2019 m. vasario 19 d. 04:21 val., antradienis

Ekonomikos naujienos

Už gautą finansavimą atsiskaito kultūros projektų organizatoriai

(7)

2017-11-02, 19:00

Klaipėdos m. savivaldybės inf.

Už gautą finansavimą atsiskaito kultūros projektų organizatoriai nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Už savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimą kultūros ir meno projektų rengėjai atsiskaityti privalo: to Savivaldybės administracija reikalauja iš visų be išimties finansavimą gavusių projektų organizatorių. Nepateikus ataskaitų gali būti reikalaujama grąžinti gautą finansavimą.

Už gautas lėšas atsiskaitoma pagal savivaldybės tarybos patvirtintus tvarkų aprašus. Su paramą gavusių projektų organizatoriais sudaromos sutartys, kuriose nurodomi atsiskaitymo terminai bei sąlygos. Kiekvieno projekto organizatorius privalo pateikti ataskaitas, kuriose nurodoma, kokios išlaidos buvo apmokėtos savivaldybės biudžeto lėšomis, kartu turi būti pateikiami tai pagrindžiantys dokumentai. Ataskaitas tikrina bei jų teisingumą savo parašais tvirtina Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus valstybės tarnautojai, be to, įvertinti, kaip vykdomi sutartiniai įsipareigojimai, teisės aktuose numatytais atvejais pasitelkiami ir ekspertai.

Jei visuomenei ar žiniasklaidai kyla poreikis susipažinti su kurio nors projekto finansine ataskaita, sulaukus oficialaus kreipimosi, Kultūros skyriaus specialistai savo ruožtu kreipiasi į konkretaus projekto rengėjus ir prašo nurodyti, kuri ataskaitoje esanti informacija yra konfidenciali. Pagal Civilinio kodekso 1.116 straipsnio 1 dalį ir teismų praktiką informacija laikoma komercine (gamybine) paslaptimi, jeigu turi tikrą ar potencialią komercinę (gamybinę) vertę dėl to, kad jos nežino tretieji asmenys ir ji negali būti laisvai prieinama dėl šios informacijos savininko ar kito asmens, kuriam savininkas ją yra patikėjęs, protingų pastangų išsaugoti jos slaptumą. Įsitikinus, kad projekto organizatorių nurodyta informacija išties gali būti laikoma konfidencialia, pateikiant ataskaitą suinteresuotiems asmenims, pateikiama visa informacija, išskyrus konfidencialią. Tokią praktiką taiko ir Lietuvos kultūros taryba. Pažymėtina, kad tokia informacija, kokiam tikslui ir kiek panaudota savivaldybės biudžeto lėšų, nėra konfidenciali.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija dalinai finansuoja apie 80 kultūros ir meno projektų, kurie atrenkami pagal Savivaldybės tarybos nustatytas tvarkas. Visų projektų finansinės ataskaitos yra tikrinamos. Didėjant žiniasklaidos susidomėjimui projektų ataskaitomis, bus diskutuojama ir apie galimybę visas ataskaitas skelbti viešai. Kadangi ataskaitų kiekis didelis, visų jų parengimas viešinimui prieš tai įvertinant, kuri informacijos dalis yra konfidenciali, reikalautų papildomų administracinių resursų, tad norint viešinti visas ataskaitas reikalinga sukurti mechanizmą, kurio įgyvendinimas nereikalautų didinti biurokratinio aparato.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

tik Teismas

2017-11-03   12:48

IP: 188.69.194.10

Liberalai paklūsta tik griežtai teisėsaugos rankai, miesto bendruomenė, mokesčių mokėtojai jų savivalės nesutamdys. Tik teismas!

siaubas

2017-11-03   10:52

IP: 86.100.16.76

Rašo nesąmones. Niekada, niekada, niekada, niekur, niekur, niekur parama menui, kultūrai nebuvo konfidenciali. Ką dar sugalvos liberaliniai Klaipėdos kultūros vadukai.

?

2017-11-03   10:11

IP: 83.177.226.33

O kodėl nėra nustatyta tokia tvarka, kad tie paramos gavėjai teikdami ataskaitas nurodytų kas yra konfidencialu ? Kam jų klausti papildomai ? Ar tik šiais metais atsirado konfidencialumas ? :) Mane kaip klaipėdietį domina tik biudžeto pinigai - Taigi skaitau --- Pažymėtina, kad tokia informacija, kokiam tikslui ir kiek panaudota savivaldybės biudžeto lėšų, nėra konfidenciali. ----- Kodėl nėra termino per kiek laiko reikia ataskaitas patikrinti ? Kodėl viskas kas liečia miestiečių pinigų patikras yra taip liberalu ? :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Skandalas dėl lenkiškos jautienos nuotrauka, foto

Skandalas dėl lenkiškos jautienos

ES pareigūnai Lenkijoje tirs jautieną

„Atostogų parke“ bus diegiama pažangiausia pasaulyje baseino vandens dezinfekavimo sistema DA-GEN, pagrįsta...

Maudynės baseine be chloro: „Atostogų parkas“ diegia pažangiausią pasaulyje vandens dezinfekavimo sistemą nuotrauka, foto

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030 metų į plėtrą bei modernizavimą ketina...

„Lietuvos geležinkeliai“ iki 2030-ųjų ketina investuoti 7 mlrd. eurų nuotrauka, foto

Vyriausybė siūlo didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuo dabar skiriamo 1 proc. akcizo...

Siūloma didinti fizinio aktyvumo finansavimą nuotrauka, foto

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 20 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Jemenui...

Lietuva skyrė 20 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Jemenui nuotrauka, foto

J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti ketinantis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“...

ES rengia naujas sankcijas Rusijai nuotrauka, foto

Užsienio ūkis, Europos Sąjunga naujomis sankcijomis reaguos į paaštrėjusį Ukrainos konfliktą. ES užsienio...

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Užsienio ūkis, Paskelbta prieš 5 val.

Žmonės, Paskelbta prieš 9 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...