2017 m. gruodžio 15 d. 19:41 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  SGD

SGD

Klaipėdoje duris atveria SGD kompetencijų centras

(5)

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) kompetencijų centro atidarymas uostamiestyje – reikšmingas besibaigiančių 2016-ųjų įvykis Lietuvos SGD klasterio nariams. Moderni mokymų infrastruktūra, kuri pradėta telkti Klaipėdos universiteto (KU) verslo inkubatoriuje, pasitarnaus SGD terminalų inžinerijos studentams, o taip pat šioje srityje jau dirbantiems specialistams iš Lietuvos bei užsienio.

Dėmesio centre – studentai

Gruodžio 28 d. įvyksiantis SGD kompetencijų centro atidarymas liudija apie kryptingą klasterio veiklą ir strategiją, kurią palaiko visi jo nariai. Dideliu impulsu tokio centro steigimui tapo Klaipėdos universitete šiemet atsiradusi SGD technologijų terminalų inžinerijos studijų programa.

„Puikiai suvokiame, kad šie studentai – tai kritinė būsimųjų specialistų masė, kuri yra būtina SGD rinkos vystymui Klaipėdoje. Tik turėdami pakankamą kiekį kompetentingų inžinierių galime toliau siekti, kad uostamiestis taptų SGD distribucijos ir technologijų centru Baltijos jūros regione, generuojančiu naujas darbo vietas ir gebančiu pritraukti  SGD srityje dirbančias tarptautines kompanijas“, – akcentavo Andrius Sutnikas, SGD klasteriui priklausančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko komunikacijų vadovas, SGD klasterio koordinatorius.

Moderni automatikos įranga

Į SGD terminalų inžinerijos sritį besigilinantis akademinis jaunimas turi sąlygas bendradarbiauti su klasterio įmonėmis įgyvendinant tam tikras mokslines iniciatyvas. Visgi nuo šiol Klaipėdoje egzistuojanti galimybė iš labai arti pažinti  technologinius SGD procesus ir dirbti su įranga, kuri yra analogiška esančiai SGD terminaluose, yra visiškai nauja bei atveria daug erdvės sparčiam studentų tobulėjimui.

SGD kompetencijų centro vystymu rūpinasi ir savo jėgas šiam tikslui vienija visi klasterio nariai. Pirmuoju solidžiu rėmėju kuriant naują mokymų infrastruktūrą tapo JAV automatikos sprendimų korporacija „Emerson“, padovanojusi modernios ir vertingos įrangos. „Starto etape siekiame, kad studentams būtų sudarytos sąlygos modeliuoti technologinius SGD terminalo procesus. „Emerson“ sprendimai pasižymi itin aukšta kokybe, jie paplitę visame pasaulyje, tad manome, kad Klaipėdoje rengiamiems specialistams bus išties naudinga prisiliesti prie tokios įrangos“,  – kalbėjo „Emerson Process Management“ direktorius Baltijos šalims Algirdas Čebatorius. 

Specifinių žinių poreikis – didelis

Atviros prieigos principu SGD kompetencijų centro infrastruktūra mokymo tikslais galės naudotis ir įmonės. Tikimasi, kad tai stipriai prisidės prie verslo konkurencingumo didinimo SGD technologijų srityje. Šiuo metu skirtingos SGD klasteriui priklausančios kompanijos bendradarbiauja vystydamos penkis tyrimų ir plėtros inovacinius projektus – tam, kad pateiktų rinkai su SGD technologija susijusius naujus sprendimus arba paslaugas. Nors įmonės turi nemažai patyrusių inžinierių, tačiau technologinių SGD žinių poreikis juntamas kalbant tiek apie specialistus, tiek apie įmonių vadovus, siekiančius glaudesnio bendradarbiavimo su verslo partneriais. Kompetencijų centre klasterio įmonės turės galimybę ne tik pristatyti savo siūlomus technologinius sprendimus, bet ir mokymo programas, įgalinančias su jais dirbti.

Klasteriui priklausančios AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinio direktoriaus Arnoldo Šileikos žodžiai tai patvirtina: „Šis centras mums svarbus dviem aspektais. Pirma, jis suteikia galimybę mūsų inžinerinį personalą supažindinti su SGD technologiniais procesais. Antra, perspektyvoje tikimės įsilieti į SGD technologijų rinką teikdami savo produktus ir paslaugas, todėl tokia bazė suteiktų konkurencinį pranašumą bendraujant su klientais. Tarptautinių kompanijų partnerystė įgyvendinant SGD kompetencijų centrą atveria galimybes produktus ir paslaugas teikti globalioje rinkoje“.

Naujos galimybės Klaipėdai

Kadangi Lietuvos klasteris vienija ir kelias tarptautines kompanijas, kurios suinteresuotos galimybėmis plėstis SGD rinkoje, naujasis Kompetencijų centras turi nemažai potencialo funkcionuoti ir kaip konkretus verslo modelis.

Šiuo metu Lietuvos SGD klasteriui priklauso AB „Klaipėdos nafta“, AB „Vakarų laivų gamykla“, Klaipėdos universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Lietuvos energetikos institutas, Klaipėdos laisvoji ekonominė zona, tarptautiniai partneriai „Emerson“ bei „SGS“. Neseniai klasteris pasipildė dešimtuoju nariu – norvegų kompanija „DNV-GL“.  Klasterio tikslas – vienyti mokslą bei verslą, suteikti impulsą bei sudaryti sąlygas kurti ir pritaikyti praktiškai žinias SGD srityje Baltijos regione.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

kiek galima plestis ?

2016-12-27   18:05

IP: 89.116.121.116

isproto isejo su tuo SGD ,juk islaikom mes zmones tuos visus "etatus" su tukstantinem algom

DJ

2016-12-27   15:05

IP: 172.56.27.180

Selekcijos metodu yra sukurta nauja bakterija kuri kelis kartus greiciau perdirba CO2 i deguoni kaip daro pasaulio vandenynai nes butent dėl medziu ir vandeninu zmonija nepritruksta deguonės !. Toms bakterijoms CO2 yra kaip maistas !.

DJ

2016-12-27   15:00

IP: 172.56.27.180

Selekcijos metodu yra sukurta nauja medziu rusys ir tokie medziai iki brandumo uzauga vos per 5 metus !.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

SGD

Savaitgalį bus pradėtas įgyvendinti bendras „Lietuvos energijos“ dujų prekybos įmonių „Litgas“...

Savaitgalį - SGD perkrova į antžeminį terminalą nuotrauka, foto

Baltijos regionui negavus europinių lėšų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) projektams, Lietuva spręs,...

Spręs, ką daryti su SGD terminalu nuotrauka, foto

Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Rolandas Kriščiūnas sako, jog ryšys tarp Europos...

Lietuva JAV minima dėl Klaipėdos SGD laivo nuotrauka, foto

Gamtinių dujų prekybos ir tiekimo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti valstybės...

„Shell“ iš Lietuvos įsigijo suskystintų gamtinių dujų nuotrauka, foto

Pagarsėjusį sukčių pasiuntė į belangę nuotrauka, foto

Kriminalai, Daugiau nei 20 žmonių apgavęs ir tokiu būdu galimai apie 800 tūkst....

Dailininkai Jūrininkų ligoninei padovanojo paveikslų nuotrauka, foto

Sveikata, Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau du dešimtmečius...

Žvėrys kelyje - mirtinas pavojus nuotrauka, foto

Automobiliai, Vienas iš pavojų, tykančių keliuose vairuotojų, - laukiniai žvėrys. Šiokia tokia vairuotojų...

Jie dirba be atlygio. Kas jiems negerai? nuotrauka, foto

Žmonės, Kas ir kodėl paskatina žmones, užuot studijavus ar siekus karjeros darbe, pasirinkti...

Kriminalai, Paskelbta prieš 15 min.

Sveikata, Paskelbta prieš 2 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 2 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...