2018 m. lapkričio 15 d. 17:33 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

Ieškos pinigų gatvėms ženklinti

(3)

Ieškos pinigų gatvėms ženklinti nuotrauka, foto

ŽENKLINIMAS. Šiemet konkursą dėl horizontaliojo gatvių ženklinimo vėl laimėjo mažiausią kainą pasiūliusi Vilniaus įmonė "Maniga". Su ja Klaipėdos savivaldybė bendradarbiaus dar trejus metus.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Šiais metais karšta vasara leido kelininkams mieste darbuotis netrukdomai. Tačiau horizontaliajam gatvių ženklinimui skirti pinigai beveik ištirpo - iš 150 tūkst. eurų liko vos 30 tūkst.

Nors yra baiminamasi, kad rudenį Miesto ūkio departamentui priimant sprendimus gali pritrūkti lėšų, jo direktorius Liudvikas Dūda mano priešingai - pinigų bus ieškoma.

Reikiamą sumą suras

"Čia mūsų reikalas. Niekas mums daugiau pinigų neduos. Miesto ūkio departamente kai kurie atlikti pirkimai pigesni nei planavome. Lieka keletas tūkstančių ir juos panaudosime kitai priemonei. Bus ieškoma balanso. Sieksime, kad tai, ką numatėme, būtų išdažyta. Mums ne milijonų eurų reikia. Reikiama suma bus surasta", - tikino L. Dūda.

Jis pridūrė, kad atlikti daugumą darbų leido geri vasariški orai. Palyginti - praėjusiais metais buvo daug lietaus ir tai kelininkams trukdė laiku atlikti darbus.

Vakar Miesto ūkio departamentas nusprendė, kad prieš mokslo metus bus apžvelgtos miesto pėsčiųjų perėjos, kurias būtina atnaujinti. Daug dėmesio bus skiriama pėsčiųjų perėjoms prie mokyklų.

Pokyčių laukia Taikos pr. ir Statybininkų pr. žiedinė sankryža, kurioje rudenį bus sugrįžta prie senosios tvarkos - iš sankryžos išvažiuoti Statybininkų pr. link bus galima nebe viena, o dviem juostomis.

Čia mūsų reikalas. Niekas mums daugiau pinigų neduos. Miesto ūkio departamente kai kurie atlikti pirkimai pigesni nei planavome. Lieka keletas tūkstančių ir juos panaudosime kitai priemonei. Bus ieškoma balanso. Sieksime, kad tai, ką numatėme, būtų išdažyta. Mums ne milijonų eurų reikia. Reikiama suma bus surasta.

Liudvikas DŪDA, Miesto ūkio departamento direktorius

Tokią rekomendaciją birželio pradžioje pateikė Klaipėdos savivaldybės Saugaus eismo komisija. Tiesa, žiedinėje sankryžoje ženklinimas nebus atnaujintas tol, kol vyks kelio dangos keitimo darbai pačiame Statybininkų prospekte.

Paklaustas, ar tenkina rangovų "Maniga" atliekami horizontaliojo gatvių ženklinimo darbai, L. Dūda jų kritikuoti neskubėjo.

"Ant akmens labai sunku išgauti kokybę. Nubrėžtos linijos dažai nutrupa. Ant asfalto kokybė geresnė. Pastebiu, kad linijų kokybė visgi geresnė dirbant sausesniu oru. Rangovai patys dažų negamina - perka dideliais kiekiais ir, galbūt, net iš to paties tiekėjo. Viskas priklauso nuo oro sąlygų, kurių metu atliekamas horizontalusis kelio ženklinimas", - sakė Miesto ūkio departamento direktorius.

Pasak jo, kasmet atnaujinti linijų nereikia. Paprastai gatvių linijų kokybė stebima kas dvejus metus, o vėliausiai trečiais metais vyksta pats horizontaliojo gatvių ženklinimo atnaujinimas. Labiausiai linijos pažeidžiamos magistralinėse gatvėse. Tačiau yra vietų, kuriose linijos išlieka nepažeistos net ir penkerius metus.

Projektai nenukentės

Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas taip pat dėl galimo lėšų trūkumo horizontaliajam gatvių ženklinimui problemų nemato - paprastai projektus įgyvendinantys rangovai broko nepalieka.

"Mūsų rengiamiems didiesiems projektams yra numatytos visos saugumo priemonės - ženklai ir horizontalusis kelio ženklinimas. Nėra taip, kad rangovams baigiasi pinigai ir einame jų prašyti į kitą skyrių. Pavyzdžiui, Pamario gatvė bus įrengta su visais ženklais ir horizontaliuoju kelio ženklinimu, kada bus baigti pagrindiniai darbai", - sakė V. Švedas.

Jis priminė, kad įgyvendinus projektus yra skiriamas garantinis laikotarpis. Jeigu linijos akivaizdžiai pažeidžiamos praėjus vos metams nuo atliktų darbų pabaigos, galima rangovų reikalauti problemą išspręsti.

"Daug priklauso nuo eismo intensyvumo gatvėse. Ypač įtakos turi žiema, kai intensyviai valomos ir barstomos gatvės. Dabar jau yra atnaujinta Liepų gatvė. Kiek pamenu, paskutinį kartą joje horizontalusis gatvių ženklinimas buvo atnaujintas prieš dvejus metus. Kiekvienais metais planuojama, kokiose vietose linijas atnaujinti būtina. Kiek miestas skiria tam pinigų, tiek ir braižo", - teigė Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas.

"Tobulumui ribų nėra"

Į situaciją kritiškiau pažvelgė miesto vicemeras Artūras Šulcas. Jo manymu, yra tik du variantai, kodėl Miesto ūkio departamentui liko vos 20 proc. lėšų skirtų horizontaliajam gatvių ženklinimui.

"Jeigu 80 procentų išnaudojo ir dar trūksta, vadinasi, prastai planavo. Miesto ūkio departamentas valdo didelius pinigus - jie savo nuožiūra gali skirstyti pinigus tarp eilučių. Gali būti keli variantai - labai gerai dirbo ir įgyvendino beveik visus planus arba planavo per mažai.

Kai žiūriu į gatves, matosi padaryti darbai. Bet tobulumui ribų nėra. Jeigu geri metai, galbūt reikėjo padaryti dar daugiau? Būna, kad ir rangovai nespėja atlikti darbų. Visiems žinoma, kad kai kurie apsižioja daug, o darbo jėgos trūksta", - tikino miesto mero pavaduotojas.

A. Šulcui priminus, kad ženklinimo darbai Taikos pr. ir Statybininkų pr. žiedinėje sankryžoje nevyksta nuo Saugaus eismo komisijos pateiktos rekomendacijos praėjus jau pustrečio mėnesio, vicemeras Savivaldybės administracijai turėjo ir daugiau pastabų.

"Galutinį sprendimą priima Savivaldybės administracija. Galėčiau išvardyti daugiau dalykų, kuriuos Saugaus eismo komisija rekomendavo, bet tai nevykdoma. Pėsčiųjų perėja priešais Savivaldybę yra nesaugi. Joje reikia salelės, tačiau tai nedaroma. Gal administracijos direktorius žino geriau? Saugaus eismo komisiją sudaro profesionalai - nuo visuomenės sveikatos centro iki policijos. Į rekomendacijas reikėtų atsižvelgti. Tačiau Saugaus eismo komisija eiliškumo nesudaro", - pridūrė A. Šulcas.

Artūras ŠULCAS, Klaipėdos vicemeras

Artūras Šulcas

Jeigu 80 procentų išnaudojo ir dar trūksta, vadinasi, prastai planavo. Miesto ūkio departamentas valdo didelius pinigus - jie savo nuožiūra gali skirstyti pinigus tarp eilučių. Gali būti keli variantai - labai gerai dirbo ir įgyvendino beveik visus planus arba planavo per mažai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vytautas

2018-08-22   23:06

IP: 90.221.195.11

o kur pinigeliai is parkomatu -a?

Pinigų yra

2018-08-22   15:34

IP: 90.131.47.240

Tai 24000 iš logotipo, 500000 iš džiazo ir užteks viskam.

Kiets

2018-08-22   15:13

IP: 90.131.45.216

Štai Šulcas ir išdavė kaip yra plaunami pinigai žiūrėk "tarp eilučiu"

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Kvitų žaidime gyventojai galės dalyvauti dar vienus metus, o savaitinių ir...

Kvitų žaidimas pratęsiamas dar metams nuotrauka, foto

Šiemet sumažėjusią nelegalių cigarečių dalią tabako rinkoje galėjo lemti didėjančios gyventojų...

Rinkoje mažėja nelegalių cigarečių mastas nuotrauka, foto

Nors Klaipėda pagal gyventojų skaičių gali didžiuotis trečio pagal dydį Lietuvos miesto...

Sostinė turi konkurentą ir tai tikrai ne Kaunas nuotrauka, foto

Vaikų žaidimų aikštelės jau įrengiamos nuotrauka, foto

Klaipėda, Pagaliau pradėtos įrenginėti miestiečiams pažadėtos penkios naujos vaikų žaidimų aikštelės. Jau pastatyti...

Seimas apsisprendė: "bambaliai" liks nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas nesugriežtino stipraus alaus ir kito alkoholio prekybą plastiko taroje, vadinamuosiuose „bambaliuose“. 

Paaiškėjo naujoji Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorė nuotrauka, foto

Klaipėda, Kultūros ministerijos surengtą konkursą eiti Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktoriaus...

Į Lenkiją - ir laivų registruoti nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos laivų statytojai ir remontininkai šaukiasi pagalbos. Po permainų šalyje nebeliko specialistų,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 32 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 33 min.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...