2019 m. sausio 17 d. 05:42 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  IT

IT

Jūrų muziejuje pasidarbavo hakeriai

(3)

Šį savaitgalį Lietuvos jūrų muziejus buvo tapęs hakerių susibūrimo vieta. 30 valandų be pertraukos muziejuje vyko hakatonas (iš angl. „hack“ ir „marathon“), kurio metu muziejui buvo kuriami programinės įrangos prototipai, kurie galėtų padėti muziejui išspręsti su lankytojų srautais, sezoniškumu ir t. t. susijusias problemas. 

Septynios IT specialistų ir kūrybininkų komandos iš Lietuvos ir Ukrainos per 30 valandų išgėrė 26 litrus kavos ir sukūrė septynias idėjas, kas naujo galėtų atsirasti muziejuje ir kaip rečiau lankomos muziejaus erdvės galėtų tapti patraukliomis.

Vertinimo komisija pagal nustatytus kriterijus vertino ir ginčijosi, kuris prototipas turėtų pelnyti pagrindinį prizą. Buvo vertinamas naujoviškumas, įdomumas vartotojui, pritaikomumas konkrečiai Lietuvos jūrų muziejuje, paprastas ir aiškus valdymas ir temos išplėtojimas. Pagrindinės temos – sezoniškumo eliminavimas, lankytojų srautų valdymas, daugiakalbiškumas.

Antrąją vietą ir publikos simpatijų prizą pelnė komanda, pasiūliusi muziejui programėlę išmaniesiems telefonams „Parsinešk augintinį į namus“, pavyzdžiui iš Jūrų muziejaus lankytojai telefone galėtų „parsinešti“ pingvinuką, o jeigu juo būtų prastai rūpinamasi, jis pabėgtų atgal į muziejų. Nuo pirmos vietos ši idėja atsiliko vos 4 balais, mat koją pakišo inovatyvumo stoka – panašių programėlių yra ne viena.

Pagrindinį prizą laimėjo komanda „SupaStar“. Adomas Bulavas iš Vilniaus pasiūlė muziejui realiai visas problemas galintį išspręsti prototipą – hologramas. Ši technologija, pasak A. Bulavo, gali padėti reguliuoti lankytojų srautus, sudominti lankytojus ne tokiomis populiariomis ekspozicijomis. Naudojantis hologramomis galima sukurti virtualų holograminį muziejaus gidą, visą sistemą, kuri būtų valdoma pačių muziejaus darbuotojų planšetėmis ar išmaniaisiais telefonais. Pavyzdžiui, vesdami ekskursiją muziejaus darbuotojai galėtų reguliuoti, kokios hologramos rodomos.

„Tai, kas rodoma filmuose, tampa realybe“, - šypsojosi A. Bulavas.

Hologramų kainos prasideda nuo tūkstančio eurų, tad muziejui tokios idėjos įgyvendinimas tikrai nebūtų pigus.

Laimėjusiai komandai atiteko 100 eurų, ir kvietimai į „Atostogų parką“, „Dino“ parką, Jūrų muziejų, delfinariumą ir bendravimas su delfinais.

Muziejaus viešųjų ryšių specialistė Loreta Rimkienė pasakojo, kad taip pat buvo siūlyta programėlė-viktorina, programėlė kuria būtų „keliaujama“ legendiniu išgalvotu tuneliu iš Klaipėdos į Jūrų muziejų.

„Laimėjusi idėja yra gana brangoka. Vis dėlto apie hologramas galvojame keletą metų, o šis prototipas – visiška naujovė. Pavyzdžiui, demonstruodamas hologramas Adomas parodė vieno iš darbuotojų skaitmeninę galvą, kuri pasirodžiusi gali valdyti lankytojų srautus, pavyzdžiui, sako: „Eik ten“. Tai sprendžia ir daugiakalbiškumo problemą“, - pažymėjo L. Rimkienė.

Pasak jos, nežinia, ar muziejus iškart puls šią idėją įgyvendinti, tačiau jos tikrai nepadės į stalčių.

Lietuvos jūrų muziejuje vykęs hakatonas – vienas iš projekto hakatonų serijos, vykstančių trijuose projekto miestuose – Gdynėje (Lenkija), Klaipėdoje ir Malmėje (Švedija). Jų metu pradėti kurti produktai leis praplėsti, papildyti muziejuose patiriamus lankytojų įspūdžius, pritaikant žaidybines, multimedijos, virtualios realybės ir pan. technologijas.

Nuotraukų galerija

 

© Virginijos Samulionytės nuotr.

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Virginijos Samulionytės nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

puiku

2018-04-16   15:48

IP: 37.58.58.206

galėtų ir savivaldybės klerkai sekti tokiu pavyzdžiu, jaunimas turi daug puikių įdėjų ir noro pasireikšti, bet tai turi ir trūkumų, nes tada Grubliauskas negalėtų įsisavinti milijonus visokioms utopinėms studijoms , jam už kelis litrus kavos studentai paaiškintų kad jokio tramvajaus per artimiausius 30 metų nebus, o vėliau - tuo labiau nebus, o tuos milijonus galėtų skirti kad ir universitetui. Bet dūdorius turi savą pinigų plovimo strategiją ir jos nuosekliai laikosi, net sukūrė pavadinimą - mėlynasis properdis. Mėlynasis - turbūt reikia suprasti nuo žodžio "milijonas" (prašiktų/praplautų pinigų).

Gudruoliai :)

2018-04-16   13:25

IP: 86.100.115.93

Surengė atsieit renginį, bet iš tiesų už 26 litrus kavos ir 100 eurų gavo srautą puikių įdėjų...Pusė darbo atlikta. Puikiai prasisukot, muziejininkai :D

Elfas

2018-04-15   22:16

IP: 83.176.179.88

Nėra lygių kremliaus hakeriams,tik jie panaudojami piktybiškiems kremliaus tikslams,prieš demokratinį ir laisvą pasaulį.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

IT

Metų pabaiga ─ itin palankus laikas pasirūpinti nauju išmaniuoju telefonu. Ne tik...

Geriausi 2018 metų telefonai: jie verti Jūsų pinigų nuotrauka, foto

Kiekvienais metais kompanija „Google“ paviešina tendencingiausius paieškų sąrašus. Juose matomi rezultatai atskleidžia,...

Ko lietuviai šiemet dažniausiai ieškojo „Google“? nuotrauka, foto

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ jau š....

Senjorams - nauja galimybė „prisijaukinti“ kompiuterį nuotrauka, foto

Nors daugelis Lietuvos gyventojų vis dar prisijungimui prie internetinės bankininkystės naudoja kodų...

Jau greitai kodų kortelės taps atgyvena? nuotrauka, foto

„Dragūnas“ nepasigailėjo lygos autsaiderių - 49:21 nuotrauka, foto

Sportas, Trečiadienio vakarą namuose Lietuvos rankinio lygos rungtynes žaidę Klaipėdos „Dragūno“...

Suskubo tvarkyti byrantį balkoną nuotrauka, foto

Klaipėda, Praėjusį savaitgalį nuo Herkaus Manto gatvėje esančio 8 daugiabučio namo fasado ėmė...

Platelių ežero „žydėjimas“ užfiksuotas iš kosmoso nuotrauka, foto

Įvairybės, Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkai Žemaitijos nacionalinio parko direkcijoje vietos...

Avarija Šilutės rajone: žuvo dvi moterys nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien 17.31 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 10 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...