2018 m. lapkričio 17 d. 08:35 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  NT

NT

Pavasaris - metas atlikti kasmetinę statinio apžiūrą

Pavasaris - metas atlikti kasmetinę statinio apžiūrą nuotrauka, foto

BŪKLĖ. Atėjus pavasariui būtina įvertinti konstrukcijų ir inžinerinių sistemų būklę. Kasmet įprastai statiniai apžiūrimi pasibaigus žiemos sezonui.

© "Sabelija" nuotr.

Atėjus pavasariui kiekvienas savininkas susiduria su pastato defektais, atsiradusiais žiemos periodu. Vieni dažniausių defektų - apdailinio sluoksnio pažeidimai, atsiradę smulkūs įtrūkiai, į pastato vidų prasiskverbiantis vanduo, statybininkų darbo brokas.

Dabar pats tinkamiausias metas atlikti kasmetinę statinio apžiūrą, kurios metu sudaryta komisija įvertins pastato konstrukcijų ir inžinerinių sistemų būklę, paruoš išsamų aktą, kuriame bus išvardyti visi pastebėti defektai ir pateiktos rekomendacijos, kaip juos pašalinti. Remiantis šiuo aktu galima planuoti tiek šių, tiek ateinančių metų pastato remonto darbus.

Norint, kad statinys atitiktų esminius reikalavimus, neužtenka tik kasmetinių pastato techninių apžiūrų, todėl ne vienam pastato savininkui kyla klausimų: kuo remiantis reikia techniškai prižiūrėti statinius? Koks priežiūros tikslas? Kam privaloma ją atlikti? Kokie stebėjimai ir kaip dažnai turi būti atliekami? Kokia priežiūros nauda? Į šiuos klausimus atsako UAB "Sabelija" energetikos centro vadovas Robertas Žemgulys.

UAB "Sabelija" energetikos centro vadovas Robertas Žemgulys tvirtina, jog laiku pastebėjus ir pašalinus defektus išvengsime griūčių ir nelaimingų atsitikimų. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Kuo remiantis reikia vykdyti statinių techninę priežiūrą?

Statinių techninė priežiūra vykdoma remiantis nuo 2017 metų pradžios įsigaliojusiu statybų techniniu reglamentu - STR 1.07.03:2017 "Statinių techninės ir naudojimo priežiūros tvarka. Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarka".

Koks priežiūros tikslas?

Statinio priežiūros tikslas - užtikrinti Statybos įstatymo bei statybos techninių dokumentų nustatytų esminių reikalavimų statiniams atitikimą per visą statinio ekonomiškai pagrįstą naudojimo trukmę, maksimaliai sumažinti avarijų tikimybę, grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai. Statinio techninis prižiūrėtojas, atlikdamas konkretaus statinio techninę priežiūrą, vykdo organizacines ir technines priemones statinio techninei būklei palaikyti.

Kam privaloma vykdyti statinio techninę priežiūrą?

Nesudėtingųjų statinių, vieno ir dviejų butų gyvenamųjų namų, taip pat įrašytų į Vyriausybės įgaliotos institucijos patvirtintą sąrašą žemės ūkio paskirties pastatų techninę priežiūrą gali atlikti patys naudotojai, nepaskirdami statinio techninio prižiūrėtojo. Visais kitais atvejais, tiek naujos, tiek senos statybos pastatams turi būti paskirti statinio techniniai prižiūrėtojai.

Kokie stebėjimai ir kaip dažnai vykdomi (išskyrus daugiabučius gyvenamuosius namus)?

Nuolatiniai stebėjimai vykdomi ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Kasmetinės apžiūros - pasibaigus žiemos sezonui. Neeilinės apžiūros atliekamos po stichinių nelaimių (gaisrų, liūčių, uraganų ir pan.), statinio ar atskirų jo konstrukcijų griūties, taip pat keičiantis naudotojui ar techniniam prižiūrėtojui.

Kokie stebėjimai ir kaip dažnai vykdomi daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose?

Nuolatiniai stebėjimai vykdomi ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, o gyvenamuosiuose namuose, kurie priskirti ypatingo statinio kategorijai, ne rečiau kaip kartą per du mėnesius. Periodinės (sezoninės) gyvenamojo namo, atskirų jo konstrukcijų ir inžinerinės įrangos apžiūros vykdomos pavasarį ir rudenį (pasibaigus ir prieš prasidedant pastatų šildymo sezonui).

Kokia priežiūros nauda?

Vykdant nuolatinę statinio techninę priežiūrą bus užtikrinta, kad statiniai ir jų konstrukcijos būtų naudojamos pagal paskirtį. Laiku pastebėjus ir pašalinus defektus bus taupomos lėšos, išvengiama griūčių ir nelaimingų atsitikimų. Taikant profilaktines priemones ir atliekant smulkius remonto darbus bus užkirstas kelias ankstyvam pastato nusidėvėjimui.

UAB "Sabelija" daugiau nei 10 metų teikianti šias paslaugas visoje Lietuvoje gali pasirūpinti jūsų pastato saugumu ir būkle, užtikrindama Statybos įstatymo bei statybos techninių reglamentų nustatytus reikalavimus per visą statinio ekonomiškai pagrįstą naudojimo trukmę, maksimaliai sumažinti avarijų tikimybę, grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai.

Reklama

Žymos: sabelija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

NT

Valstybės parama šiemet galės pasinaudoti daugiau nei planuota pirmąjį būstą provincijoje...

Puiki žinia jaunoms šeimoms - skirta daugiau pinigų būstams nuotrauka, foto

Socialiniuose tinkluose netyla diskusijos - vis garsiau reiškiamas gyventojų nepasitenkinimas kylančiomis būsto...

Prie didėjančių būsto nuomos kainų teks priprasti nuotrauka, foto

Nė 50 kvadratinių metrų nesiekiantis namas vieniems kelia šypsnį, kitiems atrodo puiki...

Teoriškai - namas, praktiškai - butas ant žemės nuotrauka, foto

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, liepą pardavimo sandoriais perleista 10 654 pastatai, patalpos...

Liepą Klaipėdoje parduota mažiau butų nuotrauka, foto

Maskva - Naujoji Akmenė - Niujorkas nuotrauka, foto

Žmonės, Atgimstančios Lietuvos laikais režisiere dirbdama Vida Bladykaitė ėmė garsėti kaip dramaturgė, poetė,...

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė lapkričio 17-ajai, šeštadieniui: AVINAS. Ši diena palankesnė apmąstymams nei...

Raimondas Bružas susilaukė trečiosios atžalos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Žurnalistą Rimą Bružą, keliaujantį Antano Poškos keliu, besidriekiančiu nuo Baltijos iki...

Gyventojams elektra brangs 15 proc., dujos – 20 proc. nuotrauka, foto

Lietuva, Aiškėja, kad kitąmet elektra bus brangiausia per penkerius metus – gyventojai...

Žmonės, Paskelbta prieš 34 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 16 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...