2019 m. balandžio 23 d. 09:20 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Iš mokesčių inspekcijos išvijo, "Sodroje" nepaaiškino?

(4)

Iš mokesčių inspekcijos išvijo, "Sodroje" nepaaiškino? nuotrauka, foto

KLAIDA. Laima teigė po "Sodros" konsultantės žodžių supratusi, kad konsultacija buvo klaidinga.

© Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

Individualią veiklą vykdyti planavusi klaipėdietė Laima (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) sako likusi apstulbusi po Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) konsultantės žodžių.

VMI Klaipėdos klientų aptarnavimo skyriuje apsilankiusi moteris teigė išgirdusi atsakymą, kad individualios veiklos mokesčių klausimais konsultantė padėti negalinti ir nukreipė į "Sodrą".

"Nustebau, kad mokesčių inspekcijoje negali padėti mokesčių klausimais", - liūdnai šyptelėjusi ištarė Laima.

Nurijusi kartėlį Laima nuvyko į "Sodros" Klaipėdos skyrių. Tačiau čia laukė dar vienas netikėtumas.

"Planuoju pradėti individualią veiklą, todėl panorėjau išsiaiškinti, kam ir kokius mokesčius turiu mokėti. Mokesčius reikia mokėti kartą per metus, tačiau galima ir kiekvieną mėnesį avansu. Kad nesikauptų didelė pinigų suma metų pabaigoje, kurios sumokėti jau negalėčiau, planavau nuo kiekvieną mėnesį gautų pajamų iškart sumokėti mokesčius.

Kad būtų aiškiau, paprašiau konsultantės suskaičiuoti, kiek turėčiau sumokėti, jei, tarkim, gaučiau tūkstantį eurų. Ir ji atsakė, kad iš viso nuo šios mėnesio sumos turėčiau sumokėti 460,22 eurų. Beveik pusė sumos! Likau apstulbusi", - istoriją, baisėdamasi esą dideliais individualios veiklos mokesčiais, pasakojo moteris.

Tačiau netrukus paaiškėjo, kad konsultantė, paaiškinusi, kad skaičiuoja mokestį mėnesiui, galimai paskaičiavo mokesčių įmoką visiems metams, tad kartu įskaičiavo ir privalomojo sveikatos draudimo 12-ka įmokų nedraustiems asmenims - viena įmoka mėnesiui sudaro 38,74 euro.

Laima teigė, kad konsultantė mokesčius skaičiavo naudodamasi "Sodros" puslapyje esančia skaičiuokle. Tačiau joje nėra tokios galimybės skaičiuoti, kiek mokesčių pašnekovė turėtų sumokėti nuo mėnesio pajamų.

Paaiškino teisingai

Ar išties "Sodra" gali teikti klaidingą informaciją gyventojams? "Vakarų ekspreso" žurnalistas nusprendė tai patikrinti ir paskambino "Sodros" informacijos telefonu. Jis pasiteiravo, kiek mokesčių nuo individualios veiklos turėtų sumokėti gavęs 1 tūkst. eurų, jei norėtų mokėti kas mėnesį.

Laukti, kol atsilieps konsultantė, teko pusantros minutės, tačiau, šiai atsiliepus, skaičiai buvo pateikti teisingai ir išsamiai paaiškinta, kokio dydžio mokesčius gyventojas turi sumokėti.

Konsultantė nepasivargino ir skaičiavo privalomojo sveikatos draudimo (PSD), valstybinio socialinio draudimo ir gyventojų pajamų mokesčių įmoką mėnesiui, paaiškinusi, kad PSD gyventojui privalu mokėti kiekvieną mėnesį (jo dydis 2019 metais siekia 38,74 euro) nepaisant to, kokias pajamas jis gauna arba jų negauna.

VMI atsiprašė

VMI spaudos atstovė Rūta Asadauskaitė, išgirdusi apie Laimos apsilankymą VMI, teigė esanti nustebina, kad susiklostė tokia situacija. Anot jos, konsultantai turi teikti informaciją gyventojams mokesčių klausimais ir gali paaiškinti, kokius mokesčius šie turi mokėti.

"VMI akcentuoja, kad gyventojas, apsilankęs Mokesčių inspekcijoje, turėtų gauti visą reikiamą jam informaciją apie individualios veiklos registravimą ir VMI administruojamus mokesčius, šiuo atveju GPM (Gyventojų pajamų mokestį) ar PVM (Pridėtinės vertės mokestį).

Mums labai svarbu užtikrinti, kad gyventojai gautų kokybišką paslaugą, aiškią ir patikimą pageidaujamą informaciją, tad, jei įvyko ne taip, kaip tikėtasi, atsiprašome mūsų kliento", - dienraščiui atsiųstame atsakyme komentavo Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

R. Asadauskaitė tikino, kad sunku įvertinti situaciją nežinant, kokia klientė ir kokiu laiku liko neaptarnauta, tačiau šiai paaiškėjus, ji teigė, kad VMI imtųsi atitinkamų veiksmų, kad panaši situacija nepasikartotų.

Puolė teisintis

"Sodros" atstovas spaudai Saulius Jarmalis apgailestavo, kad pokalbis nevyko telefonu, todėl jis negalintis išklausyti klientės ir konsultantės pokalbio, tačiau patikino, kad "Sodros" konsultantai yra pakankamai išmokyti aptarnauti gyventojus.

"Atsakymai priklauso nuo to, kaip ir ko klausia žmogus. Sunku spręsti, ar buvo neteisingai konsultuota. Žiūrint iš tos pusės, kad mūsų konsultantė paaiškino moteriai, kad žmogus privalo visus metus mokėti PSD, tai yra tiesa. Jei būtų pasakiusi, kad reikia mokėti tik už vieną mėnesį, už kitus - ne, tai nebūtų teisinga informacija.

Mes norime, kad žmogus suprastų ir žinotų visus dalykus. Tad čia svarbu žinoti, ar žmogus paklausė konsultantės apie mokesčius vienam mėnesiui ar 12 mėnesių", - teigė S. Jarmalis.

Spaudos atstovas patvirtino, kad "Sodros" puslapyje esančioje internetinėje individualios veiklos mokesčių skaičiuoklėje nėra galimybės skaičiuoti mokesčius tik už mėnesį.

"Visą mokėtiną sumą dalijame iš 12-kos", - klientei siūlė S. Jarmalis.

Jis skaičiavo, kad šiuo metu individualią veiklą Lietuvoje vykdo apie 150 tūkst. asmenų.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Anonimas

2019-03-21   20:43

IP: 185.11.26.161

Joms svarbiausia gaui alga visa kita nesvarbu

2019-03-20   21:55

IP: 185.11.26.161

Taip ne kartą teko susidurti su mokesčių konsultantė atsakymas tik tik skambink trumpuoju numeriu. Susidaro nuomonė tai kam jos reikalingos. Net viena kitai sako kas mes gal pagalbos biuras koks.... Buvau nustebusi.

Nord

2019-03-20   15:38

IP: 85.232.128.54

Jo, pažiūrėkit kiek žmonių DIRBA Stokholmo Försäkringskassan (SODRos švediškas analogas) ir kiek "dirba" tarkim Vilniaus ar Klaipėdos skyriuose. Keista, kad VMI atstovė taip apsišovė. Visada gaudavau atsakymus iš konsultančių ir telefonu, ir Internetu. Vat iš Sodros gauti atsakymą į paklausimą Internetu sunkus reikalas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Sutaupyti ruošiantis Velykoms tikrai įmanoma – tuo įsitikino Pricer.ltkomanda, palyginusi pagrindinių velykinių maisto...

Kur pigiausi kiaušiniai ir majonezas? nuotrauka, foto

Klaipėdos verslininkas Arūnas – vienas iš tų, kuriam jau tenka sukti galvą,...

Lieka užkalti kavinę iki rudens nuotrauka, foto

„Swedbank“ akcijų kaina Stokholmo biržoje penktadienį nukrito iki 130,6 Švedijos kronos, o...

„Swedbank“ nuo skandalo pradžios neteko 38 % vertės nuotrauka, foto

Individualią veiklą vykdyti planavusi klaipėdietė Laima (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) sako likusi...

Iš mokesčių inspekcijos išvijo, "Sodroje" nepaaiškino? nuotrauka, foto

VE.lt rekomenduoja: 04.23 d. TV sporto transliacijos nuotrauka, foto

Sportas, TV play sports19.45 Krepšinis. Eurolyga. „Žalgiris“ - „Fenerbahce“.21.35 Futbolas. Anglijos „Premier“ lyga....

Šį vakarą Apeirono teatre - premjera "Ašmenys" nuotrauka, foto

Patarimai, Balandžio 23-ąją, 19 val. Apeirono teatre premjera "Ašmenys".           ...

Šri Lankoje sprogimų aukų skaičius išaugo iki 310 nuotrauka, foto

Pasaulis, Šri Lankoje įvykdytų sprogdinimų aukų skaičius išaugo iki 310, naktį keliems žmonėms...

Skurdūs Gargždų želdynai ilgisi pavasario spalvų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pavėlavęs pavasaris gyventojus vis dažniau veja kieman. Gargždiškių kiemuose grėbstomos šaltojo sezono...

Sportas, Paskelbta prieš 14 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 33 min.

Pasaulis, Paskelbta prieš 36 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...