2019 m. sausio 24 d. 08:35 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Internetu pirkite saugiai!

2018-11-07, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Internetu pirkite saugiai! nuotrauka, foto

TERMINAS. Galite per 14 dienų nuo prekės gavimo atsisakyti internetu sudarytos sutarties ir grąžinti prekes atgal, sumokėdami tik prekės siuntimo atgal išlaidas.

© "Fotolia" nuotr.

Klausimas. Artėja šventės, noriu nupirkti artimiesiems dovanų internetu, tačiau bijau, kad sumokėti pinigai dings, o prekių negausiu. Ar galima nuo to apsisaugoti?

Mūsų dienomis nemažai žmonių perka internetu. Tai patogus ir pakankamai saugus pirkimo būdas, tačiau reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Išsirinkite tinkamą pardavėją. Geriausia pirkti žinomose internetinėse parduotuvėse, pasidomėti pirkėjų atsiliepimais. Atkreipkite dėmesį, ar svetainė pažymėta pasitikėjimo ženklu (angl. trust marks), pasidomėkite, kokią apsaugą ženklas nurodo, patikrinkite jo registraciją.

Venkite mokėjimų nepažįstamiems žmonėms naudojant pinigų perlaidų sistemas (pvz., "Western Union" ar "MoneyGram"). Geriausia atsiskaitymams naudoti kreditines korteles, kurios siūlo apsaugą nuo apgavysčių bei kompensacijas, arba gerai žinomus mokėjimo tarpininkus, tokius kaip "PayPal". Patikrinkite ar interneto svetainė turi matomą uždaros spynos simbolį, interneto adresas prasideda https://.

Atidžiai perskaitykite prekės pirkimo sąlygas ir nuostatas, išsaugokite visus dokumentus bei susirašinėjimą su pardavėju. Prieš sudarant sutartį pardavėjas privalo jums nurodyti savo duomenis, pagrindines prekių ar paslaugų ypatybes, galutinę kainą, pristatymo tvarką, teisę atsisakyti sutarties, informaciją apie garantiją, kitas esmines sąlygas. Jei nesusitarėte kitaip, prekė jums turi būti pristatyta ne vėliau kaip per 30 dienų.

Jūs galite per 14 dienų nuo prekės gavimo atsisakyti internetu sudarytos sutarties ir grąžinti prekes atgal, sumokėdami tik prekės siuntimo atgal išlaidas. Pinigai jums turi būti grąžinti ne vėliau kaip per 14 dienų. Perkant Europos Sąjungoje galioja dvejų metų teisinė garantija, kuri nepriklauso nuo sutarties sąlygų. Papildoma komercinė garantija gali būti mokama.

Jei prekė nebuvo pristatyta, buvo pristatyta ne laiku arba netinkamos kokybės, kreipkitės į pardavėją raštu ir nurodykite savo reikalavimus, pridėkite susijusių dokumentų kopijas. Jei prekė netinkamos kokybės, galite reikalauti, kad prekė būtų nemokamai pakeista, pataisyta, sumažinta kaina arba sutartis nutraukta ir grąžinti pinigai. Jei pardavėjas nepristato prekės per nustatytą laikotarpį, turite teisę nutraukti sutartį ir reikalauti grąžinti pinigus. Pardavėjas atsako už dingusias ar sugadintas prekes, nebent jūs pats pasirinkote prekių pristatymo kompaniją.

Jūsų teisės buvo pažeistos keliaujant ar perkant Europos Sąjungoje? Klauskite Europos vartotojų centro ekspertų patarimo. Savo klausimus siųskite el. paštu info@ecc.lt

Šis straipsnio leidyba buvo finansuojama Europos Sąjungos Vartotojų Programos (2014-2020). Straipsnio turinys atspindi tik organizacijos poziciją bei yra jos atsakomybė. Ji negali būti vertinama kaip atspindinti Europos Komisijos ir / ar Vartotojų, sveikatos, žemės ūkio ir maisto programų vykdomosios agentūros (CHAFEA) ar kitos Europos Sąjungos institucijos poziciją. Europos Komisija ir Agentūra neprisiima jokios atsakomybės už pateiktos informacijos panaudojimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Vieningos Europos valiuta tituluojamas euras Lietuvoje buvo įvestas jau daugiau nei...

Ketveri metai su euru: kainos tada ir dabar nuotrauka, foto

Nuo šių metų Lietuvoje prasidėjus II pakopos pensijų reformai gyventojai kol kas...

Pensijų kaupimo pokyčiai: ką būtina žinoti? nuotrauka, foto

"Vakarų ekspresas" tęsia 2015-ųjų pradžioje pradėtą pažintį su jau ketvirtus metus mūsų...

Tęsiame pažintį su euro monetomis (16) nuotrauka, foto

Sodra“ testuoja naują pensijų skaičiuoklę, kuri įvertina, kaip pensiją paveiks sprendimai...

Nauja „Sodros“ skaičiuoklė jauniems nepatiks nuotrauka, foto

Šlakui ir baldams perdirbti bus statoma atskira aikštelė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šalia Dumpių regioninio sąvartyno šį pavasarį prasidės statybos - maždaug 5 hektarų...

Besmegenius lipdyti galima ne tik iš sniego nuotrauka, foto

Švietimas, Sausio 22 d. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo "Draugystė" kieme šurmuliavo įvairių...

Ketvirtadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, ************** Protingos mintys: „Žmogus turi būti prieinamas aistroms, bet ir pajėgus jas...

Dziudo atstovams - šeši medaliai nuotrauka, foto

Sportas, Kėdainiuose dvi dienas vykusiame atvirame Lietuvos dziudo jaunių ir jaunučių čempionate Klaipėdos...

Švietimas, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...