2019 m. vasario 19 d. 17:46 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Seimas palaiko prezidentės antstolių įstatymo pataisas

(1)

Seimas po pateikimo vienbalsiai nutarė svarstyti prezidentės Antstolių įstatymo pakeitimus, kurie sumažintų antstolių paslaugoms taikomus įkainius. Už balsavo 88 Seimo nariai, o susilaikiusiųjų ar prieštaravusių nebuvo.

„Teisingumo ministerijos pateikiama informacija rodo, kad 2017 m. antstolis vidutiniškai gaudavo 10 tūkst. eurų grynųjų pajamų per mėnesį. Net įvertinus tai, kad antstoliai turi turėti išsilavinimą ir kvalifikaciją, toks atlyginimo dydis nėra socialiai teisingas ir vargiai pateisina situaciją, kai jis penkiolika kartų viršija vidutinį darbo užmokestį“, - sakė prezidentės vyriausioji patarėja, Teisės grupės vadovė Rasa Svetikaitė.

Pasak prezidentės atstovės, siūloma mažinti skolininkų naštą, apsaugant juos nuo antstolių atliekamų perteklinių veiksmų. „Siūloma aiškiai įtvirtinti, kad būtinosios vykdymo išlaidos būtų grindžiamos veiksmų atlikimo sąnaudomis, taigi pagal realų darbą, o ne apskaičiuojamos pagal išieškomos sumos dydį, kaip yra dabar“, - Seime sakė R. Svetikaitė.

Jos teigimu, antstolių darbo apmokėjimo tvarka privalo keistis - sistema, kuomet skolų išieškotojų darbo atlygis priklauso nuo sumos, kuri sumokama skolos išieškojimo atveju, skatina antstolius vykdyti perteklinius veiksmus.

„Nepaisant to, kad skolininkas yra dirbantis asmuo ir iš jo vykdant išieškojimą būtų galima iš karto daryti išskaitas iš darbo užmokesčio, antstolis patikrina įvairius įmanomus šaltinius, įskaitant jūrų ir vidaus vandenų registrus, geležinkelio riedmenų registrą, o tokie kaštai yra įskaičiuojami į skolininko sąskaitą“, - tvirtino prezidentės patarėja.

Prezidentūra taip pat siūlo riboti maksimalų antstolių uždarbio dydį - šis negalėtų siekti daugiau kaip 15 proc. nuo skolos dydžio. R. Svetikaitės teigimu, dabartinė tvarka leidžia atsirasti situacijoms, kuomet uždarbis iš skolos viršija 100 proc. skolos dydžio.

ELTA primena, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Seimui yra pateikusi Seimui Antstolių įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pataisas, kurios, anot prezidentės, padėtų efektyviau valdyti skolų išieškojimo rinką.

Prezidentė Seimui siūlo sumažinti būtinąsias vykdymo išlaidas, draudimą atlikti perteklinius veiksmus, antstolių atlyginimo ribojimą iki 15 proc. nuo išieškotos sumos, privalomą skolininko informavimą, draudimą kreditoriui samdyti skirtingus antstolius dėl to paties skolininko ir viešai skelbiamas antstolių algas.

Praėjusią savaitę Seimas ėmėsi svarstyti ir Vyriausybės pasiūlymus dėl antstolių įstatymo pakeitimo. Šie leistų Teisingumo ministerijai, kartu su Finansų ministerija, nustatyti antstolių dydžius nesitariant su Lietuvos antstolių rūmais (LAR) kaip yra dabar.

LAR Eltai praėjusią savaitę atsiųstame komentare teigė, kad dėl greitų pokyčių sumažės skolų išieškotojų galimybės dirbti savo darbą. „Kas bebūtų šių teisėkūros lenktynių laimėtojai, išieškotojų laukia pralaimėjimas. Iniciatyvų autoriai nuo jų nusisuko. Juk nebus įmanoma nesumažinti grąžinamų alimentų skolų vaikus auginančioms vienišoms mamoms arba išieškomų žalos kompensacijų sumų nuo nusikaltimų nukentėjusiems žmonėms, kai nuo gruodžio iki 40 proc. sumažės galimybės išieškoti iš skolininkų pajamų“, - buvo rašoma LAR komentare.

Žymos: antstoliai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2019-01-13   20:10

IP: 90.131.33.226

Tai kur naujos zinios? Pataisos jau yra? Dirbti galiu eit ar ne?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Atėję į prekybos centrus ne vienas tikriausiai jau pastebime vis kylančias...

Maistas Lietuvoje brangsta nuotrauka, foto

Kada geriausia pradėti verslą? Į šį klausimą galima pateikti daug atsakymų. Vieną...

Aistra lenktynėms tapo verslu nuotrauka, foto

Lietuvos planuose - kad gatvėse 2030 m. riedėtų 118 tūkst. elektromobilių. Nors...

Lietuva su 120 tūkst. elektromobilių nuotrauka, foto

Valstybinė darbo inspekcija (VDI), bendradarbiaudama su „Sodra“, stebi, kaip įgyvendinus mokesčių...

Darbo inspekcija ir „Sodra“ stebi, kaip perskaičiuojami atlyginimai nuotrauka, foto

Naujas asfaltas - trims Klaipėdos gatvėms nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiais metais ištisinė asfalto danga bus paklota Gedminų, Šermukšnių bei Jurginų gatvėse,...

Kuo M.Ivaškevičius skiriasi nuo V.Titovo? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Buvusių politinių kalinių ir tremtinių organizacijos Vilniaus apylinkės teismui apskundė Vilniaus apygardos...

Klaipėdos šviesų festivalis - kvepiantis ar prisvilęs blynas? nuotrauka, foto

Klaipėda, Savaitgalį Klaipėdą penktą kartą nušvietęs Šviesų festivalis šiemet sulaukė daugiausiai lankytojų per...

Gavo 40 pranešimų apie sudaužytus termometrus nuotrauka, foto

Sveikata, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas informuoja 2018...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 1 val.

Sveikata, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...