2014 m. gruodžio 18 d. 12:28 val., ketvirtadienis

Ekonomikos naujienos

Tokijuje vyko protesto akcija prieš Hitachi branduolinį eksportą į Lietuvą po referendumo sprendimo

Šiandien (gruodžio 18 d.) Lietuvos ir Japonijos žalieji surengė bendrą protesto akciją prie Hitachi korporacijos pagrindinės būstinės Tokijuje. Akcijos dalyviai spalvingais plakatais priminė Hitachi atstovams, kad Lietuvos žmonės spalio 14 d. referendume priėmė aiškų sprendimą atsisakyti naujų branduolinių elektrinių statybos mūsų šalyje. Sprendimą NE Visaginos atominei elektrinei palaikė net 62,68 proc. Lietuvos gyventojų. Didelio žmonių aktyvumo dėka Lietuvoje įvyko istorinis referendumas, kurio sprendimas prieštarauja Hitachi planams.

Viena iš akcijos organizatorių yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Anot LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, "akcijos tikslas - informuoti Hitachi apie Lietuvos žmonių referendumo sprendimą dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Dar prieš metus mes oficialiu laišku nuo visų Lietuvos aplinkosauginių organizacijų įspėjome Hitachi, kad projektas galimai bus sustabdytas, jei bus surengtas referendumas Lietuvoje. Taip ir įvyko. Bet kuri save gerbianti kompanija po tokio sprendimo turi viešai pasitraukti iš projekto. Deja, kol kas niekas negirdėjo oficialaus Hitachi pasitraukimo pareiškimo."

Japonijos ir Lietuvos žalieji akcijos metu perdavė Hitachi atstovams bendrą pareiškimą, kuriame teigiama, kad milžiniška tarptautinė korporacija privalo laikytis aukščiausių socialinės atsakomybės standartų, gerbti Lietuvos konstituciją, demokratines vertybes, įstatymus bei žmonių valią.

Taip pat LVŽS dar kartą primeną, kad Lietuvos žaliesiems yra nepriimtinos bet kokios branduolinės jėgainės planuojamos statyti ne tik Lietuvos teritorijoje bet ir šalia jos. Solidarizuodamiesi su Baltarusijos ir Rusijos antiatomianiais aktyvistais š.m. gruodžio 12-ą dieną LVŽS aktyviai dalyvavo protesto piketuose prie Rusijos ir Baltarusijos ambasadų. Tuo pačiu buvo primenama apie ankstesnės Lietuvos valdžios neišnaudotas galimybės stabdant Rusijos ir Baltarusijos atominius projektus ir skatinant naująją šalies valdžią pagaliau užimti aiškią poziciją kaimynų atominių ambicijų klausimų.

Akcijos dalies prie Rusijos ambasados koordinatorius LVŽS aktyvistas Vitalijus Balkus apibūdindamas padėti sakė : „Keista, tačiau ir buvę valdžioje Lietuvos politikai ir, kaip aiškėja, dabartiniai net neketino ir neketina pasinaudoti turimais įrankiais, galinčiais sustabdyti šiuos projektus. Ypač įdomi pozicija dėl Baltijos (Kaliningrado) AE, kur tik nuo Lietuvos priklauso, ar naujoji elektrinė turės išorines jungtis, leisiančias eksportuoti elektrą iš šios ypač galingos ( 2300MW) elektrinės. „

 

reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Ekonomikos naujienos

Lietuvos bankas: gyventojai grynuosius naudoja vis rečiau nuotrauka, foto

Lietuvos bankas: gyventojai grynuosius naudoja vis rečiau

Šalies gyventojai šiemet linkę rečiau naudoti grynuosius pinigus kaip atsiskaitymo priemonę -...

JAV Žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnyba (FSIS) oficialiai paskelbė...

Premjeras: JAV oficialiai paskelbė, kad lietuviški mėsos produktai atitinka reikalavimus nuotrauka, foto

Jau daugiau nei dvejus metus besitęsiantis viešasis konkursas dėl Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo...

Kas atsakys už 40 mln. litų mokesčių mokėtojų pinigų iššvaistymą? nuotrauka, foto

Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė sveikina Valstybinio turizmo departamento žingsnius siekiant...

Norint prikviesti kinų vien vizitų nepakaks nuotrauka, foto

Prastėjanti Rusijos ekonomika ir sparčiai smunkantis rublis paveiks visas Lietuvos ūkio šakas,...

Pramonininkai: Rusijos ekonominės bėdos paveiks visas Lietuvos ūkio šakas nuotrauka, foto

Pritarta strateginiam miesto veiklos planui nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė savivaldybės 2015-2017 m. strateginiam veiklos planui.

Jojusiems ant arklio teks persėsti ant ožkos nuotrauka, foto

Jūra, Baigiantis 2014-iesiems - Žaliojo Medinio Arklio metams ir artėjant Kalėdoms, Kardžuvė...

Apie eurą daugiausiai rašyta Klaipėdos apskrityje nuotrauka, foto

Euras, Šių metų rugpjūčio-lapkričio mėnesiais daugiausiai Lietuvos žiniasklaidoje apie euro įvedimą pasirodžiusios informacijos...

Klaipėdą pasiekė Betliejaus taikos ugnis nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien 11.25 val. į Klaipėdą traukiniu buvo atgabenta Betliejaus taiko ugnis. Šią...

Klaipėda, Paskelbta prieš 22 min.

Jūra, Paskelbta prieš 27 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 37 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...