Skaitmeninių talentų ieškoma visose Lietuvos mokyklose

Skaitmeninių talentų ieškoma visose Lietuvos mokyklose

Fotografuojančiam, piešiančiam, programuojančiam, vaizdo ar garso siužetus kuriančiam jaunimui skirtas nacionalinis konkursas „Įjunk Kalėdas“ įsibėgėja. Organizatoriai sako, kad tai puiki proga pasirodyti ne tik svajojantiems ateityje tapti profesionaliais grafikos dizaineriais, bet ir norintiems lavinti suvokimą nuo dailės iki skaitmeninių technologijų bei būti pastebėtiems šalies mastu.

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytoja ir pavaduotoja ugdymui Rasa Alaburdienė sako, kad šiandien profesionalūs grafikos dizaino specialistai – graibstomi, o darbo rinkoje jų poreikis tik augs.  

„Informacinių technologijų sektoriuje grafinio dizaino specialybė laikoma viena perspektyviausių meno sričių, kurioje susijungia vaizdai, žodžiai ir idėjos. Lietuvoje atsiranda vis daugiau grafikos dizaino specialistų, kurie skindami laurus tarptautiniuose konkursuose garsina šalį ir jaunus žmones įkvepia rinktis profesijas, susijusias su vaizdo kūrimu ir technologijomis.

Jaunimą ši specialybė vilioja dar ir dėl to, kad dizaino darbus galima dirbti nuotoliniu būdu. Ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio darbo rinkos diktuoja tokių specialistų poreikį – nuo mados fotografų iki grafikos dizainerių ir programuotojų. Pasaulis yra vaizdų dėlionė ir panašu, kad kokybiškam ateities vaizdui kurti reikės dar daugiau specialistų“, – sako R. Alaburdienė.

Mokytojai – „perliukų“ atradėjai

Pasak mokytojos, gerų būsimų specialistų galima atrasti ne tik didžiųjų miestų gimnazijose, bet ir mažesnių miestelių mokyklose.

„Neretai pasitaiko atvejų, kai pačių nedrąsiausių jaunuolių galvose iš tikrųjų slypi unikalios idėjos apie meną ir kūrybą, kuriomis jie, bijodami susilaukti kritikos, nesidalija nei su šeima, nei su draugais. Mokytojams tenka nemažas iššūkis padėti tokiems mokiniams atsiskleisti, atrasti savo stipriąsias puses. Svarbiausia, kuo anksčiau atpažinti mokinio polinkį kurti ir paskatinti tikėti savo jėgomis, aktyviai savo darbus rodyti viešai ir dalyvauti tokiuose konkursuose kaip „Įjunk Kalėdas“, – sako R. Alaburdienė.

Viena įsimintiniausių sėkmės istorijų jos darbo praktikoje, kai moksleivis, kuris buvo įsitikinęs, kad neturi gabumų piešimui, kardinaliai pakeitė savo nuomonę padirbėjęs su grafinio dizaino programomis ir sudalyvavęs konkurse, kuriame sulaukė puikių įvertinimų. Ši sritis jį taip „užkabino“, kad, galiausiai, tai tapo pirmuoju jo pasirinkimu renkantis ateities profesiją.

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokytoja sako, kad konkursai mokiniams suteikia puikią galimybę atskleisti savo gebėjimus, išbandyti naujus dalykus, praplėsti akiratį, o vaikams iš regioninių mokyklų – būti pastebėtiems ir įvertintiems šalies mastu.

„Norisi paskatinti, kad kuo daugiau mokytojų kviestų ir motyvuotų savo mokinius dalyvauti tokiuose konkursuose, kurie prisidėtų prie naujų meno ir informacinių technologijų sintezės formų atradimo. Kai mokinių darbai būna pastebėti, įvertinti, atrinkti tarp geriausių regione ir varžosi dėl prizinių vietų šalies mastu, jaunimui tai yra didžiausia motyvacija ir įkvėpimas tobulėti, o mokytojams – reikšmingas darbo rezultatas“, –  pasakoja R. Alaburdienė.

Nuo piešinių iki 3D kūrinių

Informacijos technologijų mokymo centro (ITMC) direktorė Skaidra Vaicekauskienė sako, kad šiuo metu norą dalyvauti projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojame konkurse „Įjunk Kalėdas“ jau pareiškė jaunuoliai iš 30 šalies savivaldybių.

„Viešojoje erdvėje matydami, kiek idėjų turi Lietuvos jaunimas, kaip jautriai ir aktualiai jis geba kalbėti apie gražiausias metų šventes pasitelkdamas skaitmenines technologijas, tikimės atrasti naujų „perliukų“ ir talentų. Todėl vis kartoju, kad užuot besipiktinus dėl perdėto skaitmeninių technologijų naudojimo, „paskendimo“ virtualioje realybėje, verta pastebėti, kad technologijos gali tapti puikiu įrankiu kūrybai ir daug ko išmokyti. Tikiu, kad auga nauja grafinių dizainerių, žaidimų ar 3D modelių kūrėjų karta, kuriems kartais reikia tik nedidelio postūmio, kurį gali suteikti mokytojas, dėstytojas ar bičiulis“, – įsitikinusi ITMC vadovė.

Dalyvauti konkurse gali ne tik mokyklinio amžiaus vaikai, bet jaunimas. Visi nuo 14 iki 29 metų kviečiami kurti ir konkursui pateikti darbus Kalėdų švenčių tematika. Svarbiausia – noras realizuoti savo idėją ir domėtis skaitmeninėmis technologijomis, o išraiškos priemonės ir būdai neribojami: nuo piešinių ar vaizdo filmų iki 3D modelių ar virtualios realybės kūrinių.

Pasak organizatorių, konkurse dalyvauti verta ne tik dėl vertingų prizų – vaizdo kamerų, planšečių ar nešiojamų garso kolonėlių, bet ir dėl galimybės būti pastebėtiems Lietuvos mastu. Šiemet registruotis į konkursą ir darbus pateikti galima iki gruodžio 12 d. interneto puslapyje https://ijunk-kaledas.lt/registracija/

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder