, įsakymas buvo pataisytas.

Susisiekimo viceministras Paulius Martinkus, rengęs Arvydo Vaitkaus atleidimo įsakymą, irgi negalėjo pasakyti, kodėl buvo atleistas Uosto direkcijos vadovas.

Kovo pabaigoje, kai prie Uosto direkcijos vyko piketas dėl A. Vaitkaus atleidimo iš pareigų, P. Martinkus negalėjo atsakyti į klausimą, dėl kokių priežasčių iš pareigų atleistas Uosto direkcijos vadovas. Jis tvirtino, kad įmonės vadovo paskyrimas, atleidimas ir motyvavimas yra ministro atsakomybė.

P. Martinkus iki jį paskiriant susisiekimo viceministru ėjo Bendrovių valdymo instituto Baltijos šalyse prezidento pareigas, taip pat buvo Valstybės valdomų įmonių valdymo koordinavimo centro vadovas.

"Tikėtina, kad sprendimą priėmė ne susisiekimo ministras ir netgi ne viceministras, o minėta asociacija, kuri teikė išvadą direkcijos valdybai. O valdyba nėra kompetentinga spręsti klausimą dėl vadovo atleidimo. Juo labiau kad minėta asociacija ministro įsakymu yra įtraukta į valdybos narių atranką. Beje, ta asociacija yra laimėjusi ne vieną konkursą Susisiekimo ministerijai pavaldžiose įmonėse.

Kyla klausimas, ar čia nėra didesnio interesų konflikto, nei kad jų turi ponas Vaitkus. Jo atžvilgiu mes apskritai nematome jokio interesų konflikto. Galbūt ministeriją valdo ne ministras ir ne viceministras? Man kyla daug klausimų. Su A. Vaitkumi ilgai svarstėme, kas realiai priima sprendimus ir kas vadovauja tai ministerijai", - teigė D. Krukonis.

Paklaustas, ar jam ši byla bus sunki, D. Krukonis atsakė, kad lengvų bylų nėra, jis per 15 metų darbo praktiką tokios neturėjo nė vienos. Jo manymu, net po pirmos instancijos teismo sprendimo bylos nagrinėjimas dar gali nesibaigti. Tiek viena, tiek kita pusė gali apskųsti jo sprendimą.

Informacija apie viceministrą

Prano Martinkaus išsilavinimas - 2003-2006 m. Stokholmo aukštoji ekonomikos mokykla Rygoje, ekonomikos ir verslo administravimo bakalauras. Darbo patirtis: nuo 2016 m. gruodžio 29 d. susisiekimo viceministras, 2016 m. - valdysenos ir finansų valdymo konsultantas, profesionalus valdybų narys, 2014-2016 m. asociacijos Bendrovių valdysenos instituto Baltijos šalyse prezidentas, 2013-2014 m. UAB "Vadovų pajėgos" partneris, 2011-2013 m. valstybės valdomų įmonių Valdymo koordinavimo centro vadovas, 2009-2011 m. UAB "the Book" finansų kontrolierius, 2006-2009 m. "GILD Bankers" (Talinas, Estija), projektų vadovas, 2005 m. "R.B. Management" (Ryga, Latvija), ekonomistas.
Nuo 2017 m. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, AB "Smiltynės perkėla" ir kitų įmonių valdybos pirmininkas.

Žymos: arvydas vaitkus

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Paulius Martinkus

2019-04-26   22:58

IP: 185.11.26.161

Ne Pranas

tikrai

2019-04-25   16:06

IP: 78.57.199.103

senieji suvalkiečiai tokį ministrą pavadintų taip: "plėvė nedarytų barščių"...

Nesvara

2019-04-25   12:19

IP: 78.57.219.197

pritraukia nesvara ....Ir taip jau 30 metu telksanti drumzlino vandens laguna nearteja prie skaidrumo.Zodziu dvaras skesta,agonija jau plika akim pastebima,o atomazga kazkur toli,giliai uzjurio seifo slaptam skyriuj.Vargsai zmones,kurie tikejo,dirbo ir neisemigravo is sio,kitados romane aprasyto - isvogto BENJAMINO KORDUSO dvarelio....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Šiandien Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino naujus perkėlimo keltais į...

Smiltynės perkėla: keisis leidimų išdavimo tvarka nuotrauka, foto

Klaipėdos daugiabučiuose įsivyravo nauja tendencija. Gyventojai masiškai atsisako imti šluotą į rankas...

Vietoj šluotos klaipėdiečiai renkasi poilsį nuotrauka, foto

Klaipėdoje kitais metais žadama taikyti tuos pačius nekilnojamojo turto mokesčio tarifus, kaip...

Nekilnojamojo turto mokesčio nekeis nuotrauka, foto

„Tądien, kai pradėjau užsiiminėti aludaryste, mano alga smuko 75 procentais“, - savo...

Garsiausias pasaulio aludaris G. Oliver: profesionaliai imtis mylimos veiklos – sunkiau nei atrodo, bet verta nuotrauka, foto

Senamiesčio grindinio atnaujinimas stringa nuotrauka, foto

Klaipėda, Atnaujinti senamiesčio grindinį siekianti Klaipėdos savivaldybė nesusikalba su projektuotojais. Nors penktadienį buvo...

Paskutinį gegužės savaitgalį - renginių lavina nuotrauka, foto

Renginiai, Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydės paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

Kas valdo pasaulį: nuo absurdo teorijų iki tiesos nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Sąmokslo teorijos (pavyzdžiui, apie kino studijoje filmuotą išsilaipinimą mėnulyje arba Lietuvą užvaldžiusį...

Botanikos sode - jautri paroda nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos universiteto Botanikos sode eksponuojamos jautrios fotografijos, kuriose užfiksuotos negalią turinčių žmonių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 3 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...