2020 m. birželio 5 d. 10:16 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Ekonomika  >  Euras

Euras

G. Nausėda pasirašė įstatymą dėl vienkartinės 200 eurų išmokos

(4)

2020-05-15, 10:23

Malvina Baužytė, ELTA

G. Nausėda pasirašė įstatymą dėl vienkartinės 200 eurų išmokos nuotrauka, foto

Reklama

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įstatymą dėl Seimo patvirtintos vienkartinės 200 eurų išmokos pensininkams, socialiai remtiniems žmonėms bei ieškantiems darbo.

Juo, kaip teigia Prezidentūra, siekiama krizės akivaizdoje pagerinti šių visuomenės grupių padėtį ir suteikti papildomą stimulą ekonomikai.

ELTA primena, kad Seime patvirtintas beveik 931,7 mln. eurų pagalbos priemonių paketas verslui, darbuotojams, nepasiturintiems asmenims ir pensininkams.

Planuojama, kad šie pinigai gavėjus pasiektų rugpjūčio mėnesį.

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo išmokėti skirtingas vienkartines išmokas visiems šalies vaikams bei laikinai mažinti mokesčius dirbantiesiems. Pasak jo, atsižvelgiant į šalies ūkio situaciją koronaviruso pandemijos sukeltos krizės metu būtinos greitai veikiančios ekonomikos skatinimo priemonės. Todėl, argumentuoja Prezidentūra, ketinama teikti teisėkūros pasiūlymus, orientuotus į reikšmingą paramą šeimoms su vaikais ir laikiną mokesčių mažinimą dirbantiesiems.

Kaip informuoja Prezidentūra, šalies vadovas siūlys Seimui priimti įstatymą, pagal kurį vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.

„Dėl prognozuojamo ekonomikos nuosmukio Lietuvai vėl kyla didelio nedarbo ir emigracijos grėsmė. Tačiau kitaip nei prieš dešimtmetį, dabartinę krizę pasitinkame nepalyginamai stipresni. Turime ne tik jaustis stipresni, bet ir nedelsdami tai įrodyti konkrečiais veiksmais. Mums reikalingos paprastos ir greitai veikiančios ekonomikos skatinimo priemonės, kurios laikinai padidintų dirbančiųjų pajamas, skatintų vartojimą ir padėtų išsaugoti darbo vietas“, – Prezidentūros pranešime cituojamas šalies vadovas.

Siūlo mažinti GPM tarifą ir ankstinti NPD didinimą

Po pastarąją savaitę vykusių diskusijų su premjeru Sauliumi Skverneliu prezidentas G. Nausėda, praneša Prezidentūra, taip pat teiks įstatymo pataisą, kuria siūloma laikinai –iki metų pabaigos – sumažinti standartinį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą nuo 20 proc. iki 15 proc., taikant jį visų darbuotojų pajamoms iki 3 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) lygio (iki 4000 eurų bruto).

Siekdamas papildomai padidinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas, šalies vadovas taip pat siūlys ankstinti numatytą neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį NPD jau šiais metais.

Tokiu būdu mažiausiai pajamų gaunančias šeimas parama pasiektų trimis kanalais – laikinai mažinant pajamų mokesčius dirbantiesiems, didinant NPD ir skiriant papildomas vienkartines išmokas vaikams. Bendra šių priemonių vertė siektų apie 500 mln. eurų.

„Ekonomikos skatinimo priemonių naudą turi pajusti ir mažiausias pajamas gaunantys Lietuvos gyventojai, ir sąžiningai mokesčius mokanti vidurinioji klasė, nuo kurios priklauso šalies ateitis. Dabar yra tas metas, kai valstybė turi aiškiai pasakyti, kad nieko nepaliks bėdoje. Šiandien turime padėti pamatus pasitikėjimui, kuris sujungtų visuomenės ir valdžios institucijų jėgas tvaresniam bendram darbui ateityje“, – sakė prezidentas G. Nausėda.

Pasak šalies vadovo, jį pozityviai nuteikė ankstesnė patirtis diskutuojant su Vyriausybe ir Seimu, kai pavyko operatyviai suderinti Prezidentūros inicijuotą paramą mikroįmonėms.

„Jau įsitikinome, kad krizės sąlygomis galime rasti sutarimą dėl būtiniausių sprendimų. Esu tikras, kad galime sutarti ir dėl to, jog siekiant įveikti netipinę krizę reikalingos netipinės ir greitai veikiančios priemonės“, – sakė prezidentas.

Kaip teigiama Prezidentūros pranešime, vadovo teikiamas ekonomikos skatinimo planas gimė intensyviose diskusijose su ekonomikos Nobelio premijos laureatu Robertu Shilleriu, ekonomikos ir finansų ekspertais, darbuotojų ir verslo asociacijomis, politinių partijų ir Vyriausybės atstovais. Laikinas GPM tarifo sumažinimas siūlomas įsitikinus, kad nuostolių dėl to nepatirs savivaldybių biudžetai – pagal galiojančius įstatymus juos šiais metais pasieks kompensacijos.

Reklama

Pasak Prezidento, siūlomos priemonės skatins ekonomiką 2020 metais ir nesukurs ilgalaikių įsipareigojimų šalies biudžete, todėl šie pokyčiai fiskaliniu atžvilgiu bus tvarūs ir neturės poveikio viešųjų paslaugų finansavimui vėlesniais metais.

Pasirašė įstatymą dėl vienkartinių išmokų pensininkams ir socialiai remtiniems žmonėms

Šalies vadovas taip pat pasirašė Seimo patvirtintą 200 eurų išmokų pensininkams ir kitiems menkas pajamas gaunantiems asmenims paketą, kuriuo siekiama krizės akivaizdoje pagerinti šių visuomenės grupių padėtį ir suteikti papildomą stimulą ekonomikai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Taip

2020-05-15   14:11

IP: 185.11.26.161

Jeigu pensininkas tai ir gaus

be to

2020-05-15   12:16

IP: 46.249.186.34

eilinį kartą ,,liko ant ledo" gaunantys karių ir pareigūnų pensijas. Čia jau kažkokia diskriminacija tiek iš Seimo, tiek iš Prezidentūros pusės

Šlykštu

2020-05-15   12:07

IP: 185.11.26.161

Daugiau gausit už pensininkus po 257 iki naunų metų

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Euras

„Vinted“ šiandien paskelbė, kad skiria 1 mln. eurų paramą kovai su COVID-19....

„Vinted“ skiria 1 mln. eurų paramą medicininiams tyrimams kovai su COVID-19 nuotrauka, foto

Lietuvos darbo užmokesčio fondas, kurį lemia dirbančiųjų skaičius ir jų vidutinės darbo...

J. Varanauskienė: valstybės parama sušvelnino pajamų krytį nuotrauka, foto

Europos Komisija siūlo, kad Lietuva galėtų pretenduoti į 6,3 mlrd. eurų...

EK: Lietuva gali pretenduoti į 6,3 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Karantino sustabdyta Lietuvos ekonomika, panašu, jau grįžta į prieš pandemiją buvusį lygį,...

Lietuva atsigauna greičiau nei Baltijos kaimynės nuotrauka, foto

Nuo koronaviruso pasveiko dar 29 žmonės nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) birželio 5 d. duomenimis:

Skaudi priekuliškės patirtis: „Sunku patikėti, kad viskas gali žlugti per vieną dieną“ nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Gintarė Plungienė (35 m.), penkiametės Medos mama, prieš porą metų portalui Lrytas.lt...

Juodkrantė rado būdą šią vasarą surengti kurorto dienas nuotrauka, foto

Neringa, Prasidėjusi vasarą ir sparčiais žingsniais švelnėjantys karantino apribojimai Juodkrantės bendruomenei bei renginių...

Trim KU studijų programoms – ypatingas kokybės įvertinimas nuotrauka, foto

Klaipėda, „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklelį gavo inžinerinės ir IT pakraipos studijų programos

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...