2019 m. vasario 19 d. 05:08 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  NT

NT

Geriausias plastikinis langas - parinktas individualiai

(3)

Artėjant žiemai

Artėjant šaltajam metų laikui įsigyti plastikinius langus nusprendusiems gyventojams specialistai pataria nepamiršti, jog jiems nebūtinai tiks lygiai toks pat langas, kokiu patenkintas kaimynas.

Svarbiausia - kreiptis į patikimą įmonę, kuri išrinks optimalios komplektacijos gaminį, sutaupys laiko, pinigų ir nervų.

Saugo ir nuo įsibrovėlių

Plastikiniai langai gaminami iš polivinilchlorido (PVC). Ši termoizoliacinė medžiaga - vienas iš seniausių dirbtinių pluoštų - yra atspari senėjimo procesui bei atmosferos veiksniams. PVC priklauso sunkiai degių medžiagų grupei, ji nekaupia drėgmės, nesivysto grybelis.

Gaminti plastikiniams langams kaip stabilizatoriai naudojami švinas arba cinkas bei kalcis. Apie 80 proc. Europoje gaminamų langų turi švino.

Pasak plastikinius langus gaminančios bendrovės "Revaka" direktoriaus Eduardo Koloskovo, kalcis ir cinkas naudojami rečiau. Šie metalai laikomi ekologiškesniais. Vis dėlto profilio gamybai naudojant kalcį ir cinką procesas tampa sudėtingesnis, o pats profilis - šiek tiek brangesnis.

Plastikiniai langai gali būti ne tik įvairių formų, bet ir spalvoti tiek iš vienos, tiek iš abiejų pusių. Spalvotus langus, nors jie brangesni, ypač mėgsta individualių namų savininkai.

Plastikinis langas yra laminuojamas specialia norimos spalvos ultravioletiniams spinduliams atsparia plėvele. Norintiesiems turėti spalvotą plastikinį langą E. Koloskovas pataria jokiu būdu nebandyti nusipirkti plėvelės ir langą apklijuoti patiems.

"Netinkama plėvelė gali suskeldėti ir išblukti. Laminuoja net ne langų, o patys profilių gamintojai", - pabrėžia jis.

Plastikiniai langai gali apsaugoti ir nuo įsilaužimo. Jie turi specialius apkaustus, kad nebūtų lengva langą atidaryti iš lauko. Tačiau, anot E. Koloskovo, vien apkaustais apsisaugoti nėra efektyvu. Papildomai apsaugoti nuo galimų įsibrovėlių gali stiklo paketas, kurio vienas iš stiklų - trisluoksnis, liaudiškai vadinamas tripleksu. Sudužęs toks stiklas neiškrenta - pakimba ant plėvelės, o ją išlupti nėra taip paprasta ir greita.

Hermetiškų nereikia

Labai svarbu renkantis langą - jo šiluminės savybės, kurias 80 proc. lemia stiklo paketo šilumos laidumas. Selektyvinę dangą turintys stiklai praleidžia šviesos spindulius, o šilumos iš vidaus neišleidžia. Stiklo paketo su vienu selektyviniu ir vienu paprastu stiklu, užpildyto argono dujomis, šilumos laidumo koeficientas yra 1,1. Paprasto stiklo paketo šis koeficientas siekia 2,7. Pasak E. Koloskovo, kuo laidumas mažesnis, tuo langas yra šiltesnis.

Rėmo šiluminės savybės priklauso nuo kamerų skaičiaus. E. Koloskovo teigimu, tarp gyventojų populiariausi yra trikameriniai rėmai. Tokio rėmo šilumos laidumo koeficiantas - 1,5, o penkiakamerinio - maždaug 1,1. Septynias ar devynias kameras turintys rėmai liejami naudojant šviną, nes kaip stabilizatorius naudojant cinką ir kalcį tai padaryti sunku.

Pasak E. Koloskovo, daugiabučių gyventojams paprastai rekomenduojami langai trijų kamerų rėmais ir paprastu stiklo paketu. Keturių ar penkių kamerų rėmus dažniau renkasi individualių namų gyventojai, nes jų ir dizainas gali būti išskirtinis.

Beje, E. Koloskovas pastebi, kad gyventojai, pasikeitę langus, nori, kad jie būtų hermetiški.

"Tai padaryti galima, tačiau normos ir standartai reikalauja, kad net ir uždarytas langas praleistų tam tikrą oro kiekį. Kai ventiliacija neužtenkama, langas apgaruoja iš vidaus. Esant didesnei santykinei oro drėgmei aprasoja net ir langai su selektyviniu stiklu", - tikina E. Koloskovas.

Šią problemą galima išspręsti tik šildant ir vėdinant patalpą.

Daliniam vėdinimui lango apkaustuose galima integruoti mikroventiliaciją. Atsilaisvinus tarpinėms pro atsiradusį 5-7 milimetrų tarpą bus vėdinama, tačiau iš išorės laNgas atrodys uždarytas.

Svarbiausia - patikimumas

Kad pirkėjas nenusiviltų pačiu gaminiu, labai svarbu pasirinkti ir patikimą įmonę, atsižvelgti, kiek ji jau dirba. Bendrovės "Arvio sodas" direktorius Arūnas Mažeika pataria prieš perkant langus nepatingėti nuvažiuoti į objektą, kuriame išsirinkta įmonė statė langus, ir pasiteirauti šeimininko nuomonės. Važiuoti reikėtų ten, kur plastikiniai langai įstatyti prieš 3-5 metus. Pasak A. Mažeikos, po kelerių metų paaiškėja, ar langas tikrai gerai sumontuotas, taisyklingai užsandarintas.

"Pats langas gali būti gerai pagamintas, bet kreivai sumontuotas. Tokiu atveju gali pradėti pelyti angokraščiai, tarplangis praleisti vėją ir šaltį", - perspėja A. Mažeika.

A. Mažeikos teigimu, nereikia pulti prie paties pigiausio lango.

"Patarčiau žmogui pirmiausia įsitikinti, ar įmonė sertifikuota. Vartotojas paprasčiausiai turėtų paprašyti kiekvieno planuojamo įsigyti gaminio atitikties sertifikato. Tada dėl gaminių jis galės būti ramus", - rekomenduoja A. Mažeika.

Beje, anot A. Mažeikos, pirkėjas neturėtų nustebti, jei kaimynui ta pati įmonė langus bus įstačiusi šiek tiek pigiau. Net to paties daugiabučio gyventojams gali prireikti skirtingų langų. Pavyzdžiui, jei vieno kaimyno langai išeina į gatvę, kur triukšmas didelis, o kito - į kiemą, skirsis garso izoliacijos medžiagos.

Giedrė NORVILAITĖ

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

NT

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose...

Butų kainos Kaune aplenkė Klaipėdą nuotrauka, foto

Daugiau nei prieš metus daugiabutį namą Palangoje pastačiusi Kauno nekilnojamojo turto...

Daugiabutis Palangoje: bandė apmauti, bet įklimpo patys nuotrauka, foto

Aktyviausia Lietuvoje nekilnojamojo turto rinka pasižymi Vilnius ir Kaunas. Tuo tarpu trečiasis...

NT ekspertai įžvelgia Klaipėdos miesto potencialą nuotrauka, foto

Pirmadienis - paskutinė diena laiku pateikti nekilnojamojo turto (NT), kuris savo...

Paskutinė diena sumokėti nekilnojamojo turto mokestį nuotrauka, foto

J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti ketinantis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“...

ES rengia naujas sankcijas Rusijai nuotrauka, foto

Užsienio ūkis, Europos Sąjunga naujomis sankcijomis reaguos į paaštrėjusį Ukrainos konfliktą. ES užsienio...

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Užsienio ūkis, Paskelbta prieš 6 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...