2019 m. gegužės 21 d. 17:43 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Kiaura piniginė? Paskolų palyginimo svetainės patarimai

2018-12-15, 07:59

Vakarų ekspreso inf.

Kiaura piniginė? Paskolų palyginimo svetainės patarimai nuotrauka, foto

© FOTOLIA nuotr.

„Jei manai, jog tu niekam neberūpi, pabandyk nesumokėti kredito mėnesinio įnašo laiku“, – juokaujama paskolų palyginimo svetainėje Financer.com. Specialistai teigia, kad kiekvienam būtina galvoti apie subalansuotą biudžetą, tačiau taupyti moka toli gražu ne visi.

Tad ką būtina daryti, kad kiekvieną mėnesį netrūktų pinigų, o taupymas netaptų nuolatine kančia?

Taupymo patarimai

Jei nusprendėte taupyti – neatidėliokite ir pradėkite dėti eurą prie euro. Bet kokiu atveju, norint sutaupyti, teks kai ko ir atsisakyti. Tačiau sakoma: „Jei labai nori, nėra nieko neįmanomo”. Tereikia susikurti taupymo planą ir pradėti dėti pinigėlį prie pinigo.

Financer.com turi net apie 200 pinigų taupymo patarimų. Tačiau pakanka vos kelių, kad finansinė situacija pagerėtų. Ne paslaptis, kad daugelis lietuvių dažnai lankosi parduotuvėse, tad neretai krepšelyje atsiduria neplanuoti pirkiniai, kurie vėliau gali skaudžiai atsiliepti asmeniniam biudžetui. Kaip nuo to apsisaugoti? Specialistai rekomenduoja į parduotuvę eiti pavalgiusiems ir naudotis klientų programomis bei klientų kortelėmis. Pastarosios padės sutaupyti iki 75 proc. specialių nuolaidų metu! О štai norint išvengti brangių užkandžių darbo metu ar po jo, patariama rinktis namų gamybos maistą. Jeigu abejojate, reikia produkto ar ne – nepirkite. O už produktus atsiskaitykite grynaisiais pinigais, nes mokėdami kreditine kortele paprastai išleidžiame daugiau.

Namuose išjunkite televizorių, jeigu esate kitame kambaryje arba niekas jo nežiūri. Vietoje dulkių siurblio rinkitės šluotą ar šepetį. Jeigu turite sodą ar balkoną, auginkite daržoves, salotas ir prieskonius. Sėklos kainuoja nedaug, bet kiek už tuos kelis eurus Jūs galite gauti šviežių gėrybių!

Taip pat nepraleiskite progos sudalyvauti netoli vykstančiuose nemokamuose renginiuose, seminaruose ar paskaitose. Apsilankymas juose gi nieko nekainuos, o štai nauji įgūdžiai ir naujos galimybės – atsiras.

Tačiau vien tik dirbti ir taupyti nerekomenduojama. Gerai praleisti laiką su šeima nori visi, tad tokiomis akimirkoms per daug galvoti apie išleidžiamus pinigus nereikia – gera atmosfera šeimoje dar labiau motyvuoja taupyti!

Ar verta praleisti dieną be piniginės?

Diena be piniginės gali būti labai „sveika“ Jūsų asmeniniams finansams. Ar tai diena, kelios dienos, ar visa savaitė – viskas priklauso tik nuo jūsų sprendimo ir būtinybės. Jeigu turite skolų ir norite jas atiduoti kuo greičiau, „piniginės dieta“ gali būti neblogas būdas subalansuoti jūsų asmeninius finansus.

Jeigu planuojate šios „dietos“ laikytis vieną ar kelias dienas – jūsų išlaidos turi būti visiškai nulinės, t. y. 0 eurų per dieną. Tačiau jeigu nusprendėte „susiveržti diržus“ ilgesnį laikotarpį, Jūsų pagrindinis tikslas turėtų būtų išleisti kuo mažiau pinigų per nustatytą periodą.

Dienos be piniginės turi daug privalumų. Kaip jau minėta anksčiau, jos padeda subalansuoti Jūsų asmeninius finansus. Tai reiškia, kad Jūs galėsite greičiau grąžinti skolas, jeigu tokių turite. Taip pat sumažinus išlaidas tokioms esminėms reikmėms Jūs visiškai pašalinsite nereikalingas išlaidas iš savo biudžeto.

Trečia, tai yra puikus būdas, padėsiantis sutaupyti savo santaupų.

Kur taupyti?

Norint pradėti taupyti neretai iškyla klausimas – taupyti banke ar „dėti į kojinę“.

SEB banko duomenimis, 2018 m. pradžioje jaunų žmonių viso finansinio turto dalis indėlių sąskaitose buvo 96 proc., t. y. daugiausiai tarp kitų amžiaus grupių klientų. Jauni žmonės, palyginti su vyresniais, laisviau naudojasi skaitmeninėmis technologijomis, jiems paprasčiau tvarkyti negrynuosius pinigus elektroninėje erdvėje, todėl ir didesnė dalis jų pinigų yra sąskaitose.

Be to, ir šiokį tokį papildomą procentėlį galite užsidirbti bei įvairių brangių pagundų lengviau atsisakyti, nes prieš paimant pinigus iš taupomosios sąskaitos banke teks pagalvoti mažiausiai du kartus.

Tačiau nemaža Lietuvos gyventojų dalis vis dar nėra linkę savo santaupas patikėti į profesionalų rankas ir rizikuoja laikydami pinigus namuose. Tai yra ne tik nesaugu, bet ir dėl infliacijos krenta pati pinigų vertė. Kad ir kokios nedidelės palūkanos yra bankų rinkoje, jos vis tiek apsaugo santaupas nuo nuvertėjimo, o namuose laikomiems pinigams visada bus didesnė rizika tapti ilgapirščių ar finansinių sukčių aukomis.

Vyresnio amžiaus žmonių dažniausiai vienintelės pajamos yra senatvės pensija, todėl didinti savo santaupas tampa sudėtinga, o ir santaupų, sukauptų per visą savo darbingą laikotarpį, jie nėra linkę leisti kasdieniniams poreikiams, manydami, kad ateityje jų gali prireikti svarbesniems dalykams. Taip pat vyresnio amžiaus žmonės nori po savęs palikti pinigų ir savo artimiesiems. Paprastai jie sąskaitose laiko apie 87 proc. sukauptų savo finansinių lėšų, o apie 13 proc. guli „finansinėse kojinėse“.

Taupant pinigus namuose „kojinėje“ yra didesnė tikimybė juos greičiau išleisti nei laikant banko sąskaitoje. Kita vertus, pinigai „kojinėje“ jums gali būti lengviau ranka pasiekiami (tiesiogine ir perkeltine prasmėmis) jūsų namuose, jei jų labai prireiktų.

Tačiau kad ir kaip patraukliai jūsų vaizduotėje atrodo pilna pinigų prikimšta kojinė, visgi mes rekomenduojame atsidaryti taupomąją sąskaitą ir pasistengti joje sukaupti pakankamai pinigų, kad galėtumėte minimaliai pragyventi, kol susirasite naują darbą ar išspręsite atsiradusią finansinę problemą.

Kaip planuoti biudžetą?

Financer.com rekomenduoja sudarinėti ir mėnesinį, ir metinį biudžetą. Pirmiausia reikėtų pradėti nuo metinio, jame nurodyti visas savo pajamas ir išlaidas. Tuomet kur kas paprasčiau suskirstyti savo biudžetą mėnesiais. Tai padės Jums lengviau kontroliuoti savo pajamas ir išlaidas bei išlikti stabilioje ekonominėje situacijoje.

Patarimai:

1. Išsaugokite senus kvitus, patikrinkite savo banko sąskaitos išlaidų istoriją ir sulyginkite ją su jūsų suplanuota mėnesinio biudžeto suma. Jei biudžeto suma (teorijoje ir praktikoje) nesutampa, peržvelkite visas turėtas išlaidas ir atsakykite į klausimus – kodėl išleidote daugiau/mažiau ir ar tai buvo būtina? Pagal tai pakoreguokite savo sudarytą biudžetą.

2. Jei jums lieka daugiau pinigų nei tikėjotės, įdėkite juos į taupomąją sąskaitą ir leiskite pinigams dar labiau augti.

3. Jei staiga atsirado netikėtų išlaidų, pasistenkite neimti pinigų iš savo taupomosios sąskaitos. Pabandykite „susispausti“ ir išspręsti problemą su turimais pinigais. Tokiu būdu jūs atsikratysite įpročio skolintis pinigų, kas padės priartėti prie stabilios ekonomikos.

4. Jei norite padidinti savo pajamas ir pagerinti savo asmeninius finansus, galbūt jau atėjo laikas leistis į derybas su darbdaviu dėl algos pakėlimo?

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Šią savaitę visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"....

Mokesčių inspekcija ragino mažinti šešėlį nuotrauka, foto

Rusijos investuotojų užsienio šalyse gynimo fondas pateikė ieškinį Tarptautinių prekybos rūmų (International...

Dėl „Snoro“ kreipėsi į Paryžiaus arbitražą nuotrauka, foto

Liko dar keletas dienų, kai galima pateikti pajamų deklaracijas, tad norinčiųjų tai...

Vieni laukia eilėse, kiti deklaruoja pajamas per kelias minutes nuotrauka, foto

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) komisija, atliekanti parlamentinį krizės priežasčių tyrimą,...

Per skandinaviškus bankus išėjo 9 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Visuomenininkų sodinamų pušelių nepriima Klaipėdos žemė? nuotrauka, foto

Klaipėda, Trejus metus Klaipėdą buvo apėmusi pušų sodinimo manija. Šiemet pavasarį jomis apsodinti...

"Vaikų turgelis 2019" kviečia apsilankyti nuotrauka, foto

Renginiai, VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje organizuoja jau ketvirtus metus iš eilės, didžiulį dėmesį...

Mokesčių inspekcija ragino mažinti šešėlį nuotrauka, foto

Euras, Šią savaitę visoje Lietuvoje vyksta kasmetinė akcija "Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"....

Policija prašo pagalbos. Dingo keturiolikmetė nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-05-20, apie 6:40 val., mama išlydėjo savo keturiolikmetę dukrą Evą R. (gim....

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Euras, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...