2020 m. rugsėjo 21 d. 19:20 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

Į ką atkreiptį dėmesį renkantis greitąjį kreditą?

2020-08-05, 17:01

„Visi kreditai“ inf.

Į ką atkreiptį dėmesį renkantis greitąjį kreditą? nuotrauka, foto

© "Adobe Stock" nuotr.

Reklama

Nepaisant su laiku vis augusiais apribojimais greitųjų kreditų išdavimui, šie tebėra vienas iš populiariausių ir neabejotinai patogiausių būdų pasiskolinti. Dažniausiai greitieji kreditai yra naudojami kasdieniams poreikiams, tačiau nėra neįprasta iš kreditų bendrovės pasiskolinti ir keletą tūkstančių eurų bei finansuoti stambesnės vertės pirkinius. Kaip rodo Lietuvos Banko pateikiamos ataskaitos, greitųjų vartojimo kreditų paklausa išlieka aukšta, o vidutinė paskolos suma – nuosekliai didėja.

Nemažėja ir tokių paslaugų pasiūla. Žinoma, kartas nuo karto neatlaikiusi konkurencijos pasitraukia viena ar kita bendrovė, tačiau į jos vietą netrukus žengia kita. O ką jau kalbėti apie vis populiarėjančias tarpusavio skolinimosi platformas, kurios taip pat padidina konkurenciją šioje rinkoje, o tuo pačiu ir pasiūlą vartotojams. Galima drąsiai teigti, kad vien žinomų ir savo rinkos dalį turinčių kredito bendrovių yra apie dvi dešimtis.

Konkurencija ir didelė pasiūla visada yra gerai galutiniam vartotojui. Teoriškai mažėjančios paskolų kainos (palūkanos), dažniau siūlomos akcijos norint prisivilioti naujų klientų yra du didžiausi to privalumai. Tačiau dėl to taip pat atsiranda ir savotiškos problemos, kai reikia išsirinkti greitąjį kreditą. Išsirinkti pigiausią (ar net rasti tokį, kuriam taikomos nuolaidos) kreditą yra ypač svarbu, nes priklausomai nuo paskolos suma, net ir nedidelis palūkanų normų skirtumas gali brangiai kainuoti.

Bet palūkanų norma tikrai neturėtų būti vienintelis kriterijus renkantis kurią kredito bendrovę pasirinkus. Už nurodytos palūkanų normos slepiasi ir daugiau svarbių kriterijų, kuriuos būtina įvertinti renkantis greitąjį kreditą.

BVKKMN, arba bendra vartojimo kredito kainos metinė norma

Jei kada nors ieškojote bet kokios paskolos internetu, turbūt susidūrėte su šiuo terminu. Šis grėmėzdiškas žodžių junginys reiškia kai ką labai paprasto: bendrą kredito kainą. Galite tai suvokti kaip platesnę palūkanų normos versiją. BVKKMN taip pat yra išreiškiamas procentine metine išraiška ir parodo kokią dalį nuo visos kredito sumos jums reikės sumokėti už paskolą. Kuo šis rodiklis mažesnis, tuo greitasis kreditas pigesnis (dažniausiai jis yra neigiamai proporcingas paskolos sumai ir sutarties laikotarpiui).

Skirtingai nei palūkanų normos atveju, BVKKMN įtraukia ir kitus su kreditu susijusius mokesčius. Todėl šis rodiklis geriau atspindi kainą, kurią jums reikės sumokėti už gautą greitąjį kreditą. Todėl lyginant greituosius kreditus ir ieškant pigiausio iš jų, visų pirmiausia dėmesį atkreipkite į šį rodiklį, o ne tik į nurodytą palūkanų normą.

Palyginti skirtingus pasiūlymus pagal BVKKMN neturėtų būti sunku, nes visi greitųjų kreditų davėjai yra įpareigoti savo internetinių puslapių paskolos skaičiuoklėse nurodyti šį rodiklį. Jį nurodo ir neretas puslapis, kuriame yra tarpusavyje lyginamos paskolos.

Kiti mokesčiai

Taigi, kaip jau supratote, kredito kaina susideda ne vien tik iš mokamų palūkanų. Dauguma kreditorių taiko ir kitus mokesčius: pvz. sutarties sudarymo ar paskolos administravimo. Būtinai atkreipkite dėmesį ir į jų dydį.

Tačiau yra ir tokių mokesčių, kurie yra taikomi tik kai kuriais sutartyje numatytais atvejais. Pavyzdžiui: paskolos pratęsimo ar išankstinio grąžinimo mokesčiai. Jei neketinate prasitęsti paskolos grąžinimo termino arba atlikti visą ar dalį kredito įmokos anksčiau sutartyje numatyto laiko, tuomet tokių paslaugų įkainiai jums nebus aktualūs. Bet niekada negalite žinoti, todėl mažų mažiausiai atkreipkite dėmesį ar tarp lyginamų kreditorių nėra itin ženklių įkainių skirtumų.

O ko gero svarbiausias iš tokių išimtinais atvejais taikomų mokesčių yra delspinigiai. Beveik visos kredito bendrovės taiko standartinį delspinigių tarifą, todėl dažniausiai ir lyginti nėra ką. Tačiau yra bent keli kreditoriai, kurie taiko šiek tiek didesnį delspinigių tarifą, todėl reikėtų bent jau žinoti šių skirtimų dydį.

Reklama

Akcijos

Skirtingai nei vartojimo, būsto ar kitos standartinės paskolos, greitieji kreditai pakankamai dažnai išduodami su tam tikromis pritaikomomis nuolaidomis. Pasitaiko, kad kreditorius pasiūlo mažesnę palūkanų normą nei įprastai, arba leidžia nemokamai atidėti pirmus kredito mokėjimus.

Visgi daugiausia dėmesio patraukia pasiūlymas naujiems klientams: nemokama paskola. Tokiu atveju kreditorius įsipareigoja naujam, prieš tai kredito sutarties nesudariusiam vartotojui suteikti kreditą be palūkanų. Sudarius tokią sutartį, grąžinti reikės tik tiek, kiek pasiskolinote (su sąlygą, kad paskolą grąžinsite laiku).

Kaip matote, svarbu palyginti ne tik plikus skaičius, bet ir tai, kokios nuolaidos gali būti taikomos kreditui. Tokiu atveju net nominaliai brangiausia paskola gali tapti pigiausia, jei jums priklausys ir bus pritaikyta nuolaida.

Tik turėkite omenyje, kad akcijos beveik visuomet taikomos tik naujiems klientams, t. y. tiems, kurie skolinasi pirmą kartą. Tai yra priežastis pabandyti paieškoti kitų pasiūlymų, net jei jus visiškai tenkina dabartinis jūsų kredito davėjas.

Atsiliepimai

Reklama

Dar vienas svarbus dalykas: buvusių klientų atsiliepimai. Po objektyviais matuokliais niekada nepapuls tokie dalykai kaip požiūris į klientą ar sukalbamumas. Elementarus pavyzdys: kreditoriai gali taikyti vienodą delspinigių tarifą, tačiau atsidūrus tokioje situacijoje vienas gali kartu su klientu ieškoti išeities, o kitas – tiesiog perduoti sutartį antstoliams išieškojimui.

Tokius dalykus, kaip ir visą klientų aptarnavimo kultūrą, galėsite „pamatuoti“ tik skaitydami buvusių klientų atsiliepimus internete. Daugiausia jų galite rasti paskolų palyginimų puslapiuose ar įvairių įmonių duomenų bazėse, kur leidžiami komentarai.

Tokie būtų pagrindiniai dalykai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį ir pagal kuriuos reikėtų lyginti skirtingus greitųjų kreditų pasiūlymus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) teigia naujojo sezono Eurolygos rungtynių...

LRT Eurolygos teises teigia nusipirkusi „kone dvigubai“ pigiau nuotrauka, foto

Vyriausybė pritarė įstatymo projektų paketui, kuris nustatys reguliavimo aplinką vėjo energetikos Baltijos...

Klaipėdos uoste – vėjo jėgainių gamykla: vyriausybė pritarė energetikos Baltijos jūroje plėtrai nuotrauka, foto

„Carlsberg“ koncernas pranešė ketinantis parduoti visas jam priklausančias Lietuvoje veikiančios įmonės „Švyturys–Utenos...

Parduodamas „Švyturys–Utenos alus“: vertė siekia daugiau nei 170 mln. eurų nuotrauka, foto

Perkelti veiklą į Latviją jau nusprendė 12 Baltarusijos bendrovių, pranešė Latvijos ekonomikos...

12 Baltarusijos bendrovių jau nusprendė persikelti į Latviją nuotrauka, foto

Uostamiesčio gydytojų profesionalumas sužavėjo ir JAV prezidentą nuotrauka, foto

SE, Žinia apie unikaliomis operacijomis garsėjantį klaipėdietį chirurgą Nerijų Kaselį pasiekė ir JAV...

Apdovanoti sportiškiausi Klaipėdos moksleiviai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas apdovanojo sportiškiausias Klaipėdos miesto mokyklas, kurios atkakliai...

"Neptūnui" - svarbus iššūkis Bulgarijoje nuotrauka, foto

Sportas, Antradienį Klaipėdos "Neptūnas" Bulgarijoje pradės atranką dėl patekimo į FIBA Čempionų lygos...

„Orfėjas pragare“: svarbu neprarasti įvaizdžio! nuotrauka, foto

Renginiai, Rugsėjo 18-19 d. įvyko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Jacques‘o Offenbacho operetės...

Sportas, Paskelbta prieš 51 min.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Renginiai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...