2019 m. birželio 16 d. 21:39 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Padirbti eurai yra tik jūsų problema

(11)

2015-01-09, 11:04

Olava STRIKULIENĖ

Padirbti eurai yra tik jūsų problema nuotrauka, foto

© Eltos nuotr.

Kaip ir buvo galima tikėtis, Lietuvoje nuo metų pradžios jau cirkuliuoja ne tik euras, bet ir jo nevykęs dvynys - falsifikatas euras. Kol turėjome litą, jį padirbinėjo tik vietos meistriukai. Nes užsienio falsifikuotojams mūsų valstybė buvo per maža rinka. Kam vargintis gaminant litą, jei juo atsiskaito tik apie trys milijonai žmonių? O dabar, kai įsiliejome į 19 valstybių euro zoną, tapome eurų padirbinėtojams daug įdomesni.

Teoriškai mums pradės tiekti padirbtus eurus mažų mažiausiai iš 19 valstybių, įskaitant ir mūsų vietinius kriminalinius. Be to, užsienio falsifikuotojai ilgiau padirbėję. Didesnis stažas. Todėl falsifikuoti labiau įgudę. Be to, jei yra tarptautiniai narkotikų tiekimo tinklai, tai yra ir tarptautiniai falsifikuotų eurų tiekimo tinklai. Nusikaltėliai, lygiai kaip ir Lietuvos bankas, irgi ruošėsi padirbtų pinigų realizavimo startui. Kaupė falsifikatus. Kad juos galėtų išbandyti naujoje, dar nepatyrusioje, todėl naivioje rinkoje. Kur dauguma gyventojų dar nebuvo net čiupinėję euro.

Vien per pirmąją euro vartojimo savaitę vienam jonaviškiui buvo įbrukta net aštuonios padirbtų 20 eurų kupiūros. Net kriminalistai pripažįsta, kad tą kupiūrą sunku atskirti nuo tikrų eurų. Ir su vandens ženklu, ir popierius grublėtas. Mažai tikėtina, kad padirbinėtojai pagamino ir importavo į mūsų valstybę tik aštuonias kupiūras. Juk dabar pats tinkamiausias laikas mus užversti netikrais pinigais. Po pusmečio, kai žmonės pripras prie naujų pinigų, apgauti bus sunkiau. Bet irgi pavyks. Telefoniniai sukčiai juk apgaudinėja lengvatikius daugiau nei dešimtmetį. Ir vis vien dar randa aukų.

Lietuvos bankas prieš euro įvedimą išplatino lankstinukus, kuriuose žmonės mokomi banknotą pakreipti, pažvelgti, apčiuopti. Ir, aišku, neimti banknotų su vienodais serijos numeriais. Na, bankas dar padžiūgavo, kad Valdovų rūmuose veikusią Euro parodą aplankė net 46 tūkst. lankytojų. Bet 46 tūkst. žmonių - tai tik vienas Vilniaus ar Kauno miegamasis mikrorajonas. Ir tai dar neaišku, ar visi parodos lankytojai tikrai įsidėmėjo, kaip eurus atskirti. Juolab kai šiuo metu Lietuvoje cirkuliuoja ne tik lietuviški eurai, bet ir iš kitų Europos valstybių. Tad jei mūsų valdžia tikrai būtų norėjusi savo gyventojus nuo falsifikatų apsaugoti, galėjo paprašyti Europos centrinio banko bent mūsų senjorus aprūpinti valiutos tikrintuvais. Jei davė pinigų lankstinukams, tai galėjo duoti ir tikrintuvams. Dėl bendrojo 19 valstybių gėrio.

Lietuvoje dirba daug žmonių, išsipirkusių patentus. Už jų suteiktas smulkias paslaugas, tarkim, palopytą batą ar pataisytą čiaupą, neatsiskaitoma bankų kortelėmis. Turguose taip pat neatsiskaitoma. Bent ne visose turgavietėse. Tad progų būti apgautiems apstu. Iš abiejų pusių. Ir nuostoliai apgautiesiems bus didesni. Nes padirbta 100 eurų kupiūra jau yra vos ne pusė mūsų pensininko pensijos. Ir valstybė šio nuostolio nekompensuos.

Ką išgirs apgautieji? Kad patys kalti. Reikėjo gautas kupiūras ilgiau kraipyti, čiupinėti, čiuženti. Nieko naujo. Lietuviai įpratinti, kad visada tik patys lieka kalti. Kad nešė indėlius į vėliau užlūžusius bankus. Kad patikėjo nekilnojamojo turto burbulais. Kad prieš krizę prisipirko vėliau nuvertėjusių akcijų. Kad taupė JAV doleriais, ir jiems nuvertėjus prarado dalį santaupų. O dabar ir vėl liks kalti. Nors valdžia, o ne kokia nors kaimo močiutė ėmė ir sugalvojo įvesti į Lietuvą eurą. Išmintinga valdžia iš pradžių turėjo numatyti ir naujos valiutos įvedimo grėsmes. Sugalvoti, kaip maksimaliai Lietuvos rinką nuo falsifikuotų eurų apsaugoti. Ar išplatintas lankstinukas ir buvo tas maksimumas? Jei tik toks maksimumas, tai gyventojai šiuo metu labai pažeidžiami.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Žymos: padirbti eurai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

cha cha cha

2015-01-09   12:55

IP: 86.100.101.209

o patį "iš kur" užaugino , kad neturi galvelėje pilkosios masės nei kruopelės ?

daunui

2015-01-09   12:47

IP: 78.58.254.108

nė vieno lito iš valstybės negaunu, ubage, o tu taip supratau tik ir žiūri kaip gauti pašalpų, kompensacijų, išmokų... tėvai sovietžmogiai buvo kolkozų vagys, tokį tave užaugino, taip tu ir gyveni

cha cha cha

2015-01-09   12:45

IP: 86.100.101.209

manau su pačiu viskas aišku :) esi bemokslis ,net lietuviškai rašyti nemoki ,todėl karts nuo karto padirbi norgėj ,..... čia mokesčių nemoki , todėl gauni visokias kompensacijas ir išmokas , nes greičiausiai esi "bedarbis" :)) o kadangi kaip rašiau esi bemokslis , tai ir teksto nesupratai , aiškiai rašo ------- todėl Ir valstybė šio nuostolio nekompensuos......
P.S. mano nuomone, tik analfabetas gali tekste „rasti prašymą kompensuoti “ :)))

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių įmonių grupės „Lietuvos geležinkeliai“ krovinių vežimo bendrovė „LG...

Naujas konteinerinių traukinų maršrutas iš Klaipėdos į Kijevą nuotrauka, foto

Į apyvartą išleidžiami nauji 100 ir 200 eurų banknotai, pranešė Lietuvos bankas....

Į apyvartą išleidžiami nauji 100 ir 200 eurų banknotai nuotrauka, foto

Lietuvos policijos pareigūnai kartu su Generalinės prokuratūros prokurorais, glaudžiai bendradarbiaudami su...

Sučiupti daugiau kaip 600 mln. eurų išplovę nusikaltėliai nuotrauka, foto

Šią savaitę visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"....

Mokesčių inspekcija ragino mažinti šešėlį nuotrauka, foto

Siūlykite kandidatus "Klaipėdos švyturio ateities" stipendijai nuotrauka, foto

„Švyturio“ stipendija, Iki pirmadienio vidurnakčio dar galima siūlyti kandidatus bendrovės "Švyturys-Utenos alus" įsteigtai "Klaipėdos...

Gargždų motorizuotas jaunimas nori gyventi draugiškai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, „Chuliganai, velniai, kurie gyvenimą pavertė pragaru, patys nemiegantys ir kitiems neleidžiantys per...

Mokytojui: nueik nežinia kur, parnešk nežinia ką nuotrauka, foto

Švietimas, Sužibo švieselė tunelio gale - Švietimo ateities forumo ir „Consilium Educationis“ iniciatyva...

Paryžiaus katedroje vėl buvo aukojamos mišios nuotrauka, foto

Pasaulis, Šeštadienį Paryžiaus Dievo Motinos katedroje mišios buvo aukojamos pirmą kartą po...

„Švyturio“ stipendija, Paskelbta prieš 3 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 3 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...