2018 m. kovo 24 d. 02:42 val., šeštadienis

Ekonomikos naujienos

Už atliekas Klaipėdoje mokama tik vietinė rinkliava

(4)

2010-05-25, 00:00

Žygimantas MEŠKAUSKAS

Už atliekas Klaipėdoje mokama tik vietinė rinkliava nuotrauka, foto

BE IŠIMČIŲ. "Iki 2008 metų Klaipėdoje buvo žmonių ir verslininkų, kurie už atliekas galėjo nemokėti. Dabar turi mokėti visi", - akcentuoja Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro Vietinės rinkliavos administravimo skyriaus viršininkas Šarūnas Jonas Tamulis.

© Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

Greitai bus dveji metai, kai Klaipėdos mieste pasikeitė mokėjimo už atliekas tvarka, tačiau ne visi žmonės supranta, kodėl būtina mokėti vietinę rinkliavą ir negalima sudaryti tiesioginių sutarčių su atliekų vežėjais.

Klaipėdiečiams kyla klausimų, kodėl Gargžduose tokios sutartys sudaromos, o Klaipėdos mieste - ne? Kodėl klaipėdietis negali pats nuvežti savo atliekų į Dumpių sąvartyną?

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) Vietinės rinkliavos administravimo skyriaus viršininko Šarūno Jono Tamulio teigimu, iki 2008-ųjų liepos mokesčiai už atliekų tvarkymą Klaipėdos mieste buvo skaičiuojami kitaip.

"Daugiabučių namų gyventojai mokėjo nustatytą tarifą pagal būsto plotą, o individualūs namai ir verslininkai galėjo sudaryti sutartis tiesiogiai su vežėjais. Ši sistema turėjo keletą ydų. Viena jų - siekiant kuo mažiau mokėti vežėjams, atliekos buvo slepiamos, verčiamos į pamiškes, pakeles. Kita senosios sistemos problema, kad atsiskaitydami tiesiogiai su atliekų vežėjais žmonės mokėjo tik už vieną atliekų tvarkymo etapą - už šiukšlių surinkimą. O atliekų sutvarkymas sąvartynuose, sąvartynų statyba, uždarymas, rūšiavimo sistemos diegimas ir kiti niuansai buvo neįskaičiuoti į paslaugų kainą", - aiškino Š. J. Tamulis.

Stodama į Europos Sąjungą Lietuva įsipareigojo pastatyti ekologiškus sąvartynus ir sukurti aplinkos taršą mažinančią atliekų tvarkymo sistemą. Klaipėdos apskrityje naujoji europietiška sistema pradėjo veikti nuo 2008 metų. Dabartiniai klaipėdiečių mokesčiai - vietinė rinkliava - skaičiuojami jau ne už vieną paslaugą, o už visą atliekų surinkimo ir sutvarkymo procesą.

"Iki 2008 metų Klaipėdoje buvo žmonių ir verslininkų, kurie už atliekas galėjo nemokėti. Dabar turi mokėti visi. Galime pasidžiaugti, kad klaipėdiečiai, nepaisant sunkmečio, vietinę rinkliavą moka labai pareigingai - gegužės 9 dienos duomenimis, daugiau nei 94 procentai Klaipėdos miesto gyvenamosios paskirties turto savininkų už 2008 ir 2009 metų laikotarpius yra sumokėję vietinę rinkliavą", - teigė pokalbininkas.

Tačiau Klaipėdos apskrityje ne visos savivaldybės spėjo laiku įsivesti vietinę rinkliavą. Todėl, pavyzdžiui, Klaipėdos rajono gyventojai dar moka pagal seną sistemą, gali sudaryti tiesiogines sutartis su vežėjais. Tačiau tai truks nebeilgai - šiemet visoje Klaipėdos apskrityje vietinė rinkliava turi būti įvesta ir visiems apskrities gyventojams bus taikomi vienodi atliekų tvarkymo principai.

"Klaipėdiečiai neturėtų vargintis ir bandyti patys vežti komunalines atliekas į Dumpių sąvartyną ar ieškoti kitų būdų išvengti mokesčių. Vietinė rinkliava yra vienintelis mokestis už atliekų surinkimą ir tvarkymą Klaipėdos mieste", - sakė KRATC atstovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

atsakinga

2010-05-27   20:36

IP: 86.100.68.128

Tikriausiai cia komentuoja tie, kurie nori, kad uz ju siuksles sumoketu kiti... Manau, kad sistema yra gera. Tobulumui ribu nera - visada gali buti geriau, bet principas - teisingas. Ir ner cia ko purkstauti. Nori gyventi svarioje aplinkoje - mokek.

2010-05-25   21:06

IP: 86.100.67.219

Na savo pasakas gali pasakoti vaikų darželyje. Tada gal supras, kad paistalus svaiščioja, Klaipėdos gyventojus muistydami. Europos sąjunga gerai, Europos pinigai gerai, ekologiškas sąvartynas aplinkos ir taršą mažinančią atliekų tvarkymo sistemą gerai, bet kad nėra sukurta sistema pagal kuria gyventojas galėtu mokėti čia blogai. Patys nieko nesugalvodami ir neišmanydami tik ir sugeba pasisamgyti išminčių grupę, kad pateiktų rinkliavos sistemą. Šitas KRATC-o atstovas Klaipėdos gyventojams lai pateikia pilną finansinę ataskaitą ( o tai gyventojai turi žinoti), kaip ne kaip čia ne privati įmonė.

AK

2010-05-25   09:21

IP: 195.14.178.129

Įteisintas reketas. Tiesioginės sutartys puikiausiai gali kainodaroje numatyti ir mokesčius už FAKTINIŲ atliekų kiekių sutvarkymą. Tik pelningiau yra lupti tiek, kiek pats nori. KRATC yra užuovėja lupikautojams, kaip ir Dikenso aprašyto nuožmaus kapitalizmo laikų šiukšlynų verslas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

EK ragina Lietuvą pagalvoti apie naujus mokesčius nuotrauka, foto

EK ragina Lietuvą pagalvoti apie naujus mokesčius

Lietuvai vis dar išlieka aktualūs turto ir aplinkosaugos mokesčiai, be to,...

Žmonės dažnai klysta manydami, kad visa namo renovacija ir su tuo susijusios...

Šilumos taupymas: kaip sumažinti sąskaitas? nuotrauka, foto

Po vasario 13 d. "Vakarų eksprese" publikuoto straipsnio "Sklypai be dokumentų -...

Žemės tarnyba: savivaldybės procese dalyvauja nuotrauka, foto

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai įregistravo Darbo kodekso pataisą, pagal...

Siūloma algas mokėti keturis kartus per mėnesį nuotrauka, foto

Iš pareigų trečiadienį atleistas teismo kartą į pareigas grąžintas Lietuvos automobilių kelių...

Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos atleistas Daivis Zabulionis nuotrauka, foto

Kovo 24-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Tyrimas dėl nusiaubto D. Didžiūnaitytės ir kitų mirusiųjų kolumbariumo: žala siekia 3 150 eurų nuotrauka, foto

Kriminalai, Šią savaitę Vilniaus apskrities policija ėmėsi tyrimo dėl Sudervės kapinių kolumbariumo, kurio...

Varžtas blyne - ne pažeidimas? nuotrauka, foto

Sociumas, Valgydama parduotuvės "IKI" gamybos žemaičių blynus, klaipėdietė nustėro - vos neatsikando į...

„Vakarų ekspresas“. 1993 03 23-26 nuotrauka, foto

VE-25, 1993-iųjų kovas buvo visai ne toks, kokį mes šiandien matome už lango....

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Sociumas, Paskelbta prieš 7 val.

VE-25, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...