2019 m. kovo 19 d. 19:48 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

„Vakarų medienos grupė" su vaikais vėl kels inkilus

2017-03-23, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

„Vakarų medienos grupė" su vaikais vėl kels inkilus nuotrauka, foto

NAUDINGA. Anot Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos pedagogų, gamindami inkilus moksleiviai mokėsi skaityti brėžinius, dirbti su įrankiais, medžiagomis.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

UAB VAKARŲ MEDIENOS GRUPĖ tęsia iniciatyvą kartu su ugdymo įstaigomis gaminti ir Žemaitijos nacionaliniame parke iškelti inkilus. Planuojama, kad pirmieji inkilai, šiemet skirti šikšnosparniams, bus iškabinti jau kitą savaitę.

Pernai prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo Klaipėdos darželis "Gintarėlis" ir Ketvergių pagrindinė mokykla, o šiemet bendrovė jau kartu su Klaipėdos vaikų globos namais "Smiltelė" ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija ruošia kelias dešimtis inkilų. Jie jau kitą savaitę bus pradėti kabinti nacionaliniame parke.

Bendrovės VAKARŲ MEDIENOS GRUPĖ miškininkystės ir medienos kilmės vyr. specialistas Sigitas Girdziušas pasakojo, kad su Žemaitijos nacionaliniu parku inkilų kėlimo detales pradėjo derinti praėjusių metų pabaigoje.

"Pernai kartu su vaikais kėlėme inkilus įvairiems paukščiams, o šiemet nutarėme padaryti inkilus ir žiemojimo slėptuves šikšnosparniams. Nacionalinis parkas mums pateikė inkilų bei žiemojimo slėptuvių matmenis, modelių pavyzdžius ir kitas technines detales. O nuo vasario pradėjome ruošti medžiagas inkilų gamybai - lentas ir išpuvusia šerdimi stuobrius, kuriuos lengva išgremžti", - pasakojo S. Girdziušas.

ENTUZIASTINGAI. Klaipėdos vaikų globos namų "Smiltelė" auklėtiniai inkilus gamino su dideliu entuziazmu.

Bendrovės darbuotojai parengė detalias instrukcijas, supjovė ruošinius, juos atitinkamai sužymėjo, kad vaikams būtų aišku, kaip turi atrodyti šikšnosparniams reikalingi "nameliai". Kovo pradžioje medžiagos inkilų gamybai buvo pristatytos į Klaipėdos vaikų globos namus "Smiltelė" ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnaziją.

Pasak S. Girdziušo, vaikų globos namų "Smiltelė" auklėtiniai gamina 20 inkilų, Veiviržėnų gimnazijos moksleiviai - 30 inkilų.

"10 iš jų bus specialios žiemojimo dėžės. Kadangi dalis šikšnosparnių lieka žiemoti Lietuvoje, įsikuria rūsiuose, kad būtų palankesnės sąlygos, bus pakabintos dėžės, pro kurių apačią šikšnosparniai galės įlįsti ir žiemoti. 15 inkilų bus pagaminti iš stuobrių, likusieji - iš lentų. Bus keturi skirtingi modeliai, kad vaikai galėtų susipažinti su įvairiomis inkilų rūšimis, pamatytų, kokie jie gali būti, kuo skiriasi", - sakė miškininkystės ir medienos kilmės vyr. specialistas.

Pasak jo, buvo planuota inkilus nacionaliniame parke kelti balandį, tačiau vaikų aktyvumas maloniai nustebino. Klaipėdos vaikų globos namus "Smiltelė" auklėtiniai praktiškai užbaigė visų inkilų gamybą, tad jų paruošti namukai šikšnosparniams bus keliami jau kitą savaitę, o veiviržėniškių - balandžio pradžioje.

Pasak Klaipėdos vaikų globos namų "Smiltelė" direktoriaus pavaduotojos socialiniams reikalams Vilmos Bakševičienės, vaikai inkilus gamino, kai tik turėjo laisvo laiko.

"Mums buvo malonu matyti su kokiu entuziazmu vaikai dirbo, dalinosi darbus", - sakė V. Bakševičienė.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams ir administracijai Vytautas Pozingis sakė, kad šią savaitę moksleiviai jau irgi turėtų užbaigti inkilų konstravimą.

"Inkilus per technologijų pamokas gamino ne vienos klasės moksleiviai. Su technologijų mokytoju kalbėjome, kad inkilų gaminimas naudingas ir įdomus moksleiviams. Jie įsipareigojo padaryti darbą, o gamindami inkilus mokosi skaityti brėžinius, dirbti su įrankiais, medžiagomis", - kalbėjo V. Pozingis.

Pasak jo, moksleivių dar laukia rimta procedūra - apsispręsti, kurie iš inkilus gaminusiųjų gimnazistų vyks į nacionalinį parką, mat visiems norisi tokios išvykos.

Inkilai bus keliami Žemaitijos nacionalinio parko Šeirės ir Plokštinės pažintinius takus supančiuose miškuose. Inkilų kėlimo procesą turėtų paįvairinti Žemaitijos nacionalinio parko specialistų edukaciniai pasakojimai, tad tai bus visapusiškai naudinga išvyka.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

Teismo verdiktas: "Branda LT" padarė pažeidimą nuotrauka, foto

Klaipėda, Kilusį ginčą dėl didžiausio vienu metu leidžiamo laikyti atliekų kiekio laimėjo Klaipėdos...

Jaunajai kartai - sunkiaatlečių treniruotės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos sunkiosios atletikos centre verda gyvenimas - čia nuolat stovyklauja įvairių Lietuvos...

"Gintaro" plaukikams - per 30 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtiniai skynė pergales Rygoje (Latvija), Alytuje ir Klaipėdoje...

Trys priežastys, kodėl lietuvių laukia sotesni metai nuotrauka, foto

Ūkis, Banko „Luminor“ ekonomistai antradienį paskelbė gerinantys Lietuvos ekonomikos augimo prognozę....

Klaipėda, Paskelbta prieš 47 min.

Sportas, Paskelbta prieš 47 min.

Sportas, Paskelbta prieš 47 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...