2019 m. balandžio 20 d. 11:31 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Ūkis

Ūkis

„Fortum Klaipėda“ gegužės mėnesiui pasiūlė žemiausią šilumos kainą

(6)

Iš trijų didžiųjų šilumos gamintojų Klaipėdoje – gegužės mėnesį šilumą tieks tik žemiausią kainą pasiūliusi „Fortum Klaipėda“.

Remiantis kovo 19d. įvykusio šilumos supirkimo Klaipėdos miesto šilumos tiekimo sistemai aukciono rezultatais, „Fortum Klaipėda“ gegužės mėnesiui pasiūlė šilumos energiją už 0,77ct/kWh. Tai žemiausia kaina tarp trijų didžiųjų šilumos gamintojų Klaipėdoje (kitų dviejų šilumos gamintojų siūlytos kainos– 0,79ct/kWh ir 1,85ct/kWh) ir 76% mažesnė nei nustatyta VKEKK. „Fortum Klaipėda“ gegužės mėnesį planuoja Klaipėdai tiekti iki 26697 MWh arba 92% Klaipėdos centralizuotam šilumos tinklui reikalingos šilumos.

Žemiausios kainos tarp konkurentų

Įsigaliojus naujai šilumos pirkimo tvarkai „Fortum Klaipėda“ š. m. kovo mėnesiui pasiūlė šilumos energiją už 3,15ct/kWh., tai buvo žemiausia kaina tarp trijų didžiųjų šilumos gamintojų Klaipėdoje ir 26% mažesnė nei nustatyta VKEKK. Tuo tarpu balandžio mėnesiui įmonė pasiūlė šilumos energiją už 1,49ct/kWh., tai taip pat buvo žemiausia kaina tarp trijų didžiųjų šilumos gamintojų Klaipėdoje (kitų dviejų gamintojų kainos– 2,49ct/kWh ir 3,42ct/kWh) ir 59% mažesnė nei nustatyta VKEKK.

„Fortum“ – didžiausias šilumos gamintojas Klaipėdos mieste

Fortum Klaipėda“ termofikacinė jėgainė, naudodama nepavojingas komunalines ir pramonės atliekas kaip kurą, gamina Klaipėdos miestui reikalingą šilumos energiją. 2017-2018 m. šildymo sezono duomenimis (spalio-balandžio mėn.) miesto šilumos poreikis siekė 683 325 MWh, „Fortum Klaipėda“ pardavė 327 938 MW (48%). Šių metų šildymo sezono metu poreikis mieste buvo 649 870 MW, iš kurių net 346 115 MW įsigyta iš „Fortum Klaipėda“ jėgainės, tai sudarė 53% visos šilumos kiekio.

Nauja šilumos energijos supirkimo tvarka – naudinga vartotojams

Pasak UAB „Fortum Klaipėda“ direktoriaus Tomo Eikino, šilumos energijos kainos, kurios pradės galioti pasibaigus šildymo sezonui, įrodo, jog lygiavertė konkurencija tarp šilumos gamintojų užtikrina naudą vartotojui – vartotojas perka šilumos energiją iš pigiausiai ją galinčio pagaminti šilumos energijos gamintojo. „Neabejoju, jog ši teigiama tendencija šilumos kainos atžvilgiu tęsis visus metus. Šių metų pradžioje įsigaliojusi nauja šilumos energijos supirkimo tvarka turėtų galioti ir tolimesnėje ateityje", – teigia Tomas Eikinas.

Kitas kainų aukcionas vyks balandžio mėnesį. Jo metu bus nustatytos šilumos kainos birželio mėnesiui.

* * *

„Fortum“ yra pirmaujanti švarios energijos įmonė, tiekianti elektros energiją ir šildymo bei vėsinimo paslaugas, taip pat išmaniuosius sprendimus, didinančius išteklių vartojimo efektyvumą. „Fortum“ veiklą vykdo Šiaurės ir Baltijos šalyse, Rusijoje, Lenkijoje ir Indijoje. 2017 m. bendrovės „Fortum“ pardavimai siekė 4,5 mlrd. eurų. „Fortum“ korporacijoje dirba apie 9000 žmonių. Kompanijos akcijos kotiruojamos Nasdaq Helsinkio vertybinių popierių biržoje.

„Fortum“ Lietuvoje priklauso UAB „Fortum Heat Lietuva“, kuri valdo įmones UAB „Fortum Klaipėda“ (95%), UAB „Fortum Joniškio energija“ (66,2%) ir UAB „Fortum Švenčionių energija“ (50%). Taip pat įmonei priklauso 19,64% AB „Klaipėdos energija“ akcijų ir 49% UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ akcijų.

Daugiau informacijos – www.fortum.lt

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

lk

2019-03-22   16:59

IP: 46.249.186.34

vienas iš Klaipėdos energijos akcininkų yra tas pats Fortumas. Tiesiog pinigus iš vienos kišenės persideda į kitą kišenę.

2019-03-22   13:43

IP: 212.59.13.202

Iš karto matosi, kad Fortum straipsnis. Atrodo, kad Fortum yra savivaldybės, o ne pelno siekianti įmonė. Už kiek gali parduoti - už tiek ir parduoda, nes neparduoti negali. Pažiūrėsim, kokią kainą siūlys Fortum, kai ateis žiema. Tada ir pasirodys tikroji Fortum pusė - tada atsiims už visą sezoną, t.sk. ir vasarą patirtus nuostolius

2019-03-22   13:21

IP: 212.59.13.202

pažiūrėsim, kokią kainą siūlys Fortum, kai ateis žiema...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ūkis

Dviračių gamintojas „Baltik vairas“ ir dviračių prekybą plėtojanti bendrovė „Vasarė“, geriau žinoma...

Klaipėdos „Vasarė“ atkeliavo ir į Šiaulius! nuotrauka, foto

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdybos tyrėjai ir Kauno apygardos prokuratūra baigė...

Baigta tirti viena stambiausių degalų prekybos aferų nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai (toliau – VPGT) šiais metais  papildomai darbo...

Ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau nuotrauka, foto

Kaip konteineriai išsilaiko laive? nuotrauka, foto

Įvairybės, Konteineriniai krovininiai laivai yra didžiulės mašinos, kurios judina pasaulį. Be jų neįsivaizduojama...

Kiaušiniai turguje: dažyti, megzti, mediniai ir jau tušti nuotrauka, foto

Klaipėda, Neturintys laiko ar galimybių tinkamai pasiruošti artėjančioms Velykoms žino, kad užsukę į...

Kad ES taptų NES – Naująja Europos Sąjunga nuotrauka, foto

Nuomonės, Gegužės pradžioje Lietuva minės penkioliktąsias šalies įstojimo į Europos Sąjungos metines. Jau...

Palangoje narkotikų netrūko nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-04-20, apie 02:00 val., Palangoje, Vytauto g., ne tarnybos metu, neuniformuotas Palangos m. PK...

Įvairybės, Paskelbta prieš 24 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 39 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 47 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...