2018 m. lapkričio 18 d. 22:48 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Internetu pirkite saugiai!

2018-11-07, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Internetu pirkite saugiai! nuotrauka, foto

TERMINAS. Galite per 14 dienų nuo prekės gavimo atsisakyti internetu sudarytos sutarties ir grąžinti prekes atgal, sumokėdami tik prekės siuntimo atgal išlaidas.

© "Fotolia" nuotr.

Klausimas. Artėja šventės, noriu nupirkti artimiesiems dovanų internetu, tačiau bijau, kad sumokėti pinigai dings, o prekių negausiu. Ar galima nuo to apsisaugoti?

Mūsų dienomis nemažai žmonių perka internetu. Tai patogus ir pakankamai saugus pirkimo būdas, tačiau reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Išsirinkite tinkamą pardavėją. Geriausia pirkti žinomose internetinėse parduotuvėse, pasidomėti pirkėjų atsiliepimais. Atkreipkite dėmesį, ar svetainė pažymėta pasitikėjimo ženklu (angl. trust marks), pasidomėkite, kokią apsaugą ženklas nurodo, patikrinkite jo registraciją.

Venkite mokėjimų nepažįstamiems žmonėms naudojant pinigų perlaidų sistemas (pvz., "Western Union" ar "MoneyGram"). Geriausia atsiskaitymams naudoti kreditines korteles, kurios siūlo apsaugą nuo apgavysčių bei kompensacijas, arba gerai žinomus mokėjimo tarpininkus, tokius kaip "PayPal". Patikrinkite ar interneto svetainė turi matomą uždaros spynos simbolį, interneto adresas prasideda https://.

Atidžiai perskaitykite prekės pirkimo sąlygas ir nuostatas, išsaugokite visus dokumentus bei susirašinėjimą su pardavėju. Prieš sudarant sutartį pardavėjas privalo jums nurodyti savo duomenis, pagrindines prekių ar paslaugų ypatybes, galutinę kainą, pristatymo tvarką, teisę atsisakyti sutarties, informaciją apie garantiją, kitas esmines sąlygas. Jei nesusitarėte kitaip, prekė jums turi būti pristatyta ne vėliau kaip per 30 dienų.

Jūs galite per 14 dienų nuo prekės gavimo atsisakyti internetu sudarytos sutarties ir grąžinti prekes atgal, sumokėdami tik prekės siuntimo atgal išlaidas. Pinigai jums turi būti grąžinti ne vėliau kaip per 14 dienų. Perkant Europos Sąjungoje galioja dvejų metų teisinė garantija, kuri nepriklauso nuo sutarties sąlygų. Papildoma komercinė garantija gali būti mokama.

Jei prekė nebuvo pristatyta, buvo pristatyta ne laiku arba netinkamos kokybės, kreipkitės į pardavėją raštu ir nurodykite savo reikalavimus, pridėkite susijusių dokumentų kopijas. Jei prekė netinkamos kokybės, galite reikalauti, kad prekė būtų nemokamai pakeista, pataisyta, sumažinta kaina arba sutartis nutraukta ir grąžinti pinigai. Jei pardavėjas nepristato prekės per nustatytą laikotarpį, turite teisę nutraukti sutartį ir reikalauti grąžinti pinigus. Pardavėjas atsako už dingusias ar sugadintas prekes, nebent jūs pats pasirinkote prekių pristatymo kompaniją.

Jūsų teisės buvo pažeistos keliaujant ar perkant Europos Sąjungoje? Klauskite Europos vartotojų centro ekspertų patarimo. Savo klausimus siųskite el. paštu info@ecc.lt

Šis straipsnio leidyba buvo finansuojama Europos Sąjungos Vartotojų Programos (2014-2020). Straipsnio turinys atspindi tik organizacijos poziciją bei yra jos atsakomybė. Ji negali būti vertinama kaip atspindinti Europos Komisijos ir / ar Vartotojų, sveikatos, žemės ūkio ir maisto programų vykdomosios agentūros (CHAFEA) ar kitos Europos Sąjungos institucijos poziciją. Europos Komisija ir Agentūra neprisiima jokios atsakomybės už pateiktos informacijos panaudojimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Pastaruoju metu valdžios atstovai ir vartotojai labai skirtingai vertina kainų pokyčius....

Kiek iš tikrųjų pasikeitė kainos ir darbo užmokestis? nuotrauka, foto

Kalbų apie galimai artėjančią krizę - vis daugiau. Ekonomistai prognozuoja, kad ekonominį...

Laikas pradėti ruoštis krizei? nuotrauka, foto

Europos Centrinio Banko (ECB) duomenimis, lietuviai banko kortelėmis naudojasi beveik tiek...

Lietuviai vis dažniau atsiskaito kortele nuotrauka, foto

Lietuvos centrinio banko vadovas tikina nematantis ryškių artėjančios naujos ekonominės krizės požymių,...

Krizė – dar ne už kampo, bet sulėtėjimo požymių yra nuotrauka, foto

Nutrūko septynių „Neptūno“ pergalių serija nuotrauka, foto

Sportas, Septynių Klaipėdos „Neptūno“ (9-2) laimėtų rungtynių serija sekmadienį nutrūko namuose. Beveik...

Akcija “Neužgesk” priminė apie žuvusiuosius kelyje nuotrauka, foto

Klaipėda, Lapkričio 18-ąją, minint Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti, trijuose didžiausiuose Lietuvos...

Atvyko vaiko teisių specialistai: kaip elgtis? nuotrauka, foto

Švietimas, Vaiko teisių apsaugos specialistai, pradėję nagrinėti gautą pranešimą dėl galimo...

Šeimos gina savo vaikus nuotrauka, foto

Klaipėda, Apie tūkstantį žmonių  sekmadienį 11 val. susirinko į mitingą prieš vaikų atiminėjimą...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...